Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie dla zespołu weselnego

klezmer2015 04 Kwi 2015 18:17 2013 8
  • #1 04 Kwi 2015 18:17
    klezmer2015
    Poziom 2  

Witam wszystkich.

Zwracam się do użytkowników z forum w celu uzyskania porady na temat nagłośnienia dla zespołu muzycznego. Zespół weselny skład keyboard, gitara, dwa wokale męskie i od czasu do czasu jeden damski.

Chcemy zakupić nagłośnienie. Nie koniecznie musi to być produkt sklepowy gdyż przeczytawszy dużą ilość postów wnioskuję że za chłam sklepowy można w tej samej cenie wykonać kolumny we własnym zakresie i to o wiele lepsze.

Dysponujemy maszynerią i materiałem.

Cel - dwie kolumny pełnopasmowe ( mam samochód kombi i więcej paczek się nie zmieści)
    Oczekiwania - dynamika i wykop przy dobrym odbiorze i przetworzeniu dźwięku.
    Bardzo chętnie poskładamy kolumny trójdrożne aby uzyskać jak najlepsze parametry dźwięku.

Bardzo proszę szanownych kolegów po propozycje jakie przetworniki dobrać - chodzi o głośnik niskotonowy, środniotonowy i dreiver.

Fajnie by było gdyby udało się w dobrej cenie wykręcić konstrukcje podobna (chodzi o założenia) do plx 600 z Hand Boxa.

Dużo zespołów stawia na waty ale my obsługujemy tylko imprezki zamknięte w pomieszczeniach. Ilość osób to maxymalnie 120 - 130.

Może któryś z kolegów posiada jakiś fajny projekt pod nasze potrzeby (chodzi o wymiary paczek). Nie muszą to być trapezy. Dla nas bardziej liczy się dźwięk.

Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny. Oczywiście produktem finalnym pochwalimy się na forum.

Czy uda się zakupić przetworniki w kwocie około 2200 zł za wszystkie? Chodzi o same głośniki.

0 8
  • #2 04 Kwi 2015 20:27
    alojzy7719
    Poziom 35  

Na Waszym miejscu nie bawiłbym się w samoróby, bo mimo szczerych chęci, rezultat może okazać się odwrotny od oczekiwanego (brzmieniowo i... wizualnie), tym bardziej że za około 2500 zł można kupić używane Pol Audio PA115. Napisz czy zamierzacie napędzać kolumny (powermikser, końcówka mocy - modele).

0
  • #3 05 Kwi 2015 01:36
    klezmer2015
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedź.

O stronę wizualną sie nie boję bo będzie perfekcyjna. Chodzi o dobór odpowiednich przetworników oraz rysunku -projektu.

Fakt że można kupić używki ale w naszym przypadku to odpada. Wolimy zbudować sami ale na nowych garnkach.

Jesli chodzi o napęd to na 100% końcówka. Oczywiście dopasujemy ją mocowo do kolumn. Nie omieszkamy się doradzić szanownych kolegów w kwestii jej zakupu. Pozdrawiam.

0
  • #4 05 Kwi 2015 19:58
    alojzy7719
    Poziom 35  

klezmer2015 napisał:
    Dzięki za odpowiedź. Chodzi o dobór odpowiednich przetworników oraz rysunku -projektu.

I oczywiście zwrotnicy zaprojektowanej pod konkretne głośniki.

0
  • #5 06 Kwi 2015 18:50
    wojtas_177
    Poziom 22  

O ile w przypadku budowania zwrotnicy do kolumny 2drożnej nie jest tak źle, i samemu można sobie z tym poradzić w warunkach domowych (nie będzie idealnie, ale będzie), o tyle budowanie zwrotnicy na 3 drogi tak żeby byłą dobra - bez dużej ilości narzędzi i sprzętu bym się za to nie brał ;)

0
  • #6 07 Kwi 2015 00:11
    DjMapet
    Poziom 43  

wojtas_177 napisał:
    bez dużej ilości narzędzi i sprzętu bym się za to nie brał

A najważniejsze to, że bez podstawowej wiedzy.
    Ponadto, granie - bądź co bądź - poważnych imprez na klepanym w garażu sprzęcie, wydaje mi się nieco niepoważne.
    Sporo ludzi zna się już na sprzęcie i umie ocenić na czym gra kapela/dj, i nie chciał byś zapewne, by w świat i okolice poszła fama, że grasz na dziadostwie.
    Myślisz, że za 2200 sklepiesz paczki na dobrej jakości przetwornikach? Hmm.

