Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Y50. Opinie Użytkowników.

03 Kwi 2015 21:46 1635 19
  • Poziom 6  
    Witam.
    Mam kilka pytań odnoście laptopa Lenovo Y50. Przeglądałem forum jednak nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jeżeli coś przegapiłem lub umieściłem temat w nieodpowiednim dziale przepraszam i prosiłbym o link/przekierowanie.
    Mianowicie interesuje mnie : Lenovo Y50-70, Intel Core i7-4710HQ, 8GB pamięci DDR3 SDRAM 1600 MHz, NVIDIA GeForce GTX 860M 4GB, 1000 GB SATA 5400 obr, Ekran: 15.6".
    Laptop miałby służyć do pracy biurowej ( Word), internet, filmy, gry.
    Z tego co zdążyłem się orientować ma podobno słaby wyświetlacz co jestem w stanie zaakceptować.
    Najbardziej interesuje mnie często opisywane przegrzewanie się w grach.
    1) Występuje on zawsze, czy tylko podczas grania na najwyższych ustawieniach?
    Nie jestem wymagającą osobą i nie oczekuję, że gry będą mi śmigały w najwyższych detalach. Chciałbym jedynie od czasu do czasu pograć 2-3 godzinki w nowsze tytuły typu: AC Unity, GTA V czy Wiedźmin 3 chociażby na ustawieniach medium a nawet low, aby tylko gry chodziły płynnie.
    2) Czy na tym sprzęcie przy niższych ustawieniach graficznych ( rozdzielczości dajmy na to 1366 x 768 zamiast 1920 x 1080 ) oraz podkładce chłodzącej będzie to możliwe?
    Często widziałem propozycje MSI, są jednak one droższe od mojego budżetu ( max 3 600zł ) lub posiadają gorszą kartę graficzną ( 2 GB zamiast 4 GB).
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 27  
    Ten komputer do gier się nie nadaje z powodu chłodzenia. Księgowi skalkulowali że jak zaoszczędzą na chłodzeniu i wymiarach laptopa to zostanie na lepsze "graty", lepsze graty to potencjalnie łatwiejsza sprzedaż przy tej samej cenie, ludzie to łykają a potem zdziwienie że to i owo się tnie ;)

P.S. Laptop się sprawdzi w pracy biurowej, filmach, internecie ale nie grach, obniżenie detali nic nie pomoże.
  • Poziom 6  
    Czy w takim razie laptop MSI gp60 ( Intel Core i5-4210H, 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz), 500 GB SATA 5400 obr., NVIDIA GeForce GTX 850M
    + Intel HD Graphics 4600 2048 MB GDDR3 (pamięć własna), ekran 15,6" 1366 x 768 (HD) ) byłby lepszym wyborem? Pomimo słabszego procesora oraz karty graficznej lepiej sobie radzi? I czy w ogóle radzi/poradzi sobie z AC Unity, GTA V czy W3 ? Jak wspominałem interesuje mnie płynna gra choćby przy minimalnych ustawieniach.
  • Poziom 27  
    Co prawda nie znalazłem informacji jako by ludzie mieli problem z GP60 ale on również posiada wspólne chłodzenie i w grach gdzie zarówno CPU jak i GPU mają co robić w cieplejszym otoczeniu może być różnie, ja bym nie ryzykował kupowania czegoś takiego z zamiarem grania. Sprzęt zacznie dostawać czkawki z powodu throttingu a Ty szewskiej pasji że zapłaciłeś prawie 4 koła za takie działanie.
    Jak chcesz grać to poszukaj sobie używanego Asusa G750 w tym budżecie.
    Ja bym unikał sprzętów z rozdzielczościami 1366/768 chyba że 10 lub mniej calach (nie chodzi o granie ale codzienne użytkowanie).
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 2  
    Witaj też miałem dylemat czy kupić tego laptopa ( Lenovo Y50), jednak zakupiłem go jakiś tydzień temu tylko że z procesorem i5 ( za 3100 zł). Jeśli chodzi o matryce szału nie ma ale idzie przeżyć ( ja przeważnie podłączam go do tv więc mi nie przeszkadza).
    Wiele osób narzeka na chłodzenie, powiem ci tak od temperatury podczas małago użytkowania to 35/40 stopni. Podczas maksymalnego obciążenie w grach temperatura nie przekracza 62 stopni (grafika max 55 stopni), dodam że zakupiłem do niego podkładkę więc myśle że nie jest źle. Jeśli chodzi o gry na full detalach to do tej pory co testowałem to: wot 40-60 fps (czasami spadnie do 30) war thunder ( samoloty jakieś 70/80 fps czołgi - tu trochę gorzej po 30-40 ale ma spadki do 25, ale ja jakoś nie narzekam , Fifa 15 ponad 100 fps i ostatnio grałem w wiedźmina 2 to wszytko na max tylko wyłączone uberpróbkowanie do średnio 50/60fps.
    Czytałem że i7 bardziej się grzeją a że było promocja na tego i5 to go kupiłem i powiem ci że nie żałuje, spokojnie mogę ci go polecić. Ma sporo fajnych bajerów jak chodźby ustawienia wydajności w jakim ma laptop pracować( możliwe ze większość takie ma nie wiem). Bateria trzyma przeważnie 4 godziny jak się nie gra wtedy . Co do minusów do brak napędy dvd ale mi i tak nie przeszkadza to i trochę słaba ta matryca ale jak pisałem można przeboleć, coś za coś musi być:) Ja tego lapka polecam :)
  • Poziom 6  
    Dziękuje za odpowiedź. Nie zauważyłeś owego throttlingu o którym tak często wspominają? Próbowałeś grać w coś bardziej wymagającego na niższych detalach?
  • Poziom 9  
    Witam
    Przyłącze się do tego tematu bo też interesuje mnie Y50-70 max budżet to 4500 zł (jak udało by się taniej coś dobrego było by jeszcze lepiej)
    Laptop zastosowanie miałby do prac biurowych jak i do grana.

