Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nowy Panasonic na rok 2015

bartekmlawa 03 Apr 2015 22:56 4740 27
    bartekmlawa
    Level 10  
    W media jest już dostępny nowy model Full HD od Panasonica na rok 2015.

Panasonic 40, 50 i 55 cali model: CS 630

Widziałem w sklepie i wyglądał pięknie.

Może miał już ktoś styczność i może powiedzieć,czy warto go kupić bardziej niż model 640/650 ?
    bartekmlawa
    Level 10  
    Z informacji jakie uzyskałem to lepiej kupić modele z roku 2014.
    Model na 2015 jest niemal identyczny jak ten z 2014,a nie posiada okularów i dodatkowego pilota.Jest także z aktywnym 3D i wiadomo cenna wyższa, bo to świeżak.

Lepiej skupić się na modelu 640/650
    User removed account
    Level 1  
    bartekmlawa
    Level 10  
    1. Odległość od ekranu? ok 3m.
    2. Jak słońce świeci w pokoju? okno od strony południowej
    3. Jak duży jest pokój? 4x6m
    4. Preferowana technologia: LED
    5. Jaki masz obecnie telewizor? 42cale Panasonic E6E,z którego jestem bardzo zadowolony,bardzo dobra jakość wykonania,jedynie smart mógłby być szybszy.
    6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sport,filmy,rozrywka
    7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: zdecydowana przewaga wieczorem,w ciągu dnia to sporadycznie,tak aby tylko popatrzeć,dla zabicia czasu
    8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? raczej bez,ewentualnie mała lampka
    9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? bez szczególnych preferencji
    10. Matryca błyszcząca czy matowa? Teraz miałem błyszczącą,była łatwa w utrzymaniu czystość,wiec pewnie błyszczaca
    11. Preferowana wielkość telewizora? 46-50cali
    12. Preferowana marka? Jestem zadowolony z Panasonica,Sansunga raczej nie chce,bo dla mnei to awaryjna marka. LG jakoś mnie odrzuca
    13. Czego nie lubisz w telewizorach?Słabe kąty w TV,mam kiepską matryce w laptopie i krew mnie zalew jak musze machać tym laptopem,bo obraz robi się szary...słabe podświetlenie,tzn takie miejsca ciemniejsze i jaśniejsze na obrzeżach matrycy,powolny smart
    14. Jakie urządzenia będą podłączone? Na pewno Laptop,bo ogladam sport poprzez SopCasta i AcePlayera ,Dysk zewnętrzny do filmów,czasem telefon
    15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 30/40% telewizja - 60/70 %urządzenia
    16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? Raczej na wprost,ewentualnie kąty do 30stopni,kwestia kątów góra/dół,ale mysle,ze przy odległości 3m od TV to nie będzie miało takiego znaczenia(mam na myśli tutaj pozycje ogladającego- na siedząco/leżąco.
    17. Czy ważne jest wifi? moze byc
    18. Czy będziesz korzystać z widgetów? jesli chodzi o zmiany kolorków,czy kształtów menu to nie
    19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ?raczej chce korzystać z poziomu laptora
    20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak korzystam z Ipli i TVN Playera,ale równie dobrze moge to robić z posiomu przegladarki
    21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? Tak
    22. Ma mieć 3D? zbędny bajer,ale jak będzie to będzie,oby tylko nie pogarszało to obrazu
    23. Ma mieć slot na karty SD ? dysk zewnętrzny mi wystarczy
    24. Ma mieć tuner ? może,ale nie musi,będę korzystał z NC+
    25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI-laptop HDMI-Dekoder, USB - dysk/pendrive
    26. Jaki masz sygnał: Będzie NC+
    27. Ile programów HD? ile się da
    28. Ma stać czy wisieć? raczej będzie stał
    29. Rozdzielczość: FULL HD
    30. Na czym najbardziej Ci zależy: Jakość obrazu- przede wszystkim do sportu i filmów
    31. Ile osób ogląda: 1-2
    32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: normalnie 3-5 godzin, w wolniejsze dni wiadomo,więcej 5-8
    33. Jaka klasa cenowa ? ok 2500 Może gdyby było warto dołożyć to wtedy tak 3000. Czytałem też o jakiś specjalnych rabatach dla użytkowników forum,wiec może coś sensowego w cenie 3000 z rabatem dla użytkownika forum się też znajdzie

Jak długo będą dostępne jeszcze modele z roku 2014?
    User removed account
    Level 1  
    bartekmlawa
    Level 10  
    Patrząc na obecne i przyszłe modele z roku 2015. Na moje potrzeby lepszym wyborem będzie telewizor z roku 2014.
    Wiadomo to co nowsze jest droższe, jakość produktów wg. mnie z roku na rok spada,a ja żadnych bajerów nie potrzebuje,tylko dobra matryce do sportu i połączenie z laptopem.

