Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowa transmisja sygnału do kilku odbiorników

emyyyl 04 Kwi 2015 22:10 3942 25
  • #1 04 Kwi 2015 22:10
    emyyyl
    Poziom 11  

Witam,
    potrzebuję przesłać sygnał z anteny naziemnej telewizji cyfrowej do trzech telewizorów. Niestety kable mogę doprowadzić tylko do jednego - reszta w odległości ok 10m od pierwszego tv. Tutaj pojawia się problem, czy mogę to zrobić bezprzewodowo za pomocą jakiegoś transmitera? Jeśli tak, to czy kanały HD nie ucierpią?
    Analogicznie czy mógłbym to samo zrobić z NC+ gdyby kable szły z potrójnego konwertera do transmitera w oparciu o bezprzewodowy spliter + 3 tunery? Oczywiście ostatnie pytanie tylko dla celów badawczych ;)

0 25
  • #4 05 Kwi 2015 09:32
    irekr
    Moderator

Ja może uzupełnię wypowiedź kol. romeok1.

Nie ma takiej technologii. która umożliwiałaby przesłanie sygnału satelitarnego za rozsądne pieniądze.

Istnieją urządzenia, które pozwalają przesłać sygnał przetworzony do strumienia nadającego się do przesłania przez sieć IP i przy pomocy np sieci WiFi na pewna odległość. Rozwiązanie takie jest jednak wielokrotnie droższe (!!!!) od kilku metrów kabla antenowego łącznie z kosztem ułożenia instalacji i remontem mieszkania.

0
  • #6 05 Kwi 2015 14:17
    mihal2002
    Poziom 43  

emyyyl napisał:
    potrzebuję przesłać sygnał z anteny naziemnej telewizji cyfrowej do trzech telewizorów.
    emyyyl napisał:
    Oczywiście ostatnie pytanie tylko dla celów badawczych

A umiesz czytać? Zamiast o multiroom- ie pisać.

yarecki16 napisał:

A o Multiroom Premium w NC+ nikt z Was nie słyszał?

0
  • #7 05 Kwi 2015 14:22
    yarecki16
    Poziom 17  

emyyyl napisał:
    Analogicznie czy mógłbym to samo zrobić z NC+ gdyby kable szły z potrójnego konwertera do transmitera w oparciu o bezprzewodowy spliter + 3 tunery? Oczywiście ostatnie pytanie tylko dla celów badawczych :wink:
    Udzieliłem mu odpowiedzi w celach badawczych, i moja wypowiedź dotyczyła drugiej części jego pytania. Swoją drogą sygnał naziemny też można tą metodą przesłać - po podłączeniu dekodera dodatkowego do anteny naziemnej mamy możliwość oglądania telewizji naziemnej na głównym dekoderze.

Tak więc jakieś możliwości istnieją, krótka odpowiedź w stylu ''nie ma'' nie wyczerpuje tematu.

0
  • #8 05 Kwi 2015 17:55
    mihal2002
    Poziom 43  

emyyyl napisał:
    Analogicznie czy mógłbym to samo zrobić z NC+ gdyby kable szły z potrójnego konwertera do transmitera w oparciu o bezprzewodowy spliter + 3 tunery?

Nie i nie słuchaj głupot które wypisują. WiFiBox+ -y jak Box+ nie działają z żadnym spliterem. Jak również WiFiBox+ nie posiada dekodera DVB-T. Te właśnie dekodery oferuje obecnie NC+.

I tak jak @irekr napisał
    irekr napisał:
    Rozwiązanie takie jest jednak wielokrotnie droższe (!!!!) od kilku metrów kabla antenowego łącznie z kosztem ułożenia instalacji i remontem mieszkania

0
  • #9 05 Kwi 2015 21:05
    emyyyl
    Poziom 11  

Dziękuję wszystkim za udzielenie odpowiedzi.
    Rozumiem, że taniej jest kupić kabel i go przeciągnąć niż inwestować w rozwiązania techniczne, ale ja jestem niestety skazany na drugie rozwiązanie.
    Ile by mnie mogła wynieść w takim razie inwestycja bezprzewodowego przesyłu sygnału z anteny telewizji naziemnej/NC+ do moich odbiorników, że jest to takie niemożliwe?

