Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW czyli żali słów kilka.

CommonRail 03 Kwi 2015 16:52 15363 217
  • #1 03 Kwi 2015 16:52
    CommonRail
    Poziom 27  

Podobno te auta mają taką opinię, przez małą grupkę ludzi którzy nimi jeżdżą.
    Przyjeżdżają z opuszczonymi szybami, bas jak na porządnym festynie (często disco polo), mimo, że dopiero kwiecień, juz zimny łokieć. I wypełza to z auta, krzyczy, że mu nie działa, po wstępnej diagnozie słyszę, że na zlocie mu powiedzieli, że to co innego, między czasie gra wielkiego Pańcia, bo "Bełemko jeździ" O ile Ci młodzi często się potrafią pohamować sami z siebie, albo po chwili rozmowy, to Ci starsi mają jakiś kompleks Boga związany z tym autem. Łazi wokoło, pcha ręce w narzędzia, marudzi, że mu się pobrudzi (pod maską k****), na siedzenie chce 2 worki, bo mu się welur zniszczy, odpalić tylko w rękawiczkach.
    Przypadek z dziś(z uwagi że święta, pomyslałem, że ktoś z czymś powaznym i podniosłem bramę), facet (koło 50) przyjechał zdezelowaną piątką po wymianie sprzęgła, że nie działają mu zegary i w ramach gwarancji ma być naprawione. Takim samym tonem mu odpowiedziałem, że nie ma mowy. Po pogróżkach wrócił z 3-ma "patyczakami" chłopaczkami w wieku 16-17 lat. A, że trochę mnie jest, to dosadnie kazałem tylko wyjść za bramę. Postali w aucie 10 minut i odjechali. Teraz pewnie przyjedzie z żoną.

Co jest z tymi ludźmi? Poświęca się takiemu czas, schodzi na dół, wysłuchuje gadania żony, że "nawet w swięta nie ma spokoju" a jak zwykle się dostaje po d****. Jakoś dziwne, że właściciele VW, Opli, Hond, Renówek czy czegolokwiek co przyjeżdża potrafią się normalnie zachować, a z tymi jest zawsze problem.

20 29
  • #2 03 Kwi 2015 16:59
    waski2811
    Poziom 19  

I poniekąd właśnie dlatego, nigdy nie kupiłbym auta BMW.
    Żeby nie było są to auta dobre,mało tego ... wygodne, przyjemnie się nimi jeździ ale dla mnie osobiście, byłby to wstyd gdyby ktoś mnie w tym zobaczył.

Prędzej czy później jakiś fan tej marki nas zjedzie ale co tam :)

11
  • #3 03 Kwi 2015 17:08
    CommonRail
    Poziom 27  

Wiem, jakiś fanatyk BMW już zgłosił post do moderatora. :D Niech chociaż ma na tyle odwagi i się przyzna, że duma go boli :D

0
  • #4 03 Kwi 2015 17:12
    michal19885
    Poziom 18  

Nie znam Twojej sytuacji, ale ja mogę pozwolić sobie na wybieranie klientów, nigdy bezpośrednio nie odmawiam, po prostu podaję termin lub cenę zaporową i kłopot z głowy.

2
  • #5 03 Kwi 2015 17:22
    piordekk
    Poziom 15  

Jestem fanem tej marki, mam Bmw, ale niestety bardzo dużo użytkowników tej marki to delikatnie mówiąc margines umysłowy.

11
  • #6 03 Kwi 2015 17:25
    CommonRail
    Poziom 27  

Osobiście lubię je od strony mechanicznej. Stary rekin, potem E30, to były samochody. Podoba mi się E39, nawet z "najlepszym" 2.5TDS Ale jak mam to kupić i mieć metkę karka z zimnym łokciem, to wolę jeździć Laguną.

3
  • #7 03 Kwi 2015 17:35
    piordekk
    Poziom 15  

Panowie/Panie

BMW to nie marka, .... to stan umysłu :D

11
  • #8 03 Kwi 2015 17:36
    marekj21
    Poziom 2  

Ja nie zjadę... Jeżdżę od prawie 9 lat E39, i przez cały czas jest w stanie wręcz idealnym. Nie uważam się za jakiegoś wielkiego fana tych samochodów, po prostu lubię wygodę i komfort.Prawda jest taka ,że na naszych drogach jest kupę złomu BMW. Młodzi kupują , ale potem ich nie stać na utrzymanie tego samochodu, w chociaż przyzwoitym stanie.A to nie należy do najtańszych aut. Dla mnie to wstyd by było mi wsiąść do jakiegoś szrotu co błotniki odpadają, progi. Każdy, nawet leciwy samochód jest ładny o ile jest zadbany.

