Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na głośnikach tonsil,stx,jakie zwrotnice?

car2014 04 Kwi 2015 19:10 906 6
  • #1 04 Kwi 2015 19:10
    car2014
    Poziom 11  

Witam kupiłem wczoraj ogromne kolumny Tonsila niestety jeden gwizdek coś dziwnie gra nie wiem o nim nic i nie jestem w stanie oszacować kosztów naprawy więc postanowiłem go wymienić na stx d800.Zwrotnice tez nie wyglądają na perfekcyjne dla tego chciał bym je zrobić tak jak powinno być:)Głośniki zastosowane w kolumnie to podobno same tonsile gdyż gość pracuje w tonsilu gdn 38/400/8, drugi głośnik jest prawie identyczny tylko ma 25cm i nie ma wentylowanego magnesu lecz nie ma podanych parametrów,a w necie nie znalazłem identycznego:/ 2xgdwt 9/80 do tego chce zamontować stx d800 lub d500 bo takie posiadam w domu lecz zawsze można kupić inne;)Od razu powiem wiem ze jest to duża ilosć głośników w kolumnie ale nie chce mi się zmieniać frontu więc tak musi zostać i teraz chciał bym stworzyć zwrotnice która będzie z tym wszystkim współgrała:)Z góry dzięki za pomoc.

Dodano po 25 [minuty]:

Trochę się je poprawi wyglądowo i będzie git za 250zł kupić parę raczej się opłacało;)Kolumny na głośnikach tonsil,stx,jakie zwrotnice?

0 6
  • #2 05 Kwi 2015 08:35
    car2014
    Poziom 11  

NIkt nie pomoże jakie zastosować cewki,filtry do poszczególnych głośników?i może schemat jak to połączyć?

0
  • #3 06 Kwi 2015 22:31
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Nikt nie pomoże, gdyż jest to niemożliwe. Zwrotnicę należałoby zaprojektować od podstaw. Tu, nawet nie wiemy jaki są tam głośniki.
    W mojej ocenie, nie opłaca się tego przerabiać. Sprzedaj na części.

0
  • #4 06 Kwi 2015 22:36
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Kupiłeś jakieś padaczki w przypadkowych skrzyniach. Sprzedaj/pozbądź się tego bo jakakolwiek rzeźba w tym to rzeźbienie w ównie...

Subbasy ew. możesz z tych 38/300 zrobić ale to będą bardziej kick-basy

0
  • #5 06 Kwi 2015 22:57
    car2014
    Poziom 11  

Jakie były estradowe przetworniki tonsila 10"?

0
  • #6 10 Kwi 2015 07:37
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Tonsil nie robił estradowych 10". Tesla ARN chyba robiła.

0
  • #7 19 Kwi 2015 13:38
    teqila11
    Poziom 1  

witam wszystkich jestem tutaj nowy, ale mam pewne pytania na ktore nie znalazlem odpowiedzi. posiadam wzmacniacz a raczej amplituner o mocy 5x150 wat , mialem glosniki sony o mocy 150 wat 8 ohm ale na jednej z imprez ktos za mocno podglosnil i je szlak trafil , mialem kupic nowe ale wpadlem na pomysl ze moze zrobie je sam. wzmacniacz ma impedencje 6-16 ohm . znalazlem zwrotnice 400W trojdrozna 8 ohm . i teraz pytania czy wszystrkie glosniki musza miec 8 ohm? i czy suma mocy glosnikow nie moze byc wieksza niz 400 W czy o co chodzi z tym oznaczeniem na zwrotnicy? a moze ktos podpowie mi jak to dobrac od razu powiem ze nie musi byc ta zwrotnica, glosniki tez mam zamiar lepsze kupic. chodzi o to zeby wspolgraly z tym amplitunerem

0