Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

President harry III - Uszkodzona cewka

adossx 04 Apr 2015 10:59 1596 4
Altium Designer Computer Controls
    adossx
    Level 11  
    Witam
    Posiadam radio Cb President Harry III w którym podczas niefortunnego upadku została uszkodzona płytka drukowana oraz cewka.
    Czy ktoś by mi mógł pomóc w doborze parametrów gotowej cewki ewentualnie dławika poniżej dołączam schemat .
    Z góry dziękuje . President harry III - Uszkodzona cewka
  • Altium Designer Computer Controls
    SP5IT
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Załóż dławik kilka mH i będzie OK.
    Michał
  • Altium Designer Computer Controls
    User removed account
    User removed account  
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    adossx wrote:
    Posiadam radio Cb President Harry III w którym podczas niefortunnego upadku została uszkodzona płytka drukowana oraz cewka.

Więc usterka w ten sposób powstała, a kolega Kod błędu napisał:

Kod błędu wrote:
    "Widzisz o jaką diodę chodzi ? Nie piszesz w temacie". Ja odpowiadam zener D212 7V2 ponieważ dostał strzała ze środkowego pinu B+

Byłeś przy radiu podczas jego uszkodzenia skoro tak twierdzisz? Autor wyraźnie pisze co innego. Ma zrobić jak napisał Michał i po robocie. Nie raz i nie dwa trafiło się że dławik dostał przerwy w dodatku tu pękła płytka i zapewne wraz z dławikiem. Brak Ci wyobraźni kolego Kod błędu. Czytaj co pisze autor, bo potem piszesz od rzeczy.
    adossx
    Level 11  
    Dokładnie tak zrobiłem jak poradził kolega Michał.
    Radio naprawione i sprawdzone, działa w 100%.
    Owszem, znalazłem temat ze spaloną diodą w mikrofonie, ale to tego raczej się nie tyczy, gdyż w obwodzie była przerwa spowodowana uszkodzoną cewką.

Dziękuje za Pomoc :)

Pisownię poprawiłem, proszę na przyszłość pilnować poprawnej pisowni w myśl pkt. regulaminu
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

/Olek II/