Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8.1 - Blokuje dostęp do internetu

03 Kwi 2015 13:04 2667 13
  • Uczeń
    Witam
    ostatnio instalowałem klienta Orgin, zainstalował się później gdy go uruchomiłem zaczął się aktualizować i po chwili wyskoczył mi komunikat że nie mam połączenia z internetem, tak samo jest w innych programach najwidoczniej win 8.1 blokuje im dostęp do internetu. ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Zaporę systemu mam wyłączoną i programy te są na liście wyjątków.
  • Poziom 43  
    TheRoxter napisał:
    najwidoczniej win 8.1 blokuje im dostęp do internetu. ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

No i, gdzie konkrety?.

Z Twojego wpisu nic nie wynika.
  • Uczeń
    O jakie konkrety Ci chodzi?
    Zapora systemu jest wyłączona, co jeszcze może blokować dostęp do internetu?
  • Poziom 43  
    TheRoxter napisał:
    O jakie konkrety Ci chodzi?

Jaki internet, od kogo, jakim sprzętem dostarczony, wifi czy kablem połączone, jaki sprzęt do dzielenia internetu, łączysz się po wifi, czy kablem?.
  • Poziom 29  
    Na przykład oprogramowanie antywirusowe.
    Może masz jakiegoś AVASTA lub coś takiego?
  • Uczeń
    Antywirusa brak
    internet Multiplay 50mb/s kablem na routerze ZyXEL FSG2200HNU jak coś mam jeszcze drugiego neta od orange mogę na nim sprawdzić ale to raczej nie wina neta bo na laptopie z Win 7 wszystko jest ok
  • Poziom 29  
    Nie instalowałeś jakiegoś programu (hamachi na przykład), który mógł Ci namieszać w protokole karty sieciowej?

Dodano po 40 [sekundy]:

Wykonaj komendę ipconfig /all w wierszu poleceń i podziel się wynikami.
  • Uczeń
    Z żadnego programu typu Hamachi nie korzystam, mam w przeglądarce Adblock'a tylko
    A po wykonaniu tej komendy dalej to samo
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    To samo, ponieważ ta komenda niczego nie naprawia.
    Prosiłem Cię, abyś podzielił się tym, co konsola Ci zaserwowała po wpisaniu tej komendy.

Więc możesz? :)
  • Poziom 11  
    Co pokazuje połączenie sieciowe? Może w jakiś sposob wlączył się Server Proxy?

Sprawdź: Panel sterowania -> Opcje internetowe -> zakładka Połączenia -> Ustawienia sieci lokalnej LAN -> Server Proxy ma być odznaczony
  • Uczeń
    Proxy nie jest włączony
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Może to pomoże.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3000231.html

Dodano po 1 [minuty]:

Uruchamiasz wiersz poleceń jako administrator -> wklejasz do niego poniższe komendy ( tzn. każda linia potwierdzona enterem ) i sprawdzasz czy jest Internet.

netsh int ip reset
    ipconfig /release
    ipconfig /renew
    ipconfig /flushdns
    ipconfig /registerdns
    arp -d
    nbtstat -r
    nbtstat -rr
    netsh winsock reset
  • Uczeń
    @rafal131313 Dzięki już wszystko działa :D