Pozdrawiam.

0
  • #7 07 Kwi 2015 09:11
    alojzy7719
    Poziom 35  

DjMapet napisał:
    Myślisz, że za 2200 sklepiesz paczki na dobrej jakości przetwornikach? Pozdrawiam.

Dlatego uważam, że lepiej kupić używane, ale fabryczne. Niemniej jednak, jeżeli autor chce "zawalczyć" i ma możliwości, niech próbuje.

0
  • #8 08 Kwi 2015 10:47
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Zawalczyć to sobie może z subbasami bo tam wielkiej filozofii nie ma jeśli to klasyczny BR ma być - górki ze strony technicznej to wyższa szkoła jazdy. Jakby nie były robione te paczki to na 95% wyjdą gorzej niż zadbane używki a czasu, nerwów nie zwróci nikt + macie dożywocie z tymi kolumnami bo kto samoróbki kupuje teraz... Odpowiadam - NIKT. Ja czasami kupuję ale pierwsze co to wyciągam głośniki a budy na śmietnik/w piec bo tego nikt nie kupi.

P.S. Co to jest plx600 od Hand Boxa?

Za 1000-1500 kupisz DOBRE kolumny przenoszące pięknie wokal - Magnum335 albo którekolwiek z 3d Hand Boxów czy LDMów UŻYWANYCH, więc po co walić głową w mur?

0
  • #9 14 Kwi 2015 02:31
    Hefajstos
    Poziom 35  

Pewnie chodzi o Hand Box LPX.

Chciałem się rozpisać ale po kilku próbach napisania tego posta stwierdzam, że to jest temat rzeka. W sieci jest mnóstwo gotowych przykładów, nie ma sensu wymyślać paczek od zera, jeżeli nie macie doświadczenia w budowaniu kolumn. Skorzystajcie z projektu sprawdzonego przez innych.

Zaznaczę tylko kilka faktów:

- na weselach liczy się strona wizualna, goście nie znają się na sprzęcie i niestety "kupują oczami". Musi być schludnie
    - budowa paczek zawsze wyjdzie drożej niż używane, zadbane i o 2 klasy lepsze fabryczne
    - co gorsza, koszt podzespołów może przekroczyć koszt takich na przykład Hand Boxów. Przecież wy wszystko musicie kupić w detalicznych cenach, a producent nieraz jest jednocześnie dystrybutorem!
    - nie wiem jakie macie zaplecze techniczne, ale ciężko będzie osiągnąć fabryczny efekt. Popatrzcie na dobre paczki, nie na chłam, tylko tu:
    http://image.aving.net/img/2006/11/08/200611081850401.jpg
    http://en.advisto.com/user_images/191362_8529_2.jpg
    http://neuronproaudio.co.uk/wp-content/uploads/package_images/voidreflex_package.jpg
    http://www.prosoundweb.com/images/uploads/LargeTurboSoundTCXSeries.jpg

Od strony technicznej:
    - nie budujcie paczek 3 drożnych
    - nie budujcie paczek 15" z 1" driverem
    - lepiej zbudujcie 1 porządny subbas na 12" albo 15" (na myśl przychodzą mi: B&C 12TBX100 i 15BG100) i do tego 2 małe górki, takie na 8 albo 10". Subbas, to w zasadzie tylko skrzynia (solidna) i głośnik (wysokiej klasy). Górki, to już wyższa szkoła jazdy (wiedza, doświadczenie i prototypy zniszczone w celu ich zdobycia)

0
  Szukaj w 5mln produktów