Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki szybki tani net bez umowy?

04 Kwi 2015 20:56 1968 36
  • Poziom 12  
    Witam, poszukuję szybkiego internetu (w miarę możliwości lokalizacji) bez umowy. Obecnie mam mobilny pakiet w t-mobile 1GB za 10zł w modemie USB przez router, łączę się przez wi-fi. Miesięcznie i wystarczający jest na moje potrzeby (korzystam tylko w weekendy yt, fora) ale strasznie wolny.
    Czy jest inna możliwość przejścia, zmiany na inny w mojej sytuacji?
    Woj. Opolskie, Polska Cerekiew 47-260.
  • Switche POE
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Moderator - Sieci, Internet
    WoZaj napisał:
    . Ale tylko zamówienie online.

Dlaczego online? Możesz kupić starter i włączyć pakiet za 45zł przez rejestrację konta na 24.play.pl

Jaki szybki tani net bez umowy?

• Poziom 43  
    @jimasek To inny starter, na którym co miesiąc otrzymujesz pakiet danych w wysokości 1GB.
  • Moderator - Sieci, Internet
    A to przepraszam, faktycznie miałem ten za 19zł i 6GB. Te 1GB na miesiąc przy prędkości LTE to żaden transfer do wykorzystania.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    WoZaj napisał:
    Pisał ze mu 1GB na miesiąc wystarcza tylko że miał wolny.
    To będzie miał szybki i taniej.
    Zakupiłem taki córce i jest zadowolona - używa tylko na zjazdy na zaocznych.
    Faktem jest że miałem już modem LTE.

Trzeba brać jednak pod uwagę że prędkość pobierania jest też większa w usłudze LTE ale ok jak starcza to nie ma problemu.
  • Poziom 12  
    Oo dziękuje 12 GB akurat. A co się stanie jak w danym miesiącu bym przekroczył ten pakiet 1GB?
    Prędkość będzie lepsza, będzie szybciej łączyło strony ?
  • Switche POE

• Poziom 43  
    Po przekroczeniu pakietu możesz doładować konto by nadal korzystać z usługi. Możesz dodatkowo włączyć sobie np.Formułę WWW - nielimitowane przeglądanie stron internetowych 5zł./miesiąc i inne promocje, np.Weekendy bez limitu za 10zł/miesiąc itd.
    O jakiej prędkości mówisz - po przekroczeniu pakietu czy generalnie Play?
  • Poziom 21  
    Lucas_21 napisał:
    (korzystam tylko w weekendy yt, fora) ale strasznie wolny.
    1 GB to strasznie mało! Obecnie jesteś ratowany powolnością dzięki temu youtube ładuje się pewnie w 240p.

Mało tego: wiele stron uruchamia filmy automatycznie (nawet w tle) jak onet.pl, wp.pl, gazeta.pl. Pamiętaj, że 480p to 1GB w ponad 2 godziny (a 1080p 5 Mb/s niecałe pół godziny). Zatem mając szybki internet możesz zużyć ten transfer piorunem (nawet nic nie oglądając, już same filmy i reklamy w tle mogą być zabójcze).

• Poziom 43  
    @Rognor Skąd wiesz że za mało - skoro Autorowi wystarczy w zupełności to dlaczego piszesz że mu nie wystarczy taki limit danych?
  • Specjalista Sieci, Internet
    w temacie jest szybki i tani. Najlepiej wychodzi play z włączonym nielimitowanym transferem. czyli 45zł na miesiąc bez umowy.

Wszystko zależy co myśli autor na temat szybki, bo play wszędzie lte nie ma.
  • Poziom 21  
    sosarek napisał:
    @Rognor Skąd wiesz że za mało - skoro Autorowi wystarczy w zupełności to dlaczego piszesz że mu nie wystarczy taki limit danych?
    Bo trzeba myśleć o przyszłości i o swoich nerwach. 1 GB to krytycznie mało, w Netii już dawno średnia osiągała 60 GB. Ja od biedy mógłbym się zmieścić w 5 GB.

