Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell

04 Apr 2015 10:49 10065 11
  • Level 9  
    Witam, proszę o poradę jak podłączyć włącznik, 3 - położeniowy (podnoszenia i opuszczania) we wciągarce linowej BT-EH 600. Przeanalizowałem podobne tematy na forum:
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic2010041
    www.elektroda.pl/rtvforum/topic2385892
    ale nie ma tam analogii do mojego modelu. Dostałem tą wyciągarkę lecz niestety bez przełącznika. Przełącznik już dokupiłem, lecz mam problem z jego podłączeniem. Przełącznik "klasyczny" na 6 wtyków (na zdjęciu). Problem w tym, że wtyków z przewodami jest 5, a z kondensatora wychodzą nie 2, lecz 3 przewody.
    Przewody (zdjęcie) czerwony z kondensatora i brązowy z kostki sterownika Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell są spięte razem jednym wtykiem. To samo z czarnym z kondensatora i niebieskim z kostki sterownika.
    Sam nie dam rady tego rozwiązać, proszę o poradę fachowców.
    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Dodano po 7 [minuty]:

Dołączam dodatkowo zdjęcie, na którym widać wszystkie przewody i 5 wtyków. Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 32  
    To nie ten schemat, tu jest podwójny kondensator,pewnie jeden do podnoszenia a drugi do opuszczania.
  • Level 15  
    dokumentacja jest z strony producenta. po wklepaniu w google wyskakują piloty z pojedynczym kondensatorem.
  • Level 9  
    marcinwpl napisał:
    Quote:
    spróbuj podłączyć według instrukcji obsługi

Wskazaną przez Ciebie instrukcję i w niej ten schemat przed zamieszczeniem tematu analizowałem, ale tam jest pojedynczy kondensator.
    Schemat dołączam poniżej:
    Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell
    Co do pilota:
    Quote:
    Może pilot który posiadasz jest nie orginalny

to wszystko wskazuje, że jest oryginalny, nie było żadnych przeróbek. Poprzedni użytkownik wypiął tylko przełącznik, aby mieć na wzór przy dokupowaniu nowego. Uszkodzony przełącznik został zgubiony, a mi pozostała zagadka do rozwiązania. Może wspólnie coś wymyślimy?

Dodano po 5 [godziny] 48 [minuty]:

Oto mój rysunek/schemacik do podłączenia przełącznika. Jeśli ktoś z forumowiczów/ekspertów wpadnie na pomysł podpięcia przewodów, to łatwiej będzie z jego pomocą rozwiązać problem (dorysować lub napisać):

Zadanie do rozwiązania cały czas to samo - czyli:
    jak połączyć wtyki X,Y,Z,T,U z rysunku z przyłączami 1a,1,1b, 2a, 2, 2b nowego przełącznika, aby wciągarka działała

P.S. Zdrowych i wesołych ŚWIĄT
  • Level 15  
    jeśli przewód brązowy i niebieski to zasilanie to kondensator 8uF można traktować jako przeciw zakłóceniowy (lub do poprawa cos)
    czy przewody, czarny i szary to końce uzwojenia?
  • Level 9  
    Witam ponownie
    Dziękuję marcinwpl i azibik za zainteresowanie moim problemem.
    Rozkręciłem przyłącze silnika. Na pokrywie przyłącza jest schemat połączeń przewodów dochodzących do silnika. Wszystkie oznaczenia i przebieg przewodów w tym przyłączu jest zgodny z zamieszczonym tam schematem.
    Poniżej zamieszczam fuzję mojego rysunku z tym schematem przy silniku. To powinno ułatwić analizę i rozwiązanie problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

Oraz sam schemat przy silniku i zdjęcie tego przyłącza.

Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell

Dodano po 5 [minuty]:

Quote:
    czy przewody, czarny i szary to końce uzwojenia?

Odp. Nie - one wchodzą w obwód w wyłącznikach krańcowych.

Dodano po 6 [minuty]:

To właśnie one (czarny i szary) dają zasilanie - są podpięte w wyłączniku krańcowym pod zasilanie (P), natomiast brązowy i niebieski prowadzą do uzwojenia silnika.
  • Level 15  
    wedle schematu Einhell BT-EH 600 - Jak podłączyć przełącznik 3poł. we wciągarce linowej Einhell
    podłączenie powinno wyglądać następująco :
    Y-1
    Z-2
    1a-T
    2b-U
    jeśli by kranicówki nie rozłączały to:
    Y-2
    Z-1
    1a-T
    2b-U
    X-pozostaje niewiadomą
    czy rezystancja uzwojeń jest taka sama?
  • Helpful post
    Moderator of Electricity
    Dokumentacja kolegi @marcinwpl jest od tego modelu ale schemat już nijak się ma do tej wciągarki. Analizując schematy i zdjęcia tu zamieszczone dorysowałem na rysunku układ połączeń. Przyjąłem, że kondensator 8 µF pracuje przy opuszczaniu, a przy podnoszeniu pracuje zarówno 8 µF jak i 34 µF połączone równolegle. Wiem, że ta różnica pojemności pomiędzy opuszczaniem a podnoszeniem wygląda jakoś dziwnie ale innego sposobu połączenia na chwilę obecną tu nie widzę.
  • Level 9  
    Podłączyłem według powyższej propozycji i działa bez zastrzeżeń. Sprawdzałem bez obciążenia. Jutro podłączę na budowie i przetestuję pod obciążeniem i dam znać jak przebiegły testy. Po tym jak zachowuje się silnik można się spodziewać, że będzie wszystko OK.
    DUŻE PODZIĘKOWANIA dla forumowicza krzysiek7
  • Level 1  
    Mam podobny problem. Wciągarka jest już u 3 "elektryka" i żaden nie umie podpiąć odpowiednio...
    Kolega podzieli się czy działa pod obciążeniem?
    Jeśli tak, to odbiorę sprzęta i sam podepnę
  • Level 9  
    Witam
    Dopiero od wczoraj została podłączona na budowie i wciąga gazobeton (ok. 150 kg) bez problemów. Wciągnęła już ok. 4 palet. Dziękuję wszystkim za pomoc, a szczególnie dla krzyśka7. To jego propozycja została zastosowana i dała powyżej opisany efekt.
    Pozdrawiam
    PS.
    GREG2001 jeśli masz podobną z podwójnym kondensatorem to podłącz zgodnie ze schematem krzyśka7.