Myślałem na Y50-70 i i7-4710HQ i jakimś dyskiem SSD (a najlepiej 256 SSD+ 1TB HDD ale wiem że w Y to nie jest możliwe)
    Ale zaczynam zgłębiać temat tego modelu a tu słyszę o throttlingu...
    Zastanawia mnie teraz czy ma sens ten procesor skoro nie wykorzystam jego możliwości.... to może jednak I5? (ciekawe jaka różnica w wydajności)
    A może coś innego?
    Słyszałem o:
    MSI GE60
    ACER VN7-591G NITRO
    Ale te modele mają grafę z 2 GB pamięci (boje się że to będzie spora różnica w wydajności przy grach)
    A może ASUS G551JM ma grafikę z 4 GB tylko że jest sporo droższy (pytanie czy warto dołożyć czy też to to samo tylko w innej obudowie)

Tak więc zasadnicze pytanie to czy iść w I7 czy I5?
    Lenovo, MSI, ASUS czy może ACER?
    A może coś innego czego nie wymieniłem?
  • Poziom 9  
    Hmmm
    Dzięki ale chodziło mi nie o podanie konkretnej aukcji a raczej o rozmowę co było by lepsze i dlaczego...
    Tak jak pisałem czy jest sens iść w I7 a może spokojnie wystarczy I5? Jakiś model i dlaczego ten co w nim jest takiego? Jaka karta graficzna w tym budżecie? Są GT 860 2GB ale widzę że też GT 860 4 GB
  • Poziom 27  
    Skibi.m napisał:
    a raczej o rozmowę co było by lepsze i dlaczego...

zamiast "rozmawiać" dostałeś linka do tego "co" było by lepsze. Dlaczego? Czytałeś mój poprzedni post? G750 na tych komponentach nie throttluje. Nie ma sensu brać I5 skoro budżet pozwala na I7 no chyba że jesteś zwolennikiem zmieniania takiego komputera co roku... Dzisiaj do byle gry już zaleca się cztery rdzenie a taki FC4 to nawet nie wejdzie do menu na 2 (chyba że z HT).
    Skibi.m napisał:
    Jakiś model i dlaczego ten co w nim jest takiego?

Dublujesz pytania, znowu jaki i znowu dlaczego...
    Skibi.m napisał:
    Jaka karta graficzna w tym budżecie?

Jak najlepsza
    Skibi.m napisał:
    Są GT 860 2GB ale widzę że też GT 860 4 GB

W przytoczonym komputerze karty to GTX 860 (nie GT). Czy będzie miała 2 czy 4 GB nie ma wielkiego znaczenia, są i tak za słabe aby zrobić z tego użytek.
  • Poziom 43  
    Jeżeli chcesz to możesz wziąć Y50-70 ale w wersji z Core i5 4210H, zawsze to trochę chłodniej będzie i nie powinien mieć problemów z dobrą podstawką.
  • Poziom 27  
    wariato napisał:
    Jeżeli możesz to już weź te Y50-70 ale w wersji z Core i5 4210H, zawsze to trochę chłodniej będzie i nie powinien mieć problemów z dobrą podstawką.

