Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile ładować akumulatorki Tronic eco?

03 Kwi 2015 19:50 1446 4
  • Poziom 14  
    Witam
    Piszę tu, bo podobne tematy są już pozamykane i wrzucone do archiwum.
    Kupiłem akumulatorki i napisane jest na nich i na opakowaniu AA 2300 mAh 1.2V i czas ładowania: 7 godz./460 mA.
    Posiadam też 2 ładowarki, co prawda jakoś preferuję tą szarą/czarną.

bateria

ładowarka szara/czarna

ładowarka biała.

Czy tak na szybko dobrze to liczę? 2300 / 460 = 5 x 7 = 35 godz. ładowania? I która z nich lepiej się nadaje do ładowania akumulatorków, żeby szybciej to szło? Wydaje mi się że czarna będzie bardziej odpowiednia, ale czy ten czas dobrze policzyłem?

Z góry dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam
    P.
  • Poziom 31  
    Kolego zależy do jakiego stopnia rozladujesz akumulatorek. Z ladowarka energizera mam niemiłe doświadczenie ponieważ nie wiedziałem na ile bateria jest zuzyta i uszkodziłem kilka sztuk. Obliczenia nie pomogły. Kupiłem ladowarke procesorową i od roku spokój.
  • Poziom 28  
    Witam
    Aby naładować te akumulatorki ładowarką Energizera, musisz ładować je około 15 godzin, a ładowarką Camelion - około 21 godzin.
    Pozdrawiam
  • Poziom 31  
    Kolego alfax a co będzie jeżeli zrobię przykładowo 5 zdjęć aparatem i zacznę je ladowac? Na moje to zostaną one przeładowane. Mam rację?
  • Poziom 28  
    Sołtys_Elbląga napisał:
    Kolego alfax a co będzie jeżeli zrobię przykładowo 5 zdjęć aparatem i zacznę je ladowac? Na moje to zostaną one przeładowane. Mam rację?

Witam
    Mam wrażenie, że autorowi wątku chodziło o coś innego, kiedy pytał ile czasu jego ładowarki będą ładowały te akumulatorki, ale niech będzie:
    czas/prąd ładowania podany na akumulatorkach odnosi się do przypadku ładowania zupełnie rozładowanego ogniwa i ja w swoim poprzednim poście podałem czasy także dla takiego przypadku.
    Autor nic nie wspomina o tym, że zamierza ładować nie całkiem rozładowane akumulatorki. A gdyby chciał tak robić, to czy zostaną one przeładowane? Nie wiem, nie znam tych typów ładowarek. Może mają one automatykę która odłączy ogniwo po naładowaniu? Jeśli tak, to nieco lepiej, jeśli nie - trochę gorzej, bo wtedy rzeczywiście ogniwa mogą być przeładowywane.
    W obu przypadkach jednak nie jest to najlepszy sposób postępowania z akumulatorkami, ze względu na efekt pamięciowy pozornie zmniejszający pojemność ogniwa, a który powstaje właśnie przy ładowaniu nie w pełni rozładowanych ogniw. Jeśli zamierza się ładować nie w pełni rozładowane akumulatorki, to najlepiej zaopatrzyć się w porządną, mikroprocesorową ładowarkę, która zabezpieczy przed efektem pamięciowym.

Niech Zmartwychwstały Chrystus
    obudzi w nas to, co jeszcze uśpione,
    ożywi to, co już martwe.
    Radosnych Świąt w gronie rodzinnym!