Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka bosch - Błąd E 15

Giraffex 04 Kwi 2015 08:56 3564 2
  • #1 04 Kwi 2015 08:56
    Giraffex
    Poziom 8  

Wczoraj moja zmywarka pokazała mi błąd E 15, sprawdziłem na forum co on oznacza. Oznacza wewnętrzny wyciek wody.

Link do tematu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1139192.html

Napisałbym w tym temacie jednak został już zamknięty (stary temat).

Przewrócenie zmywarki na plecy faktycznie pomogło, ale również zaczęło z niej cieknąć. Dlaczego? Wody było mniej więcej tyle co w szklance, może trochę mniej.

Moje pytanie brzmi czy to normalne, czy nie wymaga to naprawy. Mieszkam na trzecim piętrze i raz już lodówka zalała sąsiadów (tak lodówka). Drugi raz jest bardzo niepożądany.

0 2
  • Pomocny post
    #2 04 Kwi 2015 09:58
    mistake68
    Poziom 14  

Witam !!
    Kolego zmywarka musi mieć jakiś mały przeciek , na spodzie zmywarki zbiera się woda, kiedy "nakapie" jej większa ilość podnosi się taki styropianowy pływak i stąd ten błąd , przewrócenie zmywarki na plecy usunęło wodę , jak napisałeś zaczęła cieknąć.
    Zmywarka po takim zabiegu będzie pracować do chwili kiedy znów nie nakapie wystarczająca ilość wody i znów będzie ten sam błąd.
    Sprawdził bym czy żaden wąż się nie rozszczelnił , zdjął bym osłony boczne, załączył do pracy i sprawdził bym czy gdzieś nie kapie.
    Pozdrawiam !!

0
  • #3 04 Kwi 2015 13:31
    Giraffex
    Poziom 8  

Dzięki za info, uspokoiłeś mnie. Przez taki zbiorniczek kiedyś zalałem sąsiadów :D

Dobrze przemyślane dodanie takiego czujnika.

Dziękuję i wesołych świąt.

0