Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dowijanie uzwojeń transformatora toroidalnego.

04 Kwi 2015 08:02 1068 6
  • Poziom 6  
    Witam zamierzam zrobić taki oto zasilacz https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2223286.html
    a tutaj autor pisze , że trzeba dowinąć uzwojeń transformatora niestety w tym temacie jestem zielony nie mam pojęcia jak do tego się zabrać jeżeli ktoś już to robił lub wie jak to proszę o pomoc.Oto co autor napisał o dowijaniu:''Dowinołem dodatkowe uzwojenie na głównym
    transformatorze i dzięki czemu ograniczyliśmy starty mocy. Uzwojenie główne transformatora jest to 2 x 12V. Transformator
    zastosowany w zasilaczu to 2x12V/2x8,33A z zabezpieczeniem termicznym do 130stopni. ''
  • Poziom 22  
    Czego nie rozumiesz?
    Dowijanie uzwojeń transformatora toroidalnego.
    Widać jak na dłoni dodatkowe uzwojenie.

Tak zamieszczamy załączniki!
    Proszę o tym pamiętać!
    [_P_]
  • Poziom 6  
    ale to się dowija do wtórnego uzwojenia ?? I jaki drut dowijać
  • Poziom 6  
    Temat do zamknięcia bo widzę , że się nie dowiem :/
  • Poziom 21  
    O boże... Musisz mieć mocne 2X12V + 12V chyba do wentylatora i jeszcze 27V ale nie wiem do czego. Autor po prostu dowinął uzwojenie żeby nie wkładać drugiego transformatora(chyba).
  • Poziom 22  
    Kolego pytający, chyba nie do końca rozumiesz jak działa transformator i na czym polega dowijanie uzwojeń?
    Jeśli tak to ten projekt nie jest dla ciebie, zacznij od baterii żarówki i włącznika a nie od składania skomplikowanego zasilacza.
    Tym bardziej to dziwne że mienisz się elektrykiem.