Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia N8 nie działa dotyk po poważnym upadku

03 Kwi 2015 20:22 1308 4
  • Poziom 6  
    Witam telefon spadł mi na ziemię z dość wysoka.Digitizer potrzaskał się bardzo a ekran tylko troszkę.Telefon czuć było że się uruchamia lecz obrazu brak.Zakupiłem na allegro ori używkę digitizer+wyświetlacz zamontowałem i obraz się pokazuje pisze nokia i uruchamia się i pisze by wpisac datę,godzinę itp ale dotyk nie działa..nie czuć tego takiego reagowania po naciśnięciu na niego.Dodam przycisk od blokowania telefonu boczny działa jak i ten na dole co po naciśnięciu wchodzi do menu bezpośrednio działa aparat też działa.Przyjrzałem się złaczu ale nie widzę by było uszkodzone tak wizualnie nic nie urwane.Czy to będzie wina digitizera czy raczej z płytką coś nie tak?
  • Poziom 2  
    mam podobny problem, mianowice dzialaja przyciski: menu, glosnosci, wl\wyl, aparat jednak ekran nie reaguje na dotyk ani nie obraca sie. kupilem go niedawno, na poczatku wszystko dzialalo normalnie lecz po godzinie ekran przestal reagowac, po paru minutach odwiesil sie i dzialal a potem znowu nic. mam nadzieje ze to wina dotyku, gdyz zamowilem obudowe z dotykiem (komplet) i mam nadzieje ze pomoze bo nie mam pojecia dlaczego wtedy dzialal a teraz nie. po wymianie obudowy napisze czy pomoglo. Oby tak bo nie mam zamiaru wydawac na kolejne czesci.
  • Poziom 2  
    A więc zamówiłem tą obudowe z dotykiem i po wymianie samego dotyku jak narazie w dalszym ciągu dotyk nie reaguje. Już kompletnie nie mam pojęcia co jest powodem tej usterki, przecież jest to telefon dotykowy a dotyk nawet po wymianie nie działa. Zapytałem w serwisie to mi gościu krzyknął 120 zł za dotyk czyli prawie tyle co za telefon, masakra. No i 30 zł za sprawdzenie co jest niby nie tak ale nie wierze w te kity bo mogą mi wcisnąć każdą usterke byle by zarobić. Aha i jeszcze mi chciał zaszyć że może sam coś uszkodziłem przy wymianie dotyku, mimo że na początku działał i przestał zanim go otworzyłem, taki patenciarz. Jeszcze nowego softa nie próbowałem może to jest wina ale nie wiem. Czy wkońcu ktoś rozkmini o co chodzi?
  • Poziom 12  
    Na początek sprawdź gniazdo x2500 do którego wpina się dotyk,może wyłamany jest któryś ząbek:) potem sprawdź układ N2500 czy nie jest pęknięty. Sprawdź też napięcia na l2500, c2505, R2852,R2853 Nokia N8 nie działa dotyk po poważnym upadku
  • Poziom 2  
    Dzięki sprawdze. Jeszcze dodam że podmieniłem ekran i dotyk z innej n8 i dotyk działał, a ten z mojej na drugim telefonie nic a nic. Zastanawiam się jeszcze nad złym montażem dotyku z ekranem, ostatnio odkryłem że jak mam telefon w pozycji poziomej to dół ekranu reaguje w jednym miejscu na dotyk lecz trzeba użyć dwóch palców.