Wyobraźmy sobie takie sytuacje:
    -Lucas_21 włącza kilka kart i na chwilę odchodzi od komputera (bo wołają go na obiad, ktoś dzwoni, ktoś przyszedł), a tam w tle jakaś reklama przed filmikiem i w parę chwil leci np. 100 MB
    -robi np. speedtest (by sprawdzić jak szybki) no i 100 MB poszło
    -włącza kilka kart i któraś zaczyna grać, a on w napadzie szału szuka piorunem która mu pożera transfer.
    To są naprawdę ogromne ilości, w pół minuty można zużyć tyle co normalnie przeglądając www przez 2 godziny.

Co do wyboru operatora to warto sprawdzić jakie sieci są w zasięgu na btsearch.pl (porównując to z zasięgami ze stron operatorów). Ja np. widziałem, że mam 3 nadajniki, a mapa potwierdziła, że wszystkie działają. Co do "szybki" to wszystkie będą szybkie o ile lokalny nadajnik nie jest przeciążony.

• Poziom 43  
    @Rognor Za 5zł/mies. włącza pakiet Formuła WWW - nielimitowane przeglądanie stron, jeśli chce dodatkowo pobierać większe pliki to do wyboru ma 24h bez limitu-4zł., darmowe noce - nielimitowany przesył między 0-9rano za 10zł./miesiąc lub darmowe weekendy - od piątku północy do północy w niedziele za 10zł/miesiąc. Opcji jest wiele i nie są to jakieś olbrzymie koszty, a usługi można łączyć. Na chwilę obecną jest to chyba najbardziej elastyczna i najtańsza oferta na rynku.
  • Poziom 16  
    Nikt nie napisał jaki modem posiada, jaką technologie obsługuje 3g play tez można
    pobieranie
    HSPA+ wynosi do 42 Mb/s
    HSPA 14,4 Mb/s tutaj nadal jest duże obciążenie i prędkość mała i ping duży.