3
  • #9 03 Kwi 2015 17:41
    wichurewicz
    Poziom 24  

Ile wy macie lat panowie, że was obchodzi co ludzie powiedzą? 16?

3
  • #10 03 Kwi 2015 17:58
    Dacomos
    Poziom 33  

wichurewicz napisał:
    Ile wy macie lat panowie, że was obchodzi co ludzie powiedzą? 16?

Wystarczająco dużo aby się jednak przejmować :-) - niestety opinia o beemkowiczach jest ogólnie znana - podjeżdżając do klienta mam już łatkę a to się przekłada na zlecenia :D
    Choć autko kiedyś mi się podobało - teraz też ale na takie mnie nie stać :cry:

1
  • #11 03 Kwi 2015 18:11
    pitool
    Poziom 30  

Serwisuje dwie bmki że tak napiszę w rodzinie i tez się właścicielom udzieliła "mania wyższości"
    pomijając fakt że średnio raz w miesiącu na podnośniku stoją.

3
  • #12 03 Kwi 2015 20:35
    andrzej lukaszewicz
    Poziom 38  

Nie bardzo rozumiem temat w dziale eksploatacja, raczej do hyde parku.
    Poza solidną konstrukcja i dobrym prowadzeniem sie na ( dobrych drogach) nic w tym aucie oryginalnego. Wole niszowe marki za połowę pieniędzy, bo na oklepane bmw nikt juz nie patrzy ( jeśli o to ma chodzić). Stan auta nie ma zwiazku z jego marka, wiec po co przepłacać, ale wielu ludzi mysli, że znaczek na masce może zastąpić jego należyte utrzymanie .

marekj21 napisał:
    Jeżdżę od prawie 9 lat E39, i przez cały czas jest w stanie wręcz idealnym.

Znam (w rodzinie) scenic'a od 6 lat używany i nadal w stanie idalnym.

1
  • #13 03 Kwi 2015 20:45
    CommonRail
    Poziom 27  

andrzej lukaszewicz napisał:
    Nie bardzo rozumiem temat w dziale eksploatacja, raczej do hyde parku.

Bo zależy mi na opini ludzi z autami związanych, a nie klepaniem tematu "mam beemwu i dres, jak królem wioski jest" ani o bicie piany jak to się często w HP kończy.

0
  • #14 03 Kwi 2015 20:57
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

marekj21 napisał:
    ,że na naszych drogach jest kupę złomu BMW. Młodzi kupują , ale potem ich nie stać na utrzymanie tego samochodu, w chociaż przyzwoitym stanie

To jest kwintesencja tematu. Przeważnie wieś ćwoki w celu dowartościowania się kupują.

Ale BMW jest zaawansowane technicznie jak i ten tylni napęd. Tylko 1 z 2 nie weźmie i nie podliczy ile kosztują częśći głupia pompa paliwa , alu wahacze czy komplet tarcz z klockami ATE bo inne to nie warto nawet montować.

Po drugie są to mocne auta i jak się rozbije przy ponad 200 to faktycznie sałatka z buraków powstaje i krzyczące nagłówki na WP i Onecie.

Dodano po 4 [minuty]:

Po trzecie ludzie się troszkę wyleczyli z BMW i mnie na wiosce było 1szt -E36 i jest 1szt -E46 i 3 szt E34 2,5 TDS.

Wszystkie dobrze zachowane nie skundlone. Kundlenie przypada na sety Leony i typuje że to będzie następca wieś tuningu.

Bo wszystkie Calibry już zgniły lub są rozbite.

1
  • #15 03 Kwi 2015 21:11
    CommonRail
    Poziom 27  

Strumien swiadomosci swia napisał:
    Po drugie są to mocne auta i jak się rozbije przy ponad 200 to faktycznie sałatka z buraków powstaje i krzyczące nagłówki na WP i Onecie.

Szkoda tylko, że nikt nie wspomni, że rdzy to tam jedynie na tylnych lampach nie było. Auta walone, zardzewiałe i ze zgniłymi podłużnicami.

