Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór raczej używanego kompaktu

04 Kwi 2015 20:11 1215 4
  • Poziom 9  
    Witam!

Jakiś rok temu zakupiłem aparat Canon sx160is, z którego jestem BARDZO niezadowolony. Ponieważ lubię się "bawić" aparatem zasugerowałem się, sporych rozmiarów oboektywem z dużym zoomem, tym że ma możliwość manualnych ustawień. Wyżej wspomniany Canon oferuje manuala, niemniej jednak jakość zdjęć jest po prostu masakryczna! Ziarno i bardzo słaba ostrość zdjęć, żeby tego było mało Canon jest bardzo wolny co również jest bardzo irytujące.
    W związku z powyższym zacząłem poszukiwania "nowego" kompaktowego aparatu. Potrzebuję pomocy w doborze. Zależy mi na pełnym manualu, na trybie półautomatycznym i na dobrym auto, żeby można było szybko pstryknąć fajną fotke. Lubię fotografować wieczorem/nocą wiec przydałby się jasny obiektyw. Przydałby się również CMOS ale wiadomo budżet.

Budżet jakim dysponuję max 500zł, oczywiście w grę wchodzą raczej aparaty używane, bo wątpię abym znalazło się coś sensownego nowego w tym budżecie.

Pozdrawiam
    Daniel 'nycer'
  • Poziom 9  
    Do zdjęć wieczornych/nocnych to bardziej przydatny od jasnego obiektywu będzie statyw i dłuższe czasy ekspozycji. Co do samego aparatu, to może coś z Panasonica (seria FZ, TZ) , Sony (seria WX, HX), Fuji (seria EXR) lub Casio (seria ZR). Trzeba popatrzeć, co jest dostępne i poczytać testy i przejrzeć przykładowe zdjęcia tam umieszczone (na ephotozine, photographyblog, optyczne, fotopolis czy trustedreviews).
  • Poziom 9  
    Owszem statywu używam, jak również stosuje dłuższe czasy ekspozycji korzystając z Manualnych nastawów aparatu, niemniej jednak zdjęcia z mojego sx160is wychodzą bardzo kiepsko. Miałem kiedyś aparat Canon model A75, którym ze statywem i na manualu zdjęcia nocne/wieczorne wychodziły o niebo lepsze niż w obecnym Canonie, niestety tamten Canon się popsuł.
  • Poziom 9  
    Myślę, że z prostych kompaktów to Sony HX7/HX10 albo Panasonic TZ20 powinien być wystarczający. Chyba, że jakiś ultrazoom (Panas FZ28/38).

Zdjęcie zwykłą małpą Panasonica bez ustawień manualnych (programem tematycznym), tak dla przykładu:
    Wybór raczej używanego kompaktu
  • Poziom 9  
    Faktycznie Panasonic TZ20 to bardzo przyzwoity sprzęt i używany można kupić za niecałe 400zł. Ultrazoomy mnie raczej nie interesują ze względu na ich rozmiary, lubię na wycieczkach mieć aparat w kieszeni a w przypadku ultrazoomów nie jest to możliwe.