Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Clio II - Niedziałające radio i ciąglę świecący wyświetlacz

04 Kwi 2015 15:49 1773 6

• Specjalista AGD
    Witam..

W mojej rodzinie przybyło nowe autko - Renault Clio 2 z benzynowym silnikiem 1.2 sprzed liftu..

Wiadomo, że auto ma juz kilka latek i nie jest to egzemplarz idealny lecz to co umiałem zrobiłem.. A został mi problem nie działającego radia - Radio jest oryginalne, dwa dni po zakupie ściągłeło cały prąd z akumulatora i już się nie włączyło (tak podejrzewam, że to radio skoro po wymianie akumulatora nie zadziałało, całkowity brak reakcji), napięcia brak a bezpiecznik od radia jest dobry - Z racji pogody nie chciałbym rozbierać całej deski by lecieć przewód po przewodzie i szukać winowajcy, bo nie znam tego auta co gdzie i jak.. :) Może jakaś podpowiedź ?

Drugim problemem jest ciągle się świecący wyświetlacz od radia i temperatury, pomimo wyjęcia kluczyka cały czas świeci - Tutaj kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać..

Liczę na wyrozumiałość i chęć pomocy ;)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Rok ?

Radio TUNER LIST czy UPDATE LIST ?

Jak UPDATE LIST to odłącz je na 5 min - podłącz - wbij kod i na jakiś czas będzie ok ( do następnego spadku temperatury ) - wada fabryczna.
  • TermopastyTermopasty

• Specjalista AGD
    Radio to :

RADIOSAT 4000
    Philips 22DC451/62E

Brak napięcia na zasilaniu tym przy masie, na podtrzymaniu napięcia jest także nie wiem czy odłączenie pomoże..
    Na bezpieczniku od radia napięcie juz jest..
  • Poziom 37  
    nioop napisał:
    Brak napięcia na zasilaniu tym przy masie

co ?

Dodano po 42 [sekundy]:

SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Rok ?

• Specjalista AGD
    Proszę wybaczyć, rok 99, brak jest napięcia na kostce przy radiu - Są tam dwa napięcia 12V, jedno to podtrzymanie pamięci - Tutaj jest okey, drugie to napięcie główne pojawiające się chyba po przekręceniu stacyjki - Tutaj prądu już brak.
  • Poziom 37  
    Kostka przy radiu do wyświetlacza pionowa na 5 pin czy żółte mini iso ?

• Specjalista AGD
    Kostka jest podłóżna czarna na 5 pinów, dwa potem przerwa i trzy piny..
    Odłączenie jej nic nie pomaga..

Ew. Jakaś podpowiedź, skąd można podkraść prąd ze stacyjki we wnęce na radio ?
    Tak by nie trzeba było rozbierać deski rozdzielczej..