Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips FW830C - Jak dorobic funkcje USB MP3?

04 Kwi 2015 13:46 1173 6
  • Poziom 2  
    Witam,

Posiadam juz starsza wierze Philips FW830c która gra lepiej od wielu nowych sprzętów.

Chciałbym przerobić tą wierzę tak aby odtwarzała MP3.

Czytałem trochę na ten temat ale nie znalazłem dobrego rozwiązania.

Mój pomysł wygląda tak:
    - kupić Radio samochodowe, wyciąć dziurę na nie w obudowie wierzy, tam gdzie jest w tej chwili miejsce na 2 kasety lub znaleść miejsce aby zamieścić sam wyświetlacz z radia a resztę upchąć w obudowie
    - z radia usunąć zasilacz (jest jakis?) i podpiąć się pod zasilacz wierzy
    - wzmacniacz z radia tez usunąć?
    - złapać sygnał audio z radia i podpiąć pod sygnał audio z modułu odtwarzacza kaset lub Aux in, zależy co da lepszy efekt?
    - zależy mi na sterowaniu wszystkiego jednym pilotem, istnieje urządzenie które emitowałoby naciśnięcie guzika po odebraniu sygnału ir?

Taka moja teoria, co wy na to? Robilł juz ktos?
  • Poziom 20  
    Troche chaotyczny opis widze że nie masz większego pojęcia o elektronice , w radiu samochodowym nie ma żadnych zasilaczy.
    Moja rada chyba najtańsza i najmniej ingerencji w sprzęt - zakupić odtwarzacz dvd z odczytem kart pamięci i masz odtwarzacz mp3 i odczyt z kart używane od 50 zł, kupisz postawisz na wieży, podepniesz pod aux i będzie grało.
  • Poziom 2  
    Dziekuje kolego za odpowiedz. Tak, na elektronice sie za bardzo nie znam, dlatego tez pisze w tym forum, jakbym sie znal to poprostu bym to zrobil :)

Wiem ze moge poprostu podpiac dvd lub inny wynalazek pod aux, jednak tak jak napisalem, chce miec wszytko w jednej obudowie. O pieniadze tez mi nie chodzi, moglbym kupic nowa wierze ale nie znalazlem porownywalnej. Przyznam ze mam lekki sentyment do tego sprzetu a pozatym chcialbym sie pobawic.

Kwestia z pilotem sie rozwiazala sama, uzyje do tego poprostu pilota Logitec Harmony i przymapuje mu 2 komendy na jeden guzik i oba sprzety beda obslugiwane z pilota.

Co do tego zasilacza to w sumie naprawde glupie pytanie bylo.

Wracajac do konkretow, czy zasilacz z wierzy podola radiu? Wystarczy ze wymierze gdzie zasilacz daje 12V i podepne sie tam?

Jak myslicie jest to do zrobienia?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    Szykuje się niezła przeróbka patrząc na wnętrze wieży ciężko będzie zmieścić tu radio samochodowe.Kup radio z wyjściem aux i podepnij pod aux wieży to jeden problem będzie łatwo rozwiązany zostanie jeszcze zasilanie, radio bez obciążenia głośnikami nie powinno pobierać dużo prądu ale to musiał byś sprawdzić amperomierzem i wtedy dorobić odpowiedni zasilacz lub podłączyć się pod płyte wieży.
    Philips FW830C - Jak dorobic funkcje USB MP3?
  • Poziom 31  
    @l_Suchy_l Nowe chińskie radia samochodowe maja płytkę w przednim panelu i płytkę wzmacniacza wielkości 7cm X 3cm. Do zasilenia takiego radia w stanie spoczynku w zupełności wystarcza zasilacz 12V 1A.
  • Poziom 20  
    kassans napisał:
    @l_Suchy_l Nowe chińskie radia samochodowe maja płytkę w przednim panelu i płytkę wzmacniacza wielkości 7cm X 3cm. Do zasilenia takiego radia w stanie spoczynku w zupełności wystarcza zasilacz 12V 1A.

Ja to wiem kolego 20 lat naprawiam różne sprzęty ale wnioskuje że autorowi chodzi o odtwarzacz płyt cd ,bo inaczej to by sobie jakiegoś mp3/mp4 podłączył.
    Dodam jeszcze że dało by się do istniejącego odtwarzacza w wieży dorobić inną płyte sterująca która odtwarzała by mp3 ale to już wyższe loty i nie wiem czy opłacalne.