Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch routerów ze sobą - brak WiFi

hetinek 03 Kwi 2015 08:39 786 11
  • #1 03 Kwi 2015 08:39
    hetinek
    Poziom 9  

Witam .Mam taki problem .. jak miałem jeden router wszystko było ok do routera dochodził kabel telefoniczny i z tego jest internet, kablem eternetowym dwa piętra niżej był podłączony komputer i tam też na tym kompie był internet a u góry w mieszkaniu śmigało wifi ... ale na dole już był za słaby sygnał i wifi nie hulało... dlatego dokupiłem drugi router żeby na dole było wifi....ale teraz mam taki problem że jak na dole podłącze ten drugi router to na dole jest wszystko ok ale u góry nie moge się połączyć z wifi niby zasięg super ale nie moge sie połączyć z internetem co to może być? jak odłącze router z dołu wtedy wszystko wraca do normy i u góry mam wifi ... co moge zrobić żeby wszystko hulało ? Pozdrawiam Paweł

0 11
  • #2 03 Kwi 2015 08:52
    Setel
    Poziom 25  

W tej instalacji może pracować jednocześnie tylko jedno wi-fi.

0
  • #3 03 Kwi 2015 09:41
    raczkowski1
    Poziom 9  

Czy ustawiłeś różne nazwy sieci?

0
  • #4 03 Kwi 2015 10:01
    hetinek
    Poziom 9  

to jak to jest ?? nie można mieć np na różnych piętrach routerów żeby było wszędzie wifi ??? a jak mozna zrobić żeby wifi było wszędzie w dwu piętrowym budynku? wiadomo stropy itd dlatego myślałem że na kazdym poziomie router żeby wszędzie był dobry sygnał .

0
  • #5 03 Kwi 2015 10:43
    broda79
    Poziom 16  

Zainteresuj się technologia PLC/HomePlug

0
  • #6 03 Kwi 2015 10:55
    hetinek
    Poziom 9  

to doradzcie co robic za tydzien podpisuje umowe z kablówką i od nich dostane modem ... ja zamierzałem kupic router i nim rozdzielic internet -na częsć domu przez wifi a dwa piętra nizej pociagnać kabel i tam też załozyc router zeby było wifi ale jak piszecie ze sie nie da tak zrobic to co ja mam zrobic ? co kupic ? tylko wytłumaczcie jak najprosciej co będe potrzebował? Pozdrawiam Paweł .

0
  • #7 03 Kwi 2015 20:56
    hermes-80
    Poziom 43  

Setel napisał:
    W tej instalacji może pracować jednocześnie tylko jedno wi-fi.

Co za bzdury - oczywiście, że możesz mieć niezależnie wifi na dole jak i na górze.
    Kwestia tylko konfiguracji sprzętu.

0
  • #8 03 Kwi 2015 21:02
    hetinek
    Poziom 9  

troche poczytałem i jutro powalcze.... musze inaczej podpiąć kabel nie do wan tylko do lan i pogmerać w ustawieniach ale przynajmniej jakaś nadzieja jest :)

0
  • #9 03 Kwi 2015 21:05
    hermes-80
    Poziom 43  

Spokojnie to ustawisz - wystarczy na podrzędnym routerze wyłączyć serwer DHCP i ustawić mu IP na LAN-ie z puli nadrzędnego po za jego pulą serwerem DHCP.

0
  • #10 03 Kwi 2015 21:39
    hetinek
    Poziom 9  

jak by mi coś nie wychodziło to będe pytał:)

0
  • #11 03 Kwi 2015 22:23
    zuczek1987
    Poziom 23  

Odpowiedzi z początku wątku widać są od znawców tematu co o wi-fi wiedzą nie wiele, a co to WLAN :D to już nic.
    hermes-80 w miare podał ci gotowca, a dla ułatwienia podam ci tematy w których była poruszana kwestia identyczna jak u ciebie, a w których są rozwiązania problemu:
    Szczegółowy temat o WLANLink
    Gotowa odpowiedz co i jak: Link
    I jeszcze raz gotowiec:Link
    a na koniec jeszcze troszkę teorii o WLAN
    Link

0
  • #12 07 Kwi 2015 11:30
    hetinek
    Poziom 9  

Dzięki za pomoc :):) Wszystko hula:):) tylko poco ktos pisze ze sie nie da jak nie ma o tym pojecia ,tylko wprowadza ludzi w bład .

0