Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SATEL INT-TSI - CZUJNIK DYMU

MarioG1 03 Apr 2015 20:37 3057 2
Optex
    MarioG1
    Level 7  
    Witam założyłem tutaj przed chwilą konto, z góry przepraszam jeżeli umieściłem post w złym miejscu.
    Mam pytanie ponieważ chciałem zobaczyć czy czujnik dymu zareaguje na dym od e-papierosa.Czujnik włączył się i zaczął wyć alarm :).Moje pytanie brzmi czy można zmienić stan czujnika z naruszonego na normalny SATEL INT-TSI - CZUJNIK DYMU SATEL INT-TSI - CZUJNIK DYMU SATEL INT-TSI - CZUJNIK DYMU ponieważ denerwuje rodzinę,że na czujniku świeci się czerwona dioda, czy może sama po czasie się wyłączy (dioda)?
  • Optex
    mayer2005
    Level 17  
    Zapewne czujka wymaga resetu zasilania po każdym wywołaniu alarmu. Musisz podłączyć zasilanie czujki do wyjścia, które będziesz mógł resetować.
    telesystem
    Level 22  
    Jeżeli czujka dymu nie z resetowała się samoczynnie to możesz wyłączyć jej zasilanie na kilka sekund przez "wykręcenie" czujki z gniazda. Jeżeli czujka podłączona jest do centrali i nie resetuje się samoczynnie co w tej centrali jest możliwe do zaprogramowania to musisz zmienić ustawienia tej czujki. Zakładam (z fotografii) że jest to czujka M12, ale pewności niema puki nie zobaczymy jej od strony styków.
    Gdyby jednak tak było to musisz zmienić ustawienia tej czujki przez zmianę pozycji przełącznika DIP 1 w pozycję OFF wtedy uzyskasz opcje autoresetu.

Pozdrawiam
    Michał