Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Z570 - Brak możliwości wejścia do BIOSu

04 Kwi 2015 08:57 2382 6
  • Poziom 8  
    Witam.
    Nie wiem czy pisze w odpowiedni dziale, więc jeśli napisałem nie tu gdzie trzeba proszę o przeniesienie.
    Zakupiłem wczoraj laptopa model to lenovo Z570, dostałem go z zainstalowanym systemem windows 8 na 90 dni jednak chciałbym wgrać swój system. Tu zaczyna się problem ponieważ próbowałem na wszelkie możliwe sposoby. Po wciśnięciu przycisku power wciskałem F2, F12 i różnych innych ale system dalej się ładował. Dzisiaj z serwisu dostałem rade abym spróbował FN + F2 jednak to też nie pomogło. Nie mogę po prostu dostać się do BIOSu. Nie wiem może robię coś źle lub potrzebna jest jakaś specjalna kombinacja klawiszy? Co może być powodem braku dostępu do BIOSu? Dodam, że nie mogę rozkręcić laptopa ponieważ stracę gwarancję. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Niestety tak też już próbowałem i laptop w ogóle się nie uruchamia...
  • Admin grupy komputery
    Tam jest bios UEFI, więc upewnij się, że laptop jest na 100% wyłączony, przed wejściem do BIOS. Dla pewności, po wyłączeniu, odłącz zasilacz i baterię.
  • Poziom 8  
    Wyłączyłem laptopa, odłączyłem zasilacz i wyjąłem baterię i przytrzymałem przycisk power przez 15 sek jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=2jkBKwlWZeM

Po tym udało mi się uruchomić laptopa przyciskiem tak jak na tym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=6q6vbZ5J4-k
    ale system uruchomił się tak samo jak przy uruchamianiu standardowym czyli nie pojawiło się żadne menu z wyborem BIOS itd. Przy tym próbowałem kombinacji F2, F12, FN+F2 i nadal nie udało się wejść do BIOSu. Windows po prostu się załadował. Dodam, że tym małym guzkiem mogłem uruchomić laptopa tylko raz później znowu nie było reakcji po wyłączeniu.
    Musiałem znowu odłączyć zasilanie i wszystko powtórzyć jednak to nadal nic nie daje...
  • Moderator na urlopie...
    Cytat:
    Uwaga: Aby uruchomić program Narzędzie konfiguracji systemu BIOS, podczas uruchamiania
    komputera naciśnij klawisz F2, kiedy na ekranie pojawi się logo firmy Lenovo.

1. Masz pewność, że klawisz F2 działa jak należy?
    2. Ekran z logiem jest wyświetlany czy korzystano z jakichś funkcji przyspieszania uruchamiania?
  • Poziom 8  
    Tak mam pewność, ponieważ gdy wciskam FN+F2 to podświetlenie matrycy się wyłącza czyli klawisz działa.
    Nie korzystano z żadnych funkcji przyśpieszania, ekran z logiem jest normalnie wyświetlany.

Dostałem nowego laptopa z windows 8 na 90 dni, nic więcej nie było wgrywane przeze mnie.