Kundlenie przypada na sety Leony i typuje że to będzie następca wieś tuningu.

Jedynie do tego się ta konserwa nadaje. Ani osiągów(nie mówie o ARLu), ani wyglądu.

Bo wszystkie Calibry już zgniły lub są rozbite.

Też lubiłem w oryginale...

3
  • #16 03 Kwi 2015 21:11
    wichurewicz
    Poziom 24  

Nadal nie rozumiem problemu. Wydawało mi się, że własny samochód kupuje się dla siebie, nie dla kogoś. A jeśli jakiś bliżej nieokreślony znajomy szufladkuje wedle tego, czym się jeździ, to na cholerę mi taki znajomy?

0
  • #17 03 Kwi 2015 21:15
    CommonRail
    Poziom 27  

wichurewicz napisał:
    A jeśli jakiś bliżej nieokreślony znajomy szufladkuje wedle tego, czym się jeździ, to na cholerę mi taki znajomy?

Bo niejako auto zawsze pasuje do właściciela. Dlatego jeden jeździ oszczędnym kombi, drugi 850R, a trzeciemu Panamera nie wystarczy.

0
  • #18 03 Kwi 2015 21:24
    Dacomos
    Poziom 33  

wichurewicz napisał:
    Nadal nie rozumiem problemu. Wydawało mi się, że własny samochód kupuje się dla siebie, nie dla kogoś. A jeśli jakiś bliżej nieokreślony znajomy szufladkuje wedle tego, czym się jeździ, to na cholerę mi taki znajomy?

Otóż to - 20-30 letnie bmw kupuje się dla szpanu :D
    Idealizujesz społeczeństwo :D

2
  • #19 03 Kwi 2015 21:25
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

Ale BMW jest zaawansowane technicznie :[/size]
    .

Guzik prawda. BMW to gniot, nie wiem skąd estyma do tej marki. Widziałeś kiedy BMW aby tam dało się coś zrobić bez zbędnych dodatkowych czynności? Jakii masz dostęp do czegokolwiek?
    Każde BMW robione jest według zasady "aby wyjąć radioodbiornik należy uprzednio wymontować zbiornik paliwa"

4
  • #21 03 Kwi 2015 21:28
    CommonRail
    Poziom 27  

Aż tak tragicznie nie jest. Tak to bardziej we fiatach. W bolidzie odrzuca cena części.

-1
  • #22 03 Kwi 2015 23:02
    wichurewicz
    Poziom 24  

Fiaty od Cinquecento począwszy są ocynkowane. W pierwszym Puncie zaoszczędzili na konserwacji podłogi i znakomita większość zgniła na złomach, ale reszta? Bez żartów, to nie są wczesne lata 90.

Dacomos napisał:
    Otóż to - 20-30 letnie bmw kupuje się dla szpanu :D
    Idealizujesz społeczeństwo :D

Tani ten szpan, wychodzi na to.

3
  • #23 03 Kwi 2015 23:07
    bearq
    Poziom 36  

To kto wg Was jeździ dziś zadbanym Polonezem. Bo to jest przeciwieństwo zgniłego BMW.

A ja jeżdzę czasami chociaż teraz już mniej. Super samochód na polskie drogi po których wręcz "płynie", jadąc czy to BMW czy Skodą czy VW mam wrażenie że zaraz się rozleci. Części tanie jak barszcz a od 7 lat nie wymieniałem niczego prócz części eksploatacyjnych typu przewody olej, filtry klocki. Nawet go zamykać nie trzeba i jako drugi samochód do "tłuczenia" jest super. Chociaż spotkałem się z opiniami że Polonezem jeżdzą "dziady".

3
  • #24 04 Kwi 2015 01:22
    nioop

Specjalista AGD

andrzej lukaszewicz napisał:
    Poza solidną konstrukcja i dobrym prowadzeniem sie na ( dobrych drogach) nic w tym aucie oryginalnego. Wole niszowe marki za połowę pieniędzy, bo na oklepane bmw nikt juz nie patrzy.

