Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rodzina układów scalonych Si46xx do obsługi samochodowych systemów audio

jacu007 04 Kwi 2015 03:11 864 0
 • Rodzina układów scalonych Si46xx do obsługi samochodowych systemów audioFirma Silicon Labs wprowadziła do swojego portfolio scalone odbiorniki radiowe i procesory audio do odbioru stacji radiowych AM/FM/DAB, przeznaczone do przemysłu samochodowego. Nowa rodzina układów Si46xx, zawiera zarówno procesory radiowe jak i odbiorniki danych umieszczone na jednym układzie scalonym.

  Wiele dzisiejszych samochodów wyposażonych jest w zaawansowane systemy informacyjno-rozrywkowe, składające się z wielu tunerów scalonych, kilku anten pracujących w technologii MRC (Maximum Ratio Combining), RDS, systemów nawigacyjnych oraz tunery do odbioru radia cyfrowego w jakości HD (DAB/DAB+). Nowe portfolio układów scalonych Si479xx i Si46xx ma na celu rozwiązać problem globalnego popytu na zaawansowane technologie radiowe, wspierając wszystkie pasma radiowe na całym świecie.

  Wykorzystując opatentowaną przez Silicon Labs technologię low-IF, rodzina Si479xx zapewnia lepszą wydajność i lepsze tłumienie zakłóceń radiowych w samochodowych systemach audio. Sprawdzona konstrukcja RF CMOS połączona z kompleksowym firmwarem AM/FM zapewnia najwyższą w tej klasie urządzeń czułość i selektywność nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Układy pozwalają również unikać zanikania sygnału czy zniekształceń wielościeżkowych. Zintegrowany podsystem audio ma również możliwość synchronizacji i dystrybucji cyfrowego i analogowego sygnału audio z różnych urządzeń do wspólnej jednostki centralnej.

  Rodzina odbiorników Si462x oferuje kompleksową efektywną kosztowo platformę do obsługi analogowego i cyfrowego radia poprzez integrację wielopasmowego tunera FM, demodulatora i dekodera kanałowego w jednym układzie scalonym. W porównaniu do konkurencyjnych układów zapewnia zmniejszoną powierzchnię i obniżone zużycie energii.

  Cyfrowe koprocesory audio radia cyfrowego Si461x zapewniają dekodowanie kanałowe źródła radiowego, w jakości HD i technologii DAB/DAB+. Ponieważ w porównaniu do konkurencyjnych układów nie potrzebują zewnętrznej pamięci RAM, obniża się całościowy koszt projektu i możliwe jest zmniejszenie rozmiaru płytek scalonych. Wszystkie układy posiadają certyfikaty kompatybilności elektromagnetycznej.

  W celu ułatwienia projektowania i przyspieszania czasu wprowadzenia nowych urządzeń na rynek, producent wypuścił na rynek również zestawy ewaluacyjne ze swoimi nowymi układami. Zestawy składają się z cztero- i sześciokanałowych konstrukcji wraz z zestawem narzędzi dla programistów.

  Źródło:
  http://www.newelectronics.co.uk/electronics/s...ers-scalable-car-radio-system-solution/75359/


  Fajne! Ranking DIY