0
  • #10 05 Kwi 2015 21:12
    mihal2002
    Poziom 43  

emyyyl napisał:
    Ile by mnie mogła wynieść w takim razie inwestycja bezprzewodowego przesyłu sygnału z anteny telewizji naziemnej/NC+

emyyyl napisał:
    do trzech telewizorów

Kolego nie da się przesłać napięcia LNB bez kabla. A usługa multiroom Premium to TYLKO 2 odbiorniki.

0
  • #11 05 Kwi 2015 22:35
    irekr
    Moderator

Ten dział forum dotyczy instalacji antenowych i zakładamy że w Twojej instalacji będzie "jakieś" urządzenie które jednak będzie podłączone do zestawu anten, czy to satelitarnych czy naziemnych. Zagadnieniami rozdziału sygnału - głownie satelitarnego - proponuję zainteresować kolegów w dziale Sat Serwis https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum21.html .

Generalnie potrzebujesz systemu, który w lokalnej sieci potrafi dystrybuować różne przekazy multimedialne z różnych źródeł - i te sygnały są doprowadzone do "centralnego odbiornika - odbiorników" i tam następuje ich przeniesienie na transport IP do terminala podłączonego do odbiornika. Jednym z takich systemów jest technologia stosowana w sprzęcie klasy Dreambox http://pl.wikipedia.org/wiki/Dreambox . Nie jest to tanie a do tego wymaga sporej wiedzy i doświadczenia przy konfiguracji.

Przedstawiona opcja NC+ ma spore ograniczenia - tak ilościowe jak i sprzętowe. Do tego pozostaje realna dostępność tej oferty oraz realna wysokość opłat za pakiety z multiroomem. Po dokładniejszym zapoznaniu się z ofertę nie jest ona wcale aż taka korzystna.
    Proponuję w temacie streamów sygnałów satelitarnych - bo do tego się sprowadza technologia jaką może spełnić twoje oczekiwania - zapoznać się z forum satkuriera http://forum.satkurier.pl/..

1
  • #12 07 Kwi 2015 11:53
    _kli_
    Poziom 33  

A co sądzicie o Telmor GAF-860 ? Czy macie z nim jakieś doświadczenia ? Chociaż z drugiej strony jego używanie w określonych warunkach może być sprzeczne z prawem telekomunikacyjnym.

0
  • #13 07 Kwi 2015 13:03
    irekr
    Moderator

Jest to swego rodzaju Gappfiller i stosowanie wymaga zezwolenia. Nieumiejętne ustawienie może mocno zakłócić jakikolwiek odbiór w dość dużym promieniu.
    Ale on "załatwia" tylko telewizję naziemną, co z satelitą...? Nie bardzo widzę ścisły związek z tematem...

0
  • #14 08 Kwi 2015 12:57
    emyyyl
    Poziom 11  

Gdyby był sposób na bezprzewodowe przesłanie sygnału telewizji naziemnej z punktu A do punktu B to już byłbym zadowolony. Już jakoś bym się obył bez tv satelitarnej.

0
  • #15 08 Kwi 2015 13:21
    yarecki16
    Poziom 17  

Czy położenie przewodu to naprawdę taki ogromny problem? Można go schować zawsze gdzieś za meblami, wykorzystać listwy przypodłogowe jeśli są odpowiedniej wielkości.

0
  • #16 08 Kwi 2015 13:37
    emyyyl
    Poziom 11  

Niestety to duży problem bo nie mam możliwości schowania kabla za meblami (zabudowy) lub za listwami przypodłogowymi. Gdyby była taka opcja to bym się nawet dwa razy nie zastanawiał.