i Lte 150mb

Domyślam się, jego modem jest stary z starą technologią HSPA

Jeżeli chce Lte będzie musiał dokupić modem koszt 200zł.
  • Poziom 12  
    Przymierzam się do zmiany modemu obecny jest lekko uszkodzony i mam pytanie. Czy rodzaj, typ modemu na usb do routera jest ważna jeśli chodzi o..zasięg, prędkość? Wolałbym kupić taniego huawei 160 czy szukać coś lepszego do szybszego połączenia?
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A ja kupuję na Allegro tylko dokładnie czytam co jest sprzedawane. Z modemów teraz kupuje się E3372 pochodzące ze wschodu, wersja HiLink. Koszt 130-140 zł, modemy nowe. Nie opłaca się kupować modemu bez LTE i HSPA+DC. A już Broń Panie Boże jakiegoś E160, nie skorzystasz z 3G Play na UMTS900, z którego masz zasięg u siebie. Najbliższy BTS UMTS900 Play to Pawłowiczki, Wyzwolenia 1. Tamże działa LTE1800. Jesteś na krawędzi jego zasięgu, na antenie Dual LTE 1800MHz i modemie LTE można próbować połączenia. Do 3G konieczna antena na 900MHz, np. ATK-10/850-960. Oczywiście nie kupuj też E5330, nie ma gniazda anteny zew. Nie warto kupować już E3131, brak mu HSPA+DC na UMTS2100. Jesli chcesz mieć WiFi w domu to najtańsza opcja to modem z funkcja WiFi czyli E8278( 200 zł) lub mobilny router z wbudowanym modemem LTE np. E5372, E5377( koszt od 220 zł).
  • Poziom 12  
    Wiecie co.. To moje korzystanie z tego neta to dokładnie hmm.. 2-3 przez weekend w sumie :) Tak..dlatego też szukam najtańszego rozwiązania, bo to internet, który używam tylko jeśli coś pilnie potrzebuję - fora głównie, przeglądanie jakichś stron typu allegro, gdzie trzeba ładowania dużo elementów na stronie. Obecnie mam huaweii, i t-mobile. Nie zmieniał bym nic, ale podczas ładowania karty muszę modem rozkręcać, bo wsuwkę zgubiłem i trochę modem już pokrzywiony zatrzaski wyrobione, ale chodzi. No i właśnie przy okazji pytam, bo może mógłbym coś zmienić, przyspieszyć to ładowanie stron, bo...nie ukrywam łączy bardzoooooo wolno. Fakt modem z routerem mam na strychu (sygnał przez 2 stropy przechodzi wifi) i antenę mam (taka biała kwadratowa na dachu nie pamiętam nazwy już) do niego.
    Bez inwestycji nic nie zmienisz.Jaki to modem? Pewnie masz coś starego bez UMTS900. W twojej lokalizacji jeśli chcesz nadal korzystać z 3G T-Mobile musisz bezwzględnie posiadać modem z UMTS900 i antenę na 900MHz. Najbliższe BTS-y NetWorks UMTS900, z których korzysta T-Mobile( i Orange) to Ciężkowice( 4 km od ciebie), Chrósty( 6km). Masz stary, wolny modem obsługujący UMTS2100 i pewnie jakąś antenę do niego na 2100MHz. Niestety ale najbliższe BTS-y UMTS2100 NetWorks to Kużnia Raciborska i Kędzierzyn Koźle. Odległość 12-15 km mimo anteny za duża aby internet działał szybko i stabilnie , szczególnie na wolnym, zabytkowym modemie. Jaki masz router i czemu na strychu?
  • Poziom 12  
    Modem huaweii e160 tak bardzooo stary ponad 6lat. modem mam na strychu zeby lapac lepszy sygnal plus do niego antena (przeznaczona dipol chyba czy jakos i tez 5 lat lekko ja mam) ktora jest na zew na dachu. To jesli bez inwestycji drozszej sie nie obejdzie to czy ktos moze mi polecic jakis modem? Rozumiem ze oferta na karte play 50zl na rok tak?
    Czyli tak jak przewidziałem. Masz sprzęt i antenę całkowicie nieprzydatny zarówno do T-mobile jak i innych operatorów. Niewiadoma to nadal router. Jeśli masz antenę zew to bezcelowe było ustawienie wszystkiego na strychu, chyba że chcąc uniknąć strat sygnału na kablu antenowym. Pozostaje więc zakup minimum modemu z UMTS900. Polecany to E3131, używany kupisz za 50 zł. Następnie robisz testy zasięgu T-Mobile, możliwe że uda się bez anteny jeżeli router na strychu( z BTS-a UMTS900 NetWorks w Ciężkowicach). Jeśli wybierzesz Play to antena konieczna, do 3G z UMTS900 to http://www.cybertech.com.pl/p89,antena-atk-10-13-5dbi-kabel-fme-z.html Ale warto sprawdzić jaką masz obecnie. ( może to antena na 2100MHz lub jakaś wielozakresowa np. z Dipola http://www.dipol.com.pl/antena_trans-data_gsm-dcs-umts_kpv7_5-10_A741020.htm ). Pytanie kolejne to jaki router, czy będzie zgodny z E3131? Jeśli masz kasę to kupowałbym modem z LTE i HSPA+DC, np. E3372HiLink za około 130 zł. Ale do niego router prawdobodobnie jakiś nowszy. Koszt 100-150 zł to minimum.
  • Poziom 12  
    Zakupiłem na próbę starter z play, aktywowały sie pakiety net w telefonie działa, ale gdy wkładam kartę do modemu i modem do routera to nie działa net przez wifi.. Czy coś źle robię?
    Do tej pory miałem kartę z t-mobile, aktywny pakiet danych i działało modem (dioda świeciła się, że router "złapał" modem) i działało, a mając włożoną kartę z play'a nie działa.. Mimo, że w telefonie działa, pakiet załadowany plus miesiąc na wakacje gratis..
    Sam modem podłączony do komputera działa?
    Co to za router?
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Minęły 4 m-ce a ty oczekujesz cudów. Ograniczyłeś się do zakupu startera Play. Nie wiemy czy ten twój E160 obsługuje UMTS900.Tą częstotliwość obsługują jedynie wersje E160E i E160X. Nie obsługują E160 i E160G. Wersja modemu masz pod klapką Nie piszesz nic z jakiej technologii korzystałeś w T-Mobile ani jakiej anteny używasz. Pewnie korzystałeś z 2G i EDGE. BTS NetWorks z GSM900 i UMTS900 masz w Ciężkowicach więc jakoś to słabo działało. Dostałeś wyczerpujące temat rady. Nie zastosowałeś się do żadnej. Z Play jeśli nie masz anteny na 900MHz nie skorzystasz wcale. Tym bardziej bez modemu z UMTS900. To technika radiowa , tutaj zadawanie pytań i odpowiedzi nie rozwiążą problemów z zasięgiem. Gdybyś chociaż wiedział jaka to antena, oprócz tego ze kwadratowa. W jakim kierunku ustawiona itp. itd W internecie mobilnym liczą się konkrety. Gdybyś je znał można by popróbować z 3G na UMTS2100 z BTS-a UMTS2100 Pawłowiczki. Ale do tego potrzebna skuteczna antena na 2100MHz ustawiona na ten kierunek a na tym zabytkowym E160 wymuszone tylko 3G( WCDMA). Jakoś by to może zadziałało ale wiele bym nie oczekiwał. Sprzęt słaby i wolny. Obawiam się , ze przy twoim podejściu do tematu pozostanie ci czekanie na cud.
  • Poziom 12  
    Ok. Więc zmienię ten modem. Co do anteny to mam taką
    http://olx.pl/oferta/antena-cybertech-17dbi-CID99-ID8mhFw.html
    Antena Cybertech 17dBi i skierowana w kierunku Ciężkowic jest.
    Router Tp-Link model Tl-MR3220 3G / 4G
    modem huawei E160G HSDPA

