Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNIFON TK6 - jak podłączyć ?

03 Kwi 2015 09:50 1290 7
  • Poziom 2  
    Witam, zakupiłem domofon UNIFON TK6 i męczę się z nim ponad miesiąc. Niestety przed remontem nie zapisałem ustawienia kabli przy starym domofonie. Posiadam w domu miernik cyfrowy uniwersalny. Kolory kabli:
    - niebieski
    - zielony
    - pomarańczowy
    - ecru
    Oba zworki włożone. Proszę o wskazówki bo już nerwicy można z tym dostać.
  • Poziom 19  
    Zwieraj po kolei przewody każdy z każdym aż usłyszysz elektrozaczep w drzwiach. Jak się odezwie znaczy że znalazłeś masę i mikrofon. Wpinasz do unifonu masę 2 śrubka , mikrofon 4 śrubka. Przykładasz przewód do śrubki 3 i sprawdzasz czy w słuchawce słychać.Zostaje jeden przewód śrubka 1 wywołanie. Jeśli po podłączeniu nie będzie otwierał drzwi zamienić masę z mikrofonem.
  • Poziom 2  
    Stary domofon to Unifon Laskomex LF-3

Dodano po 1 [godziny] 25 [minuty]:

Zrobiłem tak jak mówicie i wyszło tak, że otwiera drzwi, słychać osobę z góry i z dolnego domofonu ale nie działa wywołanie ;/ macie jakiś pomysł ?
  • Poziom 20  
    Kolego.
    Przy wypiętych przewodach, weż jakiś głośniczek ,przyłóż jeden zacisk głośniczka do przewodu masy , a druga osoba niech w tym samym czasie przyciska guzik wywołania w kasecie ,ty zaś przykładaj drugi zacisk głośniczka do reszty kabelków i wyszukaj sygnału wywołania. jeśli sygnału nie będzie ,bądż będzie on cichy ,to pomyliłeś kable masy i wtedy szukaj masy na innym przewodzie.Tak samo możesz wyszukać sygnał głosu z kasety do unifonu.
  • Poziom 2  
    Dzięki za porady. Zrobiłem tak jak kazałeś z głośniczkiem od innego domofonu i drugim zwykłym. Niestety nic nie podziałało. Myślę że to wina leży po stronie kabli w piwnicy ( patrzyłem jedna wielka wiązka poplątanych kabli) lub gdzieś indziej.
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jeśli to twój prywatny dom ,to daj fotki podłączonych przewodów centralki w piwnicy ,typ centralki ,oraz zdjęcie podłączonych przewodów w kasecie.
    W kasecie możesz jeszcze podłączyć głośniczek jednym stykiem do masy ,a drugim do styku przycisku wywołania ,powinien się Ci wtedy pojawić w głośniczku sygnał wywołania.
  • Poziom 2  
    Dzięki wielkie wszystkim za pomoc. Udało się zrobić. Poluzowany był kabelek w skrzynce. Wszystko działa