0
  • #17 08 Kwi 2015 13:46
    yarecki16
    Poziom 17  

Zawsze jest jakaś możliwość, kwestia pracochłonności, czasochłonności i kosztów.
    Gdyby tak wypuścić kabel na zewnątrz budynku poprzez przelotkę okienną, i następnie poprowadzić go po elewacji i wprowadzić do drugiego pomieszczenia przez okno poprzez drugą przelotkę okienną. Jest to jakieś rozwiązanie problemu ale niestety te przelotki okienne często są słabej jakości i mają duże tłumienie jednak może się okazać że sygnału wystarczy.

0
  • #18 11 Kwi 2015 23:27
    emyyyl
    Poziom 11  

Zewnętrzne puszczenie kabla nie wchodzi w grę (blok), wewnętrzne też nie chociażby ze względu na zabudowy lub zrobiony już remont i listwy przypodłogowe nie wchodzą w grę. Dlatego myślałem aby sygnał z anteny naziemnej puścić bezprzewodowo do reszty mieszkania, ale widzę, że to niemożliwe. Tak z desperacji zapytam co myślicie o dobrych antenach pokojowych w tym wypadku?

0
  • #19 12 Kwi 2015 01:33
    sosarek

Poziom 43  

Nie ma dobrych anten pokojowych. Skoro masz zabudowę to dlaczego w niej nie puścisz okablowania?

0
  • #20 12 Kwi 2015 23:36
    emyyyl
    Poziom 11  

Owszem, na upartego można powiercić i wpuścić kabel w meble za grube pieniądze, ale mam pomieszczenia w których taki kabel byłoby po prostu widać, a nie ma możliwości wsadzenia listew przypodłogowych bo wyglądałoby to teraz jak piąte koło u wozu. No nic, dziękuje wszystkim za pomoc, poczekam na rozwój techniki.

0
  • #21 12 Kwi 2015 23:45
    sosarek

Poziom 43  

Dlatego o takich rzeczach myśli się wcześniej albo idzie się na kompromis. Zbyt szybko nie doczekasz się takich rozwiązań, tym bardziej w sensownych pieniądzach.

0
  • #22 13 Kwi 2015 00:37
    _kli_
    Poziom 33  

emyyyl napisał:
    nie ma możliwości wsadzenia listew przypodłogowych bo wyglądałoby to teraz jak piąte koło u wozu.

Są jeszcze w sprzedaży korytka i maskownice do kabli.

0
  • #24 13 Kwi 2015 12:49
    irekr
    Moderator

Niewielka ilość kabli mieści się bez trudności w listwach przypodłogowych z wnękami na kable. Sporo tego w różnych marketach, czasami trzeba się najeździć, by wyszukać właściwe.
    Przy odrobinie finezji i wykonaniu odpowiednich otworów w określonych miejscach można taką instalację spokojnie rozprowadzić po całym mieszkaniu. To tylko kwestia chęci i pomyślunku. Nawet w ścianach z wielkiej płyty. Dobra Makita i odpowiednie wiertła....

0
  • #25 14 Sie 2018 16:12
    hub6
    Poziom 6  

A co myślicie o takim rozwiązaniu ?
    https://www.youtube.com/watch?v=K3PMrPTsDwU

Nasuwa się tutaj schemat typu: odtwarzacz HD -- modulator HDMI DVB-T (np. Modulator Signal-400 HDMI - COFDM (DVB-T) -- antena UHF DVB-T
    Następnie odbiornik TV musi być wyposażony również w antenę DVB-T
    W najbliższym czasie będę testował takie rozwiązanie.
    Czy ktoś już to próbował ?

0
  • #26 14 Sie 2018 18:31
    irekr
    Moderator

Nie umieszczamy wpisów w tematach archiwalnych....

0
  Szukaj w 5mln produktów