Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uno czy Leonardo - budowa licznika samochodowego

03 Kwi 2015 19:37 1095 5
 • Poziom 5  
  Chciałbym zacząć zabawę z tym interfejsem, a mianowicie zbudować do mojego samochodu licznik który będzie zapisywał i wyświetlał za pomocą ekranika LCD całkowity przebieg, od tankowania do tankowania oraz wskazywał prędkość za pomocą wskazówki. I właśnie tu nasuwa się moje pytanie, jaki układ wybrać tak aby łatwo go zaprogramować i skalibrować z oryginalnym cyferblatem?
 • Poziom 5  
  W samochodzie jest w skrzyni wbudowany czujnik prędkości, a właściwie dwa. Prowizorycznie był zamontowany uniwersalny licznik motocyklowy MGI f103. Jednak ekranik LCD się rozlał i przestał wyświetlać. Nie było to estetyczne rozwiązanie, dlatego wpadłem na pomysł takiej konstrukcji.
 • Moderator Mikrokontrolery Projektowanie
  Sądząc po pytaniu chyba w ogóle nie masz doświadczenia z mikrokontrolerami.
  Proponowałbym więc najpierw zbudować jakiś projekt z tych dostępnych na forum - wpisz w wyszukiwarce "Komputer samochodowy" i zawęź wyniki do działu DIY, a znajdziesz i wiele np. https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12696823#12696823

  Może znajdziesz także taki, który spełni Twoje oczekiwania, a jeśli nie to dokonasz modyfikacji lub będziesz miał na czym się wzorować.
 • Poziom 5  
  W zasadzie byłby to mój pierwszy układ. Do budowy tego układu zainteresował mnie ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=bDhWUjw0pA0.
  Jako że w moim samochodzie oryginalny licznik nie wskazuje prędkości wpadłem na pomysł takiej konstrukcji.