Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Micra 2006 - Faluje na obrotach jak jest ciepły

03 Kwi 2015 10:03 1794 10
  • Poziom 17  
    Witam, silnik 1.2 65KM, problem w tym że wczoraj nagle zaczął schodzić z obrotów, trzeba było dodawać gazu by utrzymać pracę silnika. Raz się zdarzyło że zgasł na światłach. Dziś rano został odpalony i wszystko było ok. Niestety to auto będzie u mnie dopiero jutro, wszystko to wiem poprostu przez telefon i nie mam narazie możliwości jakiejkolwiek diagnozy. Dodam że nie faluje w góre z obrotami tylko w dół. Podejrzewam czujnik temperatury silnika. Co jeszcze może być najprawdopodobniejszą przyczyną? Z góry dzięki i pozdrawiam ;)
  • Poziom 11  
    Auto ma lpg czy to tylko Pb? Czyli jak tylko do dołu to znaczy że nie faluje a przygasa?
    Sprawdź czy silniczek krokowy się nie zawiesił i nie zamyka przepływu powietrza.
  • Poziom 17  
    Tylko Pb. Tak auto przygasa, obroty nie idą w góre tylko w dół, ale dzieje się to tylko na ciepłym silniku. Dodam jeszcze, że auto jak już tak traciło obroty było strasznie zamulone i nie chciało jechać, lecz w pewnym momencie dostało z powrotem mocy, lecz trwało to tylko chwile i potem znowu był zamulony.
  • Poziom 11  
    Odepnij przepływomierz i zobacz co sie dzieje . Jak dostanie kopa to masz przyczynę
  • Poziom 17  
    Sprawdzę, myślałem też nad silniczkiem krokowym, no ale jeżeli byłby np zabrudzony to na zimnym też by falował, prawda? Stawiam że to może być też czujnik temperatury silnika- dobrze myślę?
  • Poziom 11  
    nie , na zimnym masz auto ssanie i nie będzie falował a czujnik temp silika jak byś miał walnięty to by Ci temp na desce źle pokazywał
  • Poziom 17  
    Z tego co pamiętam to na zegarach nie ma temperatury.
  • Poziom 11  
    może i tak nie wiem też nie powiem Ci. Ale tak jak pisałem zobacz pierw przepływke bo jest najprościej a objawy wskazuja znacząco na nią - złe parametry zła dawka powietrza i silnik sie dusi - na zimnym po odpaleniu przez jakiś czas silnik chodzi w ustawieniach "serwisowych" co potocznie mówi sie że ma ssanie .
  • Poziom 17  
    Ok, sprawdzę przepływkę. Jeżeli okaże się że fałszuje to da w tym modelu się ją jakoś wyczyścić czy jest ona nierozbieralna nie dam rady?
  • Poziom 11  
    99% szansy że wyczyszczenie nic nie da. Niestety jest to element nie naprawiany i trzeba kupywać zawsze ori bo potem sa kwiatki. Możesz zaryzykować w używke ale to tez jest 50/50 ale nie ma co gdybać - sprawdzisz będziesz myślał co dalej:)
  • Poziom 17  
    Okazało się że padła sonda lamba przed katalizatorem, po świętach zostanie wymieniona i mam nadzieje że wszystko będzie okey. Dzięki za pomoc i pozdrawiam ;)