Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

beretta junior 14/21l - Jak ustawić piec oszczędnie ?

03 Kwi 2015 19:22 2076 9
  • Poziom 17  
    Witam , jestem mało obeznany jeśli chodzi o ogrzewanie gazowe .Moje mieszkanie ma 50 m2 (2 pokoje,kuchnia,łazienka). Łazienka może być ogrzewana tylko przed kąpielą , w kuchni wystarczy +- 18 stopni , sypialnia może być tak samo jak kuchnia . Zależy mi na pokoju dziennym ok 22 stopnie . Jak mam ustawić piec np. na jedynkę a grzejniki na full czy oszczędniej jest zrobić np piec na 3 i grzejniki też na 3 ??? Jeśli piec mam np. ustawiony na 5 a grzejniki na 1 to gaz jest pobierany według pieca czy grzejników ? Warto wyłączać piec na noc czy lepiej zmniejszać temperaturę na piecu, a może lepiej tylko na grzejnikach . Jeśli wychodzę na 2 lub 3 godziny czy opłaca się skręcać cokolwiek ? Chcę się dowiedzieć jak ustawić te pokrętła na piecu najkorzystniej . Aha, na piecu jest funkcja auto jak ona działa ??? Czy wtedy tym drugim pokrętłem ustawiam temperaturę nie tylko w kranie ale również w grzejnikach bo w instrukcji jakoś nie jest to wyraźnie opisane. Czy te kreski na pokrętłach mają jakąś przypisaną temperaturę ?Wiem, że niektóre pytania mogą się wydawać śmieszne ale wole być pewny swego . Proszę o pomoc kogoś kto się zna na rzeczy. Z góry bardzo dziękuję
  • Poziom 34  
    Zainwestował bym głowice termostatyczne które założył bym w łazience, kuchni i sypialni. W pokoju zamontował bym programator który wyłączał by kocioł w momencie osiągnięcia temperatury 22°C. W powyższej konfiguracji kocioł ustawił bym na około 50-60°C (temperatura wody w grzejniku).
    Wyłączanie kotła przy tak krótkich wypadach z domu jest nie opłacalne.
  • Poziom 34  
    maximussa napisał:
    Da się zaoszczędzić tym sposobem troszkę pieniędzy ?

Z tego co opisałeś to tak.
    Dla elektroniki najważniejsze jest utrzymanie temperatury wody zadanej na kotle. Przy obecnej konfiguracji kocioł po mimo osiągnięcia żądanej temperatury pomieszczenia i tak się włącza. Dodanie programatora zautomatyzuje ten proces.
    Programator to właśnie to cudo z filmu który wkleiłeś.
  • Poziom 17  
    Ok ale Pan pisał o programatorze aby go zamontować w pokoju , dobrze rozumiem ?
    Jak będę w domu zrobię zdjęcia pokrętłom przy grzejnikach bo być może są to głowice termostatyczne :) Będzie Pan mógł po zdjęciach mi powiedzieć jakie są to głowice termostatyczne czy zwykłe . I jaki programator jest dobry sprawdzony ???
    Ps.
    Czy 10 zł dziennie to dużo za ogrzewanie, kuchnia chłodna sypialnia wyłączona i łazienka też pokój dzienny 21 stopni ? :)
  • Poziom 34  
    maximussa napisał:
    Ok ale Pan pisał o programatorze aby go zamontować w pokoju , dobrze rozumiem ?
    Jak będę w domu zrobię zdjęcia pokrętłom przy grzejnikach bo być może są to głowice termostatyczne :) Będzie Pan mógł po zdjęciach mi powiedzieć jakie są to głowice termostatyczne czy zwykłe . I jaki programator jest dobry sprawdzony ???
    Ps.
    Czy 10 zł dziennie to dużo za ogrzewanie, kuchnia chłodna sypialnia wyłączona i łazienka też pokój dzienny 21 stopni ? :)

Nie Pan! Tutaj wszyscy są na Ty.
    Programator montujesz w pokoju dziennym.
    Z dobrych i polecanych programatorów:
    - wersja przewodowa DELTA DORE TYBOX 117
    - wersja bezprzewodowa Delta Dore Tybox 137
    Wklej zdjęcie Twoich głowic.
    Co do kosztów dziennego ogrzewania nie mogę się wypowiedzieć bo zależy to od zbyt dużej ilości czynników.
  • Poziom 17  
    Magister_123 napisał:
    Termostatyczne. Poziom trzeci odpowiada temperaturze około 21-22°C.

Tj . Temperatura grzejnika czy pomieszczenia na jakie powinie je dogrzać ?

Dodano po 0 [sekundy]:

Magister_123 napisał:
    Termostatyczne. Poziom trzeci odpowiada temperaturze około 21-22°C.

Tj . Temperatura grzejnika czy pomieszczenia na jakie powinie je dogrzać ?
  • Poziom 34  
    Termostaty powinny wyczuwać temperaturę pomieszczenia a nie grzejnika. Dlatego też ważne jest, by nie zasłaniać ich zasłonami, firankami (głowica musi być "omiatana" powietrzem z pomieszczenia), by była zamontowana poziomo a nie pionowo. Dobrze postąpiono na zdjęciu 1, gdzie zastosowano mosiężną rurkę, dzięki czemu głowica jest nieco oddalona od grzejnika i bardziej wyczuwa temperaturę pomieszczenia (mniej ciepła na nią promieniuje grzejnik).