Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowy wzmacniacz do obecnych kolumn, pokój ok 20m2

limewax1337 04 Kwi 2015 14:42 516 0
  • #1 04 Kwi 2015 14:42
    limewax1337
    Poziom 1  

Witam,
    na wstępie chciałbym się przywitać i z tego miejsca życzę wszystkim radosnych świąt wielkanocnych :)
    Z góry mówię, że nie mam zbyt dużej wiedzy w tym temacie.
    Używałem przez około 2 lata wieży z kolumnami firmy AIWA model XR-H100 przejściowo również jakiś lampowy wzmacniacz na tych kolumnach się przewinął(bardzo miękkie brzmienie ale się spalił). Słucham dużo różnej muzyki, aktualnie głównie elektronicznej z laptopa ale sprzęt audio na stałe jest podłączony pod telewizor i konsolę do gier Playstation 3. Głównie zależy mi na wzmacniaczu pod muzykę z mocnym i ciepłym basem, ale przyjemnie byłoby gdyby dawał sobie radę też w grach. Przez cały czas mojego użytkowania wieża nie działała na CD, taką kupiłem okazyjnie bo zależało mi na samym wzmacniaczu. Niedawno wieża zaczęła harczeć i jakby straciła moc(normalnie przy odkręceniu na 3/4 było bardzo, bardzo głośno, niemożliwie do słuchania normalnie muzyki. Teraz nawet przy odkręceniu prawie na max głośność jest na poziomie 1/8 normalnej głośności jaka powinna być.) Kolumny na innym wzmacniaczu działają tak jak powinny więc zacząłem szukać wzmacniacza. Celuję w używane wzmacniacze Sony, Technics, Pioneer i Harman Kardon z lat 90tych. Wydaje mi się że to najlepsza opcja jeżeli chodzi o mój budżet (powiedzmy max 300-400złotych).
    Wzmacniacz planuję kupić w obrębie województwa(łódzkie) żeby była możliwość go sprawdzić u kupującego. Na co zwrócić uwagę i jakich sprzętów unikać? Może jakieś propozycje? Przedstawiam 3 wzmacniacze na które zwróciłem uwagę dzisiaj.
    Sony TA F345R - 250zł
    Kenwood KA-1010 - 230zł
    Harman Kardon HK-610 - 300zł
    Pozdrawiam serdecznie.

0 0