Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra H /Zafira B - Uruchomienie licznika na stole

03 Kwi 2015 22:52 1194 8
  • Poziom 10  
    Witam,
    Czy mógłby ktoś mnie pokierować jak uruchomić licznik poza autem (na stole)? Po samym zasileniu licznik oczywiście nie odpala ze względu na brak CAN.
  • Poziom 18  
    czym dysponujesz? jaki masz sprzet?
  • Poziom 10  
    Ciężko odpowiedzieć na to pytanie, a co potrzebuję ;) ?
    Zrobiłem instalację "uruchomieniową" łączącą interfejs diagnostyczny, CIM i licznik bo tak wygląda kolejność ich podłączenia w aucie ale...
    CIM'a mam bez stacyjki i nie doszukałem się nigdzie schematu złącza stacyjki w CIM i nie wiem co i jak połączyć na pinach aby zasymulować zapłon. Nie chciałbym rozbebeszać auta i sprawdzać złącze ale chyba będę zmuszony. Może wiesz ? ;) Tylko nie wiem, czy to coś da czy CIM nie wymaga obecności pozostałych modułów, głównie UEC.
    No, chyba że mój kierunek "badań" jest nieprawidłowy i jest inny sposób? Da radę bez jakiegoś emulatora CAN?
  • Poziom 18  
    co konkretnie chcesz sprawdzic ?
  • Poziom 10  
    Chcę tylko uruchomić zegary tak, aby można było podpiąć się do nich interfejsem diagnostycznym, oczywiście po LowSpeedCAN-H. Napięcie na złącze +12V stałe i po zapłonie podane a licznik nie uruchamia się, brak komunikacji. W instalacji samochodu oczywiście działa OK.
  • Poziom 18  
    nadal nie rozumiem co chcesz osiagnąc? jaki jest cel całego projektu?
    chcesz zrobić stół do sprawdzania zegarów?
  • Poziom 10  
    Dokładnie tak.
    Chciałbym mieć możliwość częściowej konfiguracji, zmiany ustawień, sprawdzenia przebiegu bez odczytu epromu itp. bez podłączania za każdym razem zegarów w aucie.
    W skrócie chcę aby kontrolki zaświeciły się "na stole" ;)
  • Poziom 18  
    no to musisz stworzyć emulator.... wiem ze ktos na forum juz cos takiego zrobił... poszperaj.
    moja wiedza az tak daleko niestety nie sięga...:)
  • Poziom 8  
    Cześć wykonałeś taki tester ?