Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring z tego co mam.

04 Kwi 2015 18:31 513 2
  • Poziom 9  
    Witam.
    Okradli mi piwnicę już 2 raz dlatego muszę się za to zabrać.
    Mam na zbyciu/stanie:
    stary LAPTOP ( proszę bez komentarzy :), to spadek ):
    HP Compaq 615
    AMD Sempron SI-42 2.10 GHz
    1 GB Ram
    Win 7
    Telefon:
    HTC Wildfire S
    Sony Ericsson Xperia Neo V

Router:
    FritzBox 6360 ( z NASem )

Jak każdy polak w portfelu mam jedynie pajęczynę, dlatego poradźcie mi czy da radę zrobić z tego jaki kolwiek monitoring który jakoś stabilnie będzie działać ? Jak tak to jakieś propozycje Appek i Programów, bardzo proszę.

Pewne próby mam za sobą pomijając Laptop czyli:

App'y takie jak:
    - IP Webcam od Pavel Khlebovich
    - inne mniej atrakcyjne appki tego typu
    - FritzApp CAM = czyli jedna która działała prawie super, bo wychwytywanie ruchu tutaj to porażka,

ale wiadomo jakie to telefony dlatego rejestracja i wysyłanie plików na NAS jednocześnie to porażka dlatego zmienić chce system na wysyłanie sygnału na laptop i tam rejestrować ( trudno trochę prądu więcej, ale będzie warto jak złapie tego kogoś :) )

Z góry dzięki za pomoc
  • Computer Controls

• Poziom 43  
    Zabezpiecz porządnie piwnicę, nie trzymaj tam wielu wartościowych przedmiotów - z elementów które posiadasz nie zrobisz nic sensownego. Co innego jeśli zainwestowałbyś w jakąś kamerę.
  • Computer Controls
  • specjalista-kamery przemysłowe
    KOlega Sosrake dobrze mówi... z tych elementów nic nie zrobisz.

Pozatym musisz troche zmienić myślenie - Ty nie potrzebujesz nagrywania, monitoringu - bo to nic ci nie da. Ty potrzebujesz czegoś co da ci bardzo szybko znać że włamują ci się do piwnicy. Spróbuj założyć najtańszy, najprostszy alarm za 200 pln z all****, jak ktoś się włamie to raz - dostaniesz powiadomienie ty lub więcej osób powiadomienie an telefon - czyli dogadujesz się z sąsiadami, jak coś to zawsze ktoś poleci do piwnicy.
    Po drugie - masz syrenę - itp - to zawsze da do myślenia cwaniaczkom czy brać się za pustoszenie właśnie waszych piwnic.

Bo monitoring tutaj dużo nie da - Ty musisz osiągnąć cel zanim zaczną się włamywać. niech pomyslą ;) Bo monitoring to co ? założą kaptur / okulary / kominiarke - i piwnica pusta.