Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Amplitiuner do Salonu Kosmetycznego?

Medivh40 04 Kwi 2015 22:06 546 4
  • #1 04 Kwi 2015 22:06
    Medivh40
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów.
    Mam problem z nagłośnieniem salonu kosmetycznego. Mam 4 pomieszczenia, w których mam po jednym głośniku. Głośniki podłączone są do starej wieży (po dwa do jednego wyjścia) gdzie już nawet nie działa CD. Auxem podłączam inne Radio CD, ale ciągle zmienianie płyt jest uciążliwe i jakość dźwięku jest kiepska. 2 głośniki są od obecnej wieży, a pozostałe dwa od jakiejś innej. Wydaje mi się, że potrzebuje jakiegoś amplitiunera, tylko nie wiem czy wystarczy mi zwykły amplitiuner, czy to jednak musi być amplitiuner radiowęzłowy, ponieważ chcę aby każdy głośnik grał tak samo dobrze(w mono?).
    Jeśli ktoś może mi coś doradzić to będę bardzo wdzięczny.
    Pozdrawiam

0 4
  • #2 04 Kwi 2015 22:23
    sosarek
    Poziom 43  

Jaka rezystancja głośników? Podejrzewam, że wystarczyłaby Ci zwykła Diora WS-442 i do tego tuner radiowy bądź odtwarzacz CD.

0
  • #3 04 Kwi 2015 22:48
    Medivh40
    Poziom 2  

Dzięki za odpowiedz. Głośniki sprawdzę i napiszę jak się skończą święta.
    A zamiast Diora możesz polecić coś z CD/mp3 do 1000zł?

0
  • #4 04 Kwi 2015 22:53
    sosarek
    Poziom 43  

Dlaczego z CD/mp3? Przecież wystarczy do Diory podłączyć odtwarzacz DVD i masz CD oraz mp3 (nawet z USB jeśli w odtwarzaczu będzie gniazdo).

0
  • #5 06 Kwi 2015 00:33
    Daniel1300
    Poziom 14  

Medivh40 napisał:
    Dzięki za odpowiedz. Głośniki sprawdzę i napiszę jak się skończą święta.
    A zamiast Diora możesz polecić coś z CD/mp3 do 1000zł?

Wydając więcej pieniędzy w sklepie nie będziesz miał lepszego sprzętu. Do 1000zł kupisz w hipermarkecie plastikową tandetę, a jak kolega napisał, w tej cenie możesz mieć diorę (koszt. ok 100zł) + dobre, małe kolumny tonsila. Odtwarzacz CD kupisz za 20zł, a mp3 podepniesz pod gniazdo słuchawkowe... do tego nie straci 30% wartości po wyniesieniu ze sklepu i wytrzyma więcej, niż do gwarancji.

0