Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko - zamrażarka Polar 246 - pęknięta kapilara

konradbrzeg 04 Kwi 2015 16:22 984 5
  • #1 04 Kwi 2015 16:22
    konradbrzeg
    Poziom 2  

Witam, w lodówce narosła mi duża warstwa lodu na parowniku, usunięcia dokonałem nożem. Następnie przekręciłem termostat na 0 tak aby do końca się oczyścił. W między czasie chciałem zmienić ułożenie kapilary i końcówka się ułamała. Kiedy parownik się odmrażał już całkowicie, usłyszałem krótki syk, maksymalnie 5 sekund - nie wiem z której części. Po ponownym ustawieniu termostatu na chłodzenie nic się nie dzieje, sprężarka się nie załącza. Czy mogę mieć nadzieję że wymiana drutu (kapilary) wystarczy? Pozdrawiam

-2 5
  • Pomocny post
    #3 04 Kwi 2015 16:49
    Zbych034
    Poziom 36  

Termostat do wymiany.

0
  • #4 04 Kwi 2015 16:51
    sp4olh
    Poziom 21  

Witam. Wlutować kapilarę w miejsca gdzie powinna być, sprawdzić szczelność układu chłodniczego, uzyskać próżnię pompą do tego przeznaczoną i napełnić wymaganym czynnikiem roboczym. Jeśli to część termostatu to jak kolega napisał wyżej.

Moderowany przez ROBSON33:

Proszę czytać ze zrozumieniem a dopiero potem podpowiadać :sm31:

0
  • #5 04 Kwi 2015 17:15
    konradbrzeg
    Poziom 2  

Aktualizacja ;)
    Lodówka zaczyna chodzić kiedy zrobię spięcie dwóch kabelków termostatu. Parownik chłodzi aż miło. Wynika z tego, że jest to usterka termostatu i pękniętej rurki. Pytanie teraz o szczelność układu - czy jeżeli lodówka chodzi i chłodzi to możemy uznać że układ jest szczelny i syk pochodził z kapilary? Aktualnie lodówka chodzi na spięciu żeby sprawdzić czy wszystko jest na pewno ok Chłodziarko - zamrażarka Polar 246 - pęknięta kapilara

0
  • #6 06 Kwi 2015 11:59
    toudikat
    Poziom 18  

Co ma piernik do wiatraka, wymień termostat, chłodzenie to osobny układ.

0