Zauważ że on chce na tym grać...
  • Poziom 43  
    @up
    Argo_1991 napisał:
    nie jestem wymagającą osobą i nie oczekuję, że gry będą mi śmigały w najwyższych detalach

Także IMO ten Y50 to taki złoty środek. No chyba że dorzuci i kupi jakąś 17'', tam chłodzenia są trochę lepsze
  • Poziom 6  
    Cytat:
    a taki FC4 to nawet nie wejdzie do menu na 2 (chyba że z HT).

Aktualnie mam 4-5 letnie Lenovo Y560 z dwurdzeniowym i5 M460 2,53GHz i far cry 4 na najmniejszych ustawieniach działa. Nie żebym podważał Twoją wiedzę ale wolałbym czytać informacje pewne/przetestowane.
  • Poziom 27  
    Argo_1991 napisał:
    Cytat:
    a taki FC4 to nawet nie wejdzie do menu na 2 (chyba że z HT).

Aktualnie mam 4-5 letnie Lenovo Y560 z dwurdzeniowym i5 M460 2,53GHz i far cry 4 na najmniejszych ustawieniach działa. Nie żebym podważał Twoją wiedzę ale wolałbym czytać informacje pewne/przetestowane.

Nie żebym podważał Twoją znajomość języka polskiego ale wolałbym aby moje posty były komentowane w taki sposób przez osoby rozumiejące treść słowa pisanego. Napisane zostało wyraźnie "(chyba że z HT)", Twój procesor posiada HT a co to jest tłumaczyć nie mam zamiaru, wolisz przecież czytać informacje pewne/przetestowane, dlatego po więcej informacji odsyłam prosto do intela.
  • Poziom 43  
    gregorianin napisał:
    a taki FC4 to nawet nie wejdzie do menu na 2

O dziwo ludzie grają na 2 rdzeniowych Pentakach (bez HT). Fix do działania gry na 2 jajowcach już od dawna jest.
  • Poziom 27  
    Wszystko można przerobić, scrackować i stuningować tylko pytanie co ma wspólnego oglądanie połowy zawartości graficznej gry w 10 klatkach na sekundę z graniem? Z tego co mi wiadomo (jeżeli jest inaczej to proszę mnie poprawić) oficjalna wersja gry nigdy nie była przeznaczona na procesory które mogą obsłużyć max 2 wątki, podobnie jak nigdy nie wyszła darmowa wersja gry, co nie oznacza że nikt tego nie spiracił.
  • Poziom 9  
    Spojrzałem na tego ASUSA g750 z bardzo dużą dozą niechęci....
    Ale szperam, czytam informacje i nim i o tych modelach o których myślałem wcześniej.... i myślę że to może być bardzo dobry zakup :)
    Zastanawia mnie tylko jego waga bo widzę różnice w specyfikacjach o przeszło kilo...
    No i jeszcze natknąłem się na G751 co o nim powiecie?
    http://proline.pl/?p=G751JM-T7033H&&cno=1
    Dziękuję za odpowiedzi
  • Poziom 9  
    G751 to dodatkowa oferta asusa dla graczy z mocniejszymi podzespołami niż g750. Nie wiem czy to prawdziwa informacja, ale podobno niektóre z nich są cieńsze i lżejsze poprzez zastosowanie słabszych kart graficznych a przez to mniej ciepła. Od tygodni poluje na g750 z kartą gtx870 i tyćke słabszą i7-ką. Po przejściach chyba stwierdzam, że nie na moją kieszeń...
  • Poziom 9  
    Witam
    Kupiłem w rewelacyjnej cenie G751 z kartą NVIDIA GeForce GTX970M 3 GB - i powiem tyle jestem MEGA zadowolony
    W niedługich planach dokupienie SSD i to wszystko czego potrzebuję.
    Laptop spisuje się świetnie, matryca zarąbista (matowa full hd) wydajność zarąbista wygląd też :)
    Jedynie czego można się czepić to że na obudowie pozostają ślady palców ale jak dla mnie to pomijalna wada.

To był dobry zakup
    @gregorianin - wielkie dzięki za podpowiedź