Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna II 1.8 - pytania techniczne

04 Apr 2015 09:52 1434 5
  • Level 14  
    Witam.
    Posiadam samochód Renault laguna 2 1.8.
    I mam parę pytań odnośnie jego:
    1. podczas odpalenia w chłodny dzień falują obroty od 900-3000. Wyczytalem gdzieś ze to oringi na przepustnicy (czy według Was to możliwe?).
    2. po przejechaniu ok 10 tys muszę dolewać olej i zastanawia się czy to wyciek, czy remont silnika mnie czeka (dodam, Iz auto nie kopci). Czy w jakiś sposób mogę sprawdzić co jest przyczyna (dodam, że auto ma sporo mocy)?
    Rozważam założenie gazu i dlatego nie chciałbym aby okazało się, że silnik na wykończeniu.
  • Level 35  
    1. Pryśnij w okolicy przepustnicy np. Plakiem na pracującym silniku jak obroty wzrosną masz nieszczelność prawdopodobnie oringi.
    2.Wyciek to chyba sam możesz sprawdzić nikt przez internet tego nie zrobi , jak silnik suchy może pomóc wymiana uszczelniaczy zaworowych ewentualnie pierścieni.
    Najlepiej zrobić z tym porządek przed założeniem gazu.
  • Level 14  
    Duzy koszt jest wymiany takich pierscieni, uszczelek itp (chodzi o przyblizona cene)
  • Level 35  
    Ceny samych części , uszczelniacze około 100zł, pierścienie 150 , uszczelka 100.
  • Level 14  
    A robocizna droga moze byc?
  • Level 18  
    Dolewka oleju po 10 000 to raczej norma.Sprawdzić ciśnienie sprężania przed założeniem gazu i dokładnie obejrzeć pod kątem wycieków.Koszt takiego remontu może być całkiem spory. Wszystko zależy od warsztatu i może przekroczyć 1000.