Teraz pytanie do LOCOLOCO

55AS640 czy Philips 47PFS7509 ?

Z tego co poczytałem to ten model Philipsa ma problemy z softem,czesto się wiesza,ale podobno ostatnie uaktualnienia rozwiązały ten problem, masz może jakieś informacje w tej sprawie?

Ambilight byłby fajnym dodatkiem,który robiłby dobre wrażenie,ale nie wiem czy nada się to do oglądania tak na co dzień ?

No i Panas będzie większy.
    User removed account
    Level 1  
    bartekmlawa
    Level 10  
    A jak z tym softem w Philipsie? jakieś informacje Pan posiada?
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    W takiej kategorii cenowej spójrz na Panasonica AS640 i alternatywny dla niego model Samsunga H6400, oba to bardzo udane modele warte polecenia. Philips PFS7509 to ciekawa alternatywa, jednak wykorzystuje matrycę IPS - czyli daje dobre kąty widzenia kosztem słabszej czerni i kontrastu. Sytuacje ratuje co prawda trochę Ambilight.

Odległość z jakiej będziesz oglądał TV jest dość spora i spokojnie mógłbyś sięgnąć po większy TV i myślę, że z takiego wyboru odniesiesz większą korzyść.

Zobacz jak ocenili wymienione TV na profesjonalnym portalu:

AS640 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...est-panasonic-seria-tx-48as640-as640-va-r1024

H6400 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...amsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

PFS7509 http://hdtvpolska.com/page/articles.html/_/te...-philips-47pfs750912-seria-7500-7509-na-r1009
    bartekmlawa
    Level 10  
    To będzie nowe mieszkanie i w sumie moga to być 2m jak i 3m - wszystko jest do zaaranżowania.
    Samsung odpada,z racji całego cyrku z tym kurzem i awaryjnością.

W grze zostaje Panasonic AS640 i Philips 7509. Kwestia decyzji.

Wygląda to tak,ze w tym momencie TV nie jest mi potrzebny,ale chce go kupić teraz,bo za miesiąc-dwa może ich już nie byc,a nowsze modele to z automatu wyższa cena,a w cale nie powiedziane,że lepsza jakość.
    Do moich potrzeb,czyli sport i laptop,nie będzie mi potrzebny bajer w postaci Androida itp.

Generalnie teraz jest taka kwestia, brać Philipsa z Amilightem,który będzie robił wrażenie na mnie i na znajomych w rozmiarze 47 cali ,czy za podobną cene kupić większego 55 calowego Panasonica.
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    LOCOLOCO wrote:
    Philips jest w wyższej klasie, ma więc lepszą czerń , płynność , skalowanie.
    Ambilight ma Tobie , na rodzinie i szczególnie na gościach - zawsze będzie robił duże wrażenie.
    Ale do Twoich warunków ja brałbym jednak wielkość - czyli 55 as640 ale z profesjonalną kalibracją.

Z fachowych testów nie wynika ta "wyższa klasa", a już na pewno lepsza czerń (na matrycy IPS????). Skalowanie jest w obecnych TV wszędzie jest już praktycznie na tym samym poziomie. W kwestii płynności odsyłam do akapitu "Odwzorowanie ruchu" w powyżej zamieszczonym teście.

W jednym się zgodzę. 7 cali to spora różnica i też sugerowałbym raczej większy wariant. Jednak tę kwestię już musisz rozstrzygnąć sam ;)
    bartekmlawa
    Level 10  
    Aktualnie mam Panasonica E6 własnie ma matrycy IPS i jestem bardzo zadowolony z tego TV.

Aktualnie oglądam tego Panasonica 42 cale z odległości 2.5m i mi wystarcza w zupełności, no może czasem mówie,przydałoby się kilka cali więcej. I w takiej też odległości będę ogladał nowy TV.

Na tą chwile bardziej skłaniam się do Panasonica. Jeszcze zostaje kwestia cali czy 48 czy 55, róznica w cenie ok. 800 zł za 7 cali.
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    LOCOLOCO wrote:
    Oczywiście że masz 100% racji. Ci co nie mają tego telewizora mogą opisywać jedynie wypociny innych .
    Matryca IPS to bardzo dobra matryca.

