Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

świecąca Farba do podświetlania zegarów - zasilana napięciem

Fakiros 21 Maj 2005 11:17 7054 13
  • #1 21 Maj 2005 11:17
    Fakiros
    Poziom 12  

Witam ostatnio znajomy pokazywał mi Farbę która pod wpływem przyłożonego napięcia (około 120V z przetwornicy) świeci.
    miał namalowany napis na foliiprzewodzącej napięcie (podłączonej do jednej elektrody) z jednej strony i przyklejona dróga folia z drógiej.
    Do tego małą przetworniczka z 12 na 120V i roświetlał się bardzo sympatyczniue wyglądający napis.
    W pierwszej chwili myślałem że to LED, ale potem dowiedziałem się że to farba która pod wpływem napięcia świeci.
    Czy wie ktoś gdzie dostać taką farbę ??
    Genialnie nadaje się do podświetlania zegarów, wyświetlania napisów i innnych podobnych zastosowań.

• #2 21 Maj 2005 13:33
    grzesiek_nysa
    Poziom 25  

Witam,cos mi sie nie widzi zeby do podswietlenia zegarow w aucie podpiac 120 V,mozna przypadkiem narobic niezlego zamieszania w instalacji.

Pozdrawiam

• #3 21 Maj 2005 20:29
    gabik001
    Poziom 36  

120V podlacza sie tylko do zasilania tej folii (czy tam farby...) oczywiscie zarowki ida out. Zrobilem tak u brata w hondzie.
    Niezle by to cacko bylo - jakby tak w trzech kolorach nalac do kartridza w drukarce - hoho ale by zajefajne wychodzily tarcze. Tylko pewnie musi miec odpowiednia grubosc. Ja gdzies w necie znalazlem sklep (usa) co sprzedaja folie w 4 kolorach "na metry", tez fajna sprawa.
    Pozdrawiam

• #4 11 Paź 2005 14:42
    shade_
    Poziom 12  

gabik001 napisał:
    120V podlacza sie tylko do zasilania tej folii (czy tam farby...) oczywiscie zarowki ida out. Zrobilem tak u brata w hondzie.
    Niezle by to cacko bylo - jakby tak w trzech kolorach nalac do kartridza w drukarce - hoho ale by zajefajne wychodzily tarcze. Tylko pewnie musi miec odpowiednia grubosc. Ja gdzies w necie znalazlem sklep (usa) co sprzedaja folie w 4 kolorach "na metry", tez fajna sprawa.
    Pozdrawiam

mozesz podac adres tego sklepu ? co sprzedaje ta folie ? kolega jest w usa i jak bedzie przyjezdzac to moze by to przywiozl :)

• #5 11 Paź 2005 16:50
    Ferguss
    Poziom 12  

to o czym piszesz to folia indiglo, w necie jest dużo info o tym...

• #6 12 Paź 2005 12:15
    shade_
    Poziom 12  

Ferguss napisał:
    to o czym piszesz to folia indiglo, w necie jest dużo info o tym...

jak juz precyzujemy dokladnie, to sie nazywa folia elektroluminescencyjna, inaczej Folia-EL. Fakt, duzo tego w necie, tylko z zakupem tego u nas w rozsadnych cenach jest ciezko, a jak juz cos sie znajdzie to z wymiarem znowuz nie pasuje:) problem tez jest w inwerterach, poniewaz sa stosunkowo drogie, a do zasilania wiekszych powierzchni potrzeba "mocny" inwerter.

• #7 12 Paź 2005 17:39
    Ferguss
    Poziom 12  

No nie ma nic za darmo, a za taki efekt warto wydać trochę kasy. A wysoka cena ma swój plus: nie będzie miał tego co drugi samochód :)

• #8 12 Paź 2005 18:02
    killer_89
    Poziom 11  

może wiele nie wniose do tego tematu al inwentry nie są drogie popatrzie choćby tu Pasek foli EL

• #9 14 Paź 2005 09:07
    Ferguss
    Poziom 12  

inwertery kosztują ok. 50zł

• #10 14 Paź 2005 14:16
    shade_
    Poziom 12  

Ferguss napisał:
    inwertery kosztują ok. 50zł

okej, 50zl, ale na jaka powierzchnie folii starcza ? bo wiem, ze to od powierzchni folii jest uwarunkowane.

jakie sa objawy za slabego inwertera do powierzchni folii ?

• #11 14 Paź 2005 21:10
    Ferguss
    Poziom 12  

ja widziałem zegary z jednym inwerterem i było bardzo dobrze

• #14 17 Paź 2005 23:08
    jacenty1971
    Poziom 10  

ciekawy temat, ale ja mam inne pytanie czy wie ktos może jak i na jakich elementach jest wykonane podswietlenie zegaró w nowych VW??? ja mam Peugeota 206 i w nim jest czerwone ale to lipa jest a w VW jest rewelacyjnie na niebiesciutko...bardzo mi sie to podoba i gdyby to była tylko kwestia koloru żarówek czy diod LED to gra była by warta swieczki..pozdrawiam i czekam na info lub linki

Szukaj w 5mln produktów