Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG Lavamat 66610 - Błąd E33 pralka pompuje i nie rusza dalej

Bodzio72 03 Kwi 2015 17:54 2154 5
  • #1 03 Kwi 2015 17:54
    Bodzio72
    Poziom 10  

To już 3 grzałka w mojej pralce AEG Lavamat 66610, wymieniam je hurtowo więc może warto zapytać kolegów czy problem nie leży gdzie indziej.

W trybie serwisowym pralka pokazuje błąd E33.

Problem polega na tym, że pralka pierze i nagle pod koniec cyklu następuje koniec programu rzeczy nie są odwirowane. Potem włączenie na przykład odwirowywania powoduje jedynie włączenie pompy, pralka nie przechodzi do następnych etapów prania. I na tym kończy się współpraca z pralką.

1. Wymieniłem grzałkę, po wymianie pralka zdrowieje,
    2. Wymieniłem prestostat/hydrostat,
    3. Wymieniłem przekaźnik grzałki na płycie sterownika,

Proszę o pomoc co jeszcze mogę w tej sprawie zrobić.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 04 Kwi 2015 11:32
    TONI_2003
    Moderator

AEG Lavamat 66610 - Błąd E33 pralka pompuje i nie rusza dalej

0
  • #3 06 Kwi 2015 21:55
    Bodzio72
    Poziom 10  

Bardzo dziękuje.

Czyli wychodzi na to że coś nie tak z hydrostatem/presostatem.
    Czyli nie ma wody w pralce a on daje sygnał że woda jest. W związku z tym daje sygnał że można załączyć grzałkę. No i grzałka grzeje bez obciążenia i przepala się.

Czy da się wymienić wężyk ciśnienia?

Czy może kupić następny presostat? Przyznaję że dmuchałem w niego, żeby sprawdzić czy przełącza się. Czy to mogło go uszkodzić?

A może coś ze stykami tego presostatu?

Jakie koledzy proponują działania?

Pozdrawiam

0
  • #4 26 Sie 2016 20:03
    ALEX626
    Poziom 12  

Mam co prawda pralkę LAVAMAT L48380 ale ten sam komunikat E33 servisant się poddał i powiedział że trzeba wpisać jakiś kod serwisowy, ale on go nie zna i zostawił mnie z tematem. Co może być przyczyną E33 i gdzie szukać u mnie uszkodzenia i w jaki sposób się wpisuje ?? kody servisowe i jakie to kody ????

0
  • #5 27 Sie 2016 15:19
    Bodzio72
    Poziom 10  

Nasi umiłowani przywódcy chcieliby żebyśmy byli świadomi ekologicznie i prali w temperaturze 30 stopni celsjusza lub niższej, wszytko po to aby ochraniać naszą Matkę Ziemię. W związku z tym producenci grzałek dostosowali jakość produkowanych grzałek do wymagań naszych umiłowanych przywódców. Skoro 99% ludzkości ma być świadoma ekologicznie, to nie potrzebne są grzałki miedziane i takie które piorą w temperaturze 95%. Za jedną grzałkę zapłaciłem nawet 180 PLN na north.pl było na niej napisane oryginalna, pracowała 6 miesięcy to i tak bardzo długo. U mnie E33 pojawiało się zawsze po gotowaniu bielizny pościelowej w tem. 95C.

Jak powiedziałem serwisantowi, że piorę w 95%, to był bardzo zdziwiony, on nie widział takich ludzi co piorą w 95%. Jak zapytałem go, to po co jest ten program 95%, nie umiał odpowiedzieć. Już niedługo pralki dla hołoty będą miały max temperaturę prania 60%.

Kodów serwisowych się nie wpisuje, co najwyżej możesz pralkę wprowadzić w tryb serwisowy. Na necie sa instrukcje jak to zrobić. Potem kręcisz pokrętłem i sprawdzasz która faza prania szwankuje, czy pobieranie wody, czy odpompowanie, czy grzanie, czy wirowniae. Owszem można przeprogramować sterownik, czyli zmienić zapis w EPROM, który tam jest ale nie radzę Ci nawet tego próbować.

Zrób cztery rzeczy :

1. Kup porządną grzałkę tutaj http://www.selfa.pl/.. Zanim zmontujesz sprawdź czy ma upływ czy nie. Nawet SELFA czasem robi syf, u mnie co druga grzałka do wyrzucenia. A ha uważaj na kwestię otworu na czujnik, ja musiałem wiertarką zrobić taki otwór w gumowej obudowie grzałki, na razie nie przepuszcza wody.

2. Przeczyść, kretem otwór odpływowy, tak porządnie.

3. Nie ruszaj prestostatu, tylko przeczyść wężyk który do niego jest podpiety. Ja podnosiłem poziom wody w pralce kręcąc śrubami na prestotatcie, źeby się prawnie w ogóle płukało i źle się to dla mnie skończyło. Zrezygnowałem wróciłem do nastawień fabrycznych i po prostu po praniu włączam jeszcze 30 minutowe pranie bez proszku. W tajemnicy przed umiłowanymi przywódcami gwałcę matkę ziemię.

4. Zmień serwisanta.

Będzie ok.

Pozdrawiam

1
  • #6 27 Sie 2016 20:45
    skryn
    Admin grupy AGD

Bodzio72 napisał:

4. Zmień serwisanta.

Będzie ok.

Pozdrawiam

Do kompletu dodałbym, abyś zmienił lekarza, bo ten, który przepisuje Ci leki, się myli.
    Cała reszta powyższego postu Autora i Jego wywody na temat grzałki, pozostaje bez komentarza. Bo nie ma co komentować.

Temat zostawiam ku potomnym.

0