Dobrze, podałem wszystkie parametry rutera i modemu oraz anteny. Zastosuję się do Waszych sugestii. Jeśli trzeba nowy model i antenę ok, jeśli prędkość i zasięg będzie to zainwestuję. Modem z routerem mam na 2 piętrze, sygnał przechodzi przez dwa stropy jak pisałem.
    Antena 17dBi z Cybertecha działa na 2100MHz czyli można ja wykorzystać tylko do UMTS2100. Twój modem E160 obsługuje 3G na UMTS2100 czyli mógłbyś korzystać z niego na 3G w T-Mobile. Jest tylko jedno ale, w Ciężkowicach jest BTS NetWorks tylko że UMTS900. Twój modem nie obsługuje tej częstotliwości a antena nie działa na 900MHz Najbliższy BTS UMTS2100 NetWorks znajduje się w Kuźni Raciborskiej, Staszica 1. To na niego kieruj antenę.Odległość 10 km więc szału nie będzie tym bardziej, że modem nie obsługuje HSPA+DC a działa w HSDPA do 3,6Mb/s. Jeśli chcesz skorzystać z Play to na modemie wymuś tylko 3G a antenę ustaw na kierunek Pawłowiczki, Wyzwolenia 1. Tam znajduje się BTS UMTS2100 Play, działa też UMTS900 i LTE1800. Pozwoli to sprawdzić czy złapiesz zasięg UMTS2100 w Play na obecnej antenie, szanse są , odległość około 6 km. Po teście pomyślisz o wymianie modemu. Choć jeśli satysfakcjonują cię niskie prędkości i internetu Play będziesz używał z tak niskim limitem 1GB/m-c to zmiana sprzętu nie konieczna . Zacznij od zakupu startera Play ale internetowego a nie głosowego. W taryfach głosowych Play korzysta na 3G z roamingu T-Mobile i nic nie sprawdzisz.. Antenę ustaw na Pawłowiczki i zrób test.
  • Poziom 12  
    Ok, ale router powinien mi przynajmniej wykryć modem, a w ogóle dioda się nie świeci. Jak przekładam kartę z t-mobile to się zaświeci po chwili, mimo, że nie mam pakietów danych już, a z kartą play się w ogóle nie świeci i to mnie dziwi czemu tak jest. W telefonie mi działa.
    A jak mam wymusić 3G na modemie? W jaki sposób
    Dokładnie, co rozumiesz , ze router nie wykrywa modemu? Współpraca modemu z routerem jest niezależna od karty operatora. Akurat E160 jest zgodny z MR-3220. Po włożeniu modemu do routera powinna zapalić się dioda 3G na routerze. Inna sprawa to dioda na modemie i to czy modem odnajduje sieć Play? Próby najlepiej robić na modemie w komputerze , antena podłączona do modemu i ustawiona na Pawłowiczki. Modem obsługujesz przez aplikację dołączona do modemu z Ery. W niej też możesz wymusić pracę modemu na 3G( WCDMA). Starter Play musi być internetowy.