Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Leonovo Y550 problem przy grach migający jednolity zmienijący kolor ekran

03 Kwi 2015 14:56 1134 6
  • Poziom 7  
    Witam ma problem z laptopem Lenovo Y550. Po włączeniu gry pojawia się zmieniający na jednolity kolor ekran ( niebieski, zielony, czerwony), coś takiego ja w tym filmie:
    https://www.youtube.com/watch?v=mU4WY1mJWmc&feature=youtu.be&t=45s
    Jak to wystąpi to mogę tylko odłączyć lapka od zasilania bo na nic nie reaguje.
    Wiem że jest dużo tematów na ten temat. Na zagranicznym forum znalazłem informację że wystarczy wyjąć kości pamięci ram i ponownie je włożyć. Niestety mi to nie pomogło ( włączyłem "diagnostykę pamięci systemu Windows" jednak nic nie wykryła ). Tu rodzi się nowe pytanie czy mogę uruchomić lapka z podłączoną tylko jedną kością i uruchomić 3dmark by sprawdzić czy któraś z kości jest uszkodzona?
    Z góry dziękuję za pomoc .
    Ps.Dałem lapka do serwisu , włączyli tylko grę i powiedzieli, że najpewniej jest spalony układ graficzny. Jednak problem moim zdaniem ma związek z pamięcią.
    Ps.2. Niestety nie będę mógł wszystkiego sprawdzać na bieżąco gdyż laptop aktualnie znajduję się na działce a na nią najpewniej pojadę za tydzień .
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    leon255 napisał:

Ps.Dałem lapka do serwisu , włączyli tylko grę i powiedzieli, że najpewniej jest spalony układ graficzny.

Spalony to niekonieczne ale że do wymiany to bardzo prawdopodobne.
    Wymaga to potwierdzenia w warunkach serwisowych.
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    gdyż laptop aktualnie znajduję się na działce

Ogrzewany domek na działce.?

Ten objaw wskazuje na wł. tryb (sam/ może ze wzgledu na przechowywanie) tryb serwisowy - testowanie matrycy!
    Moze grafika , może elektronika matrycy? może wilgoć zadziałąła po leżakowaniu po właczeniu * z opisu wskazuje raczej ze względu na warunki "bytowania "

Bez pomiarów i diagnostyki ...trudno podac "winowajcę".
  • Poziom 7  
    Na działce znalazł się po tym jak w grach zaczął się wyłączać

Dodano po 5 [minuty]:

Czyli mogę włączyć lapka z podpiętą tylko jedną kością pamięci i włączyć 3dmark by sprawdzić czy któraś z nich się zepsuła? Jeśli była by podłączona tylko jedna i sprawna kość ram to wszystko powinno grać (tj. nie powinien pojawiać się zmieniający kolory ekran) ?
    Ps. Czy można przetrzeć kość ram alkoholem izopropylowym ? Może po prostu jest zabrudzona ?
    PS.2. Z tym układem to ja nie jestem pewien gdyż dokładnie taki sam problem na tym samym modelu dotyczył kości ram .
  • Spec od monitorów
    Cytat:
    Na działce znalazł się po tym jak w grach zaczął się wyłączać

Wyłaczał sie
    -do całkowitego wyłaczenia ,
    -czy się zawieszał (zamrażał ekran/ blue ekran)
    - ...
    Kiedy pojawiły sie te RGB kolory?
    Jak "długo leżakował na działce" i w jakim okresie (zimowy) ?
    Czy pojawiły sie po pierwszym wł. laptopa po dłuższym lezakowaniu w domku na działce?

Zamiana pamięci nic nie da, masz problem softwarowy
    - czyli tryb testowanie matrycy
    Problem może byc : w kablu lvds, matrycy, MB, BIOS.
  • Poziom 7  
    Trochę źle tam napisałem. Pojawia się zmieniający kolor ekran jak w filmie i tak w kółko. Jedynym wyjściem jest odłączenie od zasilania gdyż na nic nie reaguje. Problem występuje od razu po włączeniu gry ( w menu gry ) i po odpaleniu 3dmark.

Nie. Laptop był przechowywany w domu i dopiero po kilku miesiącach od wystąpienia problemu pojechał na działkę ( tam też nie jest jakoś specjalnie wilgotno gdyż to jest duży dom i max na dwa tygodnie ktoś przyjeżdża i pali , zwykle temperatura tam nie spada po niżej 13*C).
    Z tą pamięcią tak wyleciałem przez to iż podobny problem na zagranicznym forum rozwiązało wyjęcie i ponowne włożenie pamięci jednak u mnie to nic nie pomogło.

Można jakoś sprawdzić w domowych warunkach co zawiniło ?
    Czytałem też że komuś pomogło zainstalowanie nowego windowsa ,ale po miesiącu problem powrócił. Na lapku mam viste i spróbowałem z przywróceniem do stanu fabrycznego jednak to też nie pomogło . Czy jakbym zainstalował xp i problem by ustąpił np. na miesiąc to można odrzucić uszkodzenia mechaniczne (tj. kabel IVDS i matryce)?
  • Poziom 7  
    Witam ponownie. Zrobiłem filmik tego problemu oto link:
    https://www.youtube.com/watch?v=huQ1yuL3t2U
    PS;Dodatkowo wymieniłem pastę termo przewodzącą ,a przy ty zauważyłem iż ostatnim razem za dużo jej nałożyłem i wpłynęła pod taką folię oto zdjęcie. Czy to mogło coś uszkodzić ? Leonovo Y550 problem przy grach migający jednolity zmienijący kolor ekran
    PS2: Dodatkowo sprawdziłem każdą pamięć z osobna w obydwu portach i na każdej tak samo (ten film został nagrany na podłączonej tylko jednej kości).