Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner policja straż co kupić.

05 Kwi 2015 02:53 2979 4
 • Poziom 11  
  Witam,tak wiem temat był poruszany wiele razy lecz nie chce walnąć klapy przed zakupem, pisze w sprawie odbioru kanałów policji OSP PSP, interesuje mnie coś taniego byle dało się odsłuchać co dzieje się na terenie miasta.
  http://www.aliexpress.com/item/Handheld-CB-Ra...74MHz-400-480MHz-DTMF-Two-Way/2029359252.html
  http://www.aliexpress.com/item/PUXING-PX-888K...-frequency-UHF-VHF-5w-two-way/1507307738.html

  Najlepiej w ramach oszczędności był by jakiś chinczyk (;
 • Poziom 34  
  To co wstawiłeś nie ma prawie nic wspólnego ze skanerem. No może poza tym, że odbiera sygnały radiowe.

  Postaram Ci się to przybliżyć.

  Skaner pozwala na zaprogramowanie swoich, interesujących nas zakresów przeszukiwań. W tych urządzeniach trzeba skanować całe fabryczne, tj. 136-174 oraz 400-480 MHz.

  Skaner skanuje z zawrotną prędkością. To co przedstawiłeś porusza się z prędkością żółwia.

  Skaner pozwala blokować zakłócenia, np. generowane przez prąd, wzbudzone wzmacniacze, itp. Tu niestety strzałkami trzeba przez nie przeskakiwać tyle razy ile się na nie trafi.

  Te urządzenia, chociaż odblokowane tak na prawdę dedykowane są na 144-146 oraz 430-440 MHz, czyli tu gdzie pracują radioamatorzy. Na krańcowych zakresach czułość jest fatalna. Skaner różni się tym, że jest urządzeniem szerokopasmowym i prawie w całym swoim zakresie odbioru ma ją na tym samym poziomie.

  Na tych grajkach można nadawać. Znaczy się Ty nie możesz, lecz one na to pozwalają. Dla laika lepiej jednak mieć coś na czym nadawać nie można, gdyż łatwo narobić sobie problemów. Skaner nie pozwala na nadawanie. Jest urządzeniem tylko odbiorczym.

  Przez moje biurko przetoczyło się wiele sprzętów, m.in. Intek KT-980 HP. Do nadawania (zgodnie z pozwoleniem!) jak najbardziej się nadawał i nie można nic mu zarzucić, ale jako odbiornik, nawet tych czterech podstawowych częstotliwości to był porażką. Transmisje wielokrotnie urwane. Brak podtrzymania ( szczególnie gdy dyżurny puszcza PTT) sprawiał, że wracał do nich już za późno.

  Squelch niby cyfrowy, a na 1 ustawić się nie dało, bo ciągle zbierał jakieś zakłócenia, których nie było na pierwszym lepszym skanerze.

  Oba wskazane urządzenia nie pozwalają na słuchanie Wojska Polskiego w okolicach 46 MHz, Lasów Państwowych w okolicach 48 MHz, lotnictwa cywilnego (118-136 MHz), lotnictwa wojskowego, np. polskie F16 (225-380 MHz). Testowany przeze mnie Intek naturalnie też nie oferuje takiej możliwości.

  Skaner możesz podłączyć poprzez USB i przewód audio do komputera i wyjść na piwo. Jak wrócisz to wszystko Ci się zarejestruje w programie wraz z dźwiękiem, godziną, częstotliwością, itp.

  Wadą skanerów jest tylko to, że są drogie