Proszę mnie nie odebrać źle lecz czy Panie Andrzeju jeździłeś kiedyś BMW, tak w dłuższą trasę ?
    Proszę zobaczyć na fakt, gdy prawą rękę położy się na podłokietniku, leży ona przez całą drogę a obsługuje się nią biegi, ręczny, nawiewy, radio, popielniczkę, awaryjne, uchwyty na kubki, ew. nawigację i centralny zamek nawet na moment nie odrywając jej z podłokietnika - Żadne Renault czy VW nie posiada takiej ergonomii.
    Głupi fakt wyłożenia każdego schowka miękkim materiałem - Niby drobiazg ale podczas jazdy nie słychać "tyk tyk tyk tyk" długopisu obijającego się w drzwiach.
    Napęd na tył - Nie, nie.. Nie chodzi o latanie bokiem.. Tylni napęd daje niesamowite prowadzenie, czego nie doświadczą przednionapędowcy (szczegóły w google)
    Sprzęgło wiskotyczne - No dla mnie rewelacja, żaden silnik nie utrzyma tak idealnie temperatury.
    Siłowniki maski - Połowa nowych Opli czy Seatów tego nie ma. A w BMW z 91 roku już jest standardem.

Mógłbym tak wymieniać i wymieniać ale zwyczajnie mi się nie chce tyle pisać :]
    Wiem z własnego doświadczenia ze BMW i Mercedes przoduje

Ale BMW jest zaawansowane technicznie jak i ten tylni napęd. Tylko 1 z 2 nie weźmie i nie podliczy ile kosztują częśći głupia pompa paliwa , alu wahacze czy komplet tarcz z klockami ATE bo inne to nie warto nawet montować.

Za takie coś to powinni blokować konta :] Czekam na konkrety, porównując rocznikowo i klasowo BMW i np Renault

BMW to naprawdę dobre auta, lecz u nas i w Rosji mają zwaloną opinie.
    W USA czy Niemczech to luksus, w Polsce ze względu na mizerne zarobki kupuje się od "sąsiadów" złomy by choć trochę się do nich przypodobnić.. Potem taki ktoś uważa, że jest cool i cfaniak, któremu ze względu na dobrą markę wszystko można.. Część z nich obejrzy szybkich i wściekłych, montuje sobie spojler i mnóstwo niebieskich diód i uważa, że jest jeszcze bardziej cool :]
    A proszę wejść na jakieś fora tematyczne BMW, tam żaden z fanatyków tej marki nie jest ani cfaniakiem ani też nie montuje dwumetrowych spoilerów.
    Opinia o drogich częściach zrodziła się w dobie maluchów i dużych fiatów i tak ciągle jest powtarzana.

A teraz do sedna - To nie auto jest złe, tylko poparani ludzie, którzy uważają się za nie wiadomo kogo i stwierdzają, że należy im się dobra marka samochodu i często bywa tak, że budżetu starcza tylko na 20letni złom z zachodu.

1
  • #25 04 Kwi 2015 10:41
    Gerri
    Spec od Mercedesów

ten tylni napęd
    nioop napisał:
    Tylni napęd

"Elektroda" stoi dość dobrze pod względem pisowni - tak więc nie psujcie tego...

2
  • #26 04 Kwi 2015 11:34
    diodabg
    Poziom 29  

nioop napisał:
    To nie auto jest złe, tylko poparani ludzie, którzy uważają się za nie wiadomo kogo i stwierdzają, że należy im się dobra marka samochodu i często bywa tak, że budżetu starcza tylko na 20letni złom z zachodu.

A co powiesz o cFaniakach w nowych BMW? W temacie chodzi nie o markę samochodu ale stan umysłu większości użytkowników zarówno tych co stać na stare jak i na nowe auto ...
    nioop napisał:
    Proszę mnie nie odebrać źle lecz czy Panie Andrzeju jeździłeś kiedyś BMW, tak w dłuższą trasę ?

A kolega Nioop jechał kiedyś w długą trasę samochodami np Alfa Romeo 166 , Citroen C5 , Peugeot 607 lub Toyota Camry ?
    W tamtych latach kosztowały połowę ceny BMW a jezdziło się co najmniej z taką samą wygodą ;-)

0
  • #29 04 Kwi 2015 12:42
    Oprysk Stonki
    Poziom 29  

Nie ma innej marki co ma tylny napęd, poza pojedynczymi przypadkami.

A ściera/scorpio?
    Pomijam maserati.

0
  • #30 04 Kwi 2015 13:10
    yaro 65
    Poziom 14  

Zauważam powolny proces zmiany marki ,
    BMW na AUDI .

3