Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Rodzina układów scalonych Si46xx do obsługi samochodowych systemów audio

jacu007 04 Apr 2015 03:11 1044 0
 • Rodzina układów scalonych Si46xx do obsługi samochodowych systemów audioFirma Silicon Labs wprowadziła do swojego portfolio scalone odbiorniki radiowe i procesory audio do odbioru stacji radiowych AM/FM/DAB, przeznaczone do przemysłu samochodowego. Nowa rodzina układów Si46xx, zawiera zarówno procesory radiowe jak i odbiorniki danych umieszczone na jednym układzie scalonym.

  Wiele dzisiejszych samochodów wyposażonych jest w zaawansowane systemy informacyjno-rozrywkowe, składające się z wielu tunerów scalonych, kilku anten pracujących w technologii MRC (Maximum Ratio Combining), RDS, systemów nawigacyjnych oraz tunery do odbioru radia cyfrowego w jakości HD (DAB/DAB+). Nowe portfolio układów scalonych Si479xx i Si46xx ma na celu rozwiązać problem globalnego popytu na zaawansowane technologie radiowe, wspierając wszystkie pasma radiowe na całym świecie.

  Wykorzystując opatentowaną przez Silicon Labs technologię low-IF, rodzina Si479xx zapewnia lepszą wydajność i lepsze tłumienie zakłóceń radiowych w samochodowych systemach audio. Sprawdzona konstrukcja RF CMOS połączona z kompleksowym firmwarem AM/FM zapewnia najwyższą w tej klasie urządzeń czułość i selektywność nawet w trudnych warunkach środowiskowych. Układy pozwalają również unikać zanikania sygnału czy zniekształceń wielościeżkowych. Zintegrowany podsystem audio ma również możliwość synchronizacji i dystrybucji cyfrowego i analogowego sygnału audio z różnych urządzeń do wspólnej jednostki centralnej.  Rodzina odbiorników Si462x oferuje kompleksową efektywną kosztowo platformę do obsługi analogowego i cyfrowego radia poprzez integrację wielopasmowego tunera FM, demodulatora i dekodera kanałowego w jednym układzie scalonym. W porównaniu do konkurencyjnych układów zapewnia zmniejszoną powierzchnię i obniżone zużycie energii.

  Cyfrowe koprocesory audio radia cyfrowego Si461x zapewniają dekodowanie kanałowe źródła radiowego, w jakości HD i technologii DAB/DAB+. Ponieważ w porównaniu do konkurencyjnych układów nie potrzebują zewnętrznej pamięci RAM, obniża się całościowy koszt projektu i możliwe jest zmniejszenie rozmiaru płytek scalonych. Wszystkie układy posiadają certyfikaty kompatybilności elektromagnetycznej.

  W celu ułatwienia projektowania i przyspieszania czasu wprowadzenia nowych urządzeń na rynek, producent wypuścił na rynek również zestawy ewaluacyjne ze swoimi nowymi układami. Zestawy składają się z cztero- i sześciokanałowych konstrukcji wraz z zestawem narzędzi dla programistów.

  Źródło:
  http://www.newelectronics.co.uk/electronics/s...ers-scalable-car-radio-system-solution/75359/

  Cool? Ranking DIY
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
  About Author
  jacu007
  Level 22  
  Offline 
  Has specialization in: systemy mikroprocesorowe, raspberry pi
  jacu007 wrote 688 posts with rating 77, helped 0 times. Live in city Dąbrowa Górnicza. Been with us since 2007 year.