I co ma piernik do wiatraka że IPS to nie może mieć dobrej czerni...
    Otóż może mieć genialną czerń - przykłada panasonic AX900.
    Wielkość jest wielkość i nic jej nie zastąpi. A po kalibracji profesjonalnej, którą jako członek forum masz gratis - zagra rewelacyjnie.

Nie wiem czy wiesz, ale "genialna czerń" w owym modelu - AX900 jest w dużej mierze wynikiem zastosowania drogiego systemu lokalnego wygaszania. Zaprezentujesz mi model w poszukiwanej cenie, który również ma taki system i dzięki temu uzyska również "genialną czerń" ?
    User removed account
    Level 1  
    bartekmlawa
    Level 10  
    Panowie nie ma się co spinać :)

Ja mówie na swoim przykładzie.

Moj obecny Panasonic na IPS daje mi 100% zadowolenia, nie mam z nim żadnych problemów, żadnego cloudingu czy tego typu problemów. W pokoju mam dwie kanapy plus fotele i kąty sprawdzają się rewelacyjnie. A czerń ? jest czarna,a czy jest ona czarna jak smoła, czy czarna jak kartka papieru to już nie gra takiej roli, na co dzień normalny użytkownik nie testuje TV tylko go ogląda,w pokoju nie ma 3 TV, żeby sobie to porównywać, jeśli czerń nie jest w kolorze szarym to przynajmniej dla mnie nie ma to już takiego znaczenia.
    User removed account
    Level 1  
    ElektronicznyMichal
    Level 20  
    Dokładnie tak jak kolega wyżej, równiez mam podobny i nacodzień przy świetle dziennym nie widać jak bardzo czerń jest czarna :D
    User removed account
    Level 1  
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    LOCOLOCO wrote:
    Czyli jak się chce to IPS będzie the best.
    Zresztą inni użytkownicy potwierdzają radość posiadani8a IPS w telewizorach Panasonica.

Aktualnie mam Panasonica E6 własnie ma matrycy IPS i jestem bardzo zadowolony z tego TV.

Aktualnie oglądam tego Panasonica 42 cale z odległości 2.5m i mi wystarcza w zupełności, no może czasem mówie,przydałoby się kilka cali więcej. I w takiej też odległości będę ogladał nowy TV.

Na tą chwile bardziej skłaniam się do Panasonica. Jeszcze zostaje kwestia cali czy 48 czy 55, róznica w cenie ok. 800 zł za 7 cali.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3014822.html

Panasonic E6 jest również na matrycy VA ;)

http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-l42e6b-201303102720.htm
    bartekmlawa
    Level 10  
    Jestem przekonany, że mój Panasonic 42 E6E jest na matrycy IPS. Niemożliwe byłoby oglądanie tego TV z takiego kąta, z jakiego oglądam :)
    Kazimierz Szarnowicz
    Level 26  
    Drugie uznane źródło podaje bardziej dosadnie "the E6 series uses a Full HD VA panel".

https://www.avforums.com/review/panasonic-e6-tx-l50e6-led-lcd-television-review.477

Jakie kąty masz na myśli? Przy pierwszym teście podają o gradacji obrazu powyżej 30 stopni, a to całkiem dobry wynik jak na VA. Każda matryca zachowuje się trochę inaczej. Niektóre wykazują już sporą gradację przy małym zejściu z osi. Poza tym, ten TV osiąga bardzo wysoki kontrast, co tylko potwierdza użycie VA. ;)
    bartekmlawa
    Level 10  
    Na pewno powyżej 30 stopni. Na wprost TV są fotele, na bokach kanapy.

Teraz, przeglądając artykuły, rzeczywiście widzę,że jest to VA. Byłem przekonany,że jest to IPS, bo kąty ma na prawdę bardzo dobre.

To AS640 z kątami daje rade podobnie do E6E, czy troche słabiej ?
    User removed account
    Level 1  
    dabi1990
    Level 12  
    Mam 48 as640 i z tymi kątami to wszyscy przesadzają, wyolbrzymiają. Po przeczytaniu for internetowych bałem się kątów w as640, lecz to wszystko to jakaś bujda, może lekko zmienia się barwa obrazu ale jak najbardziej można oglądać telewizje pod kątem.

Telewizor kupiłem za 2200, jak za taką cenę to tv bajka.
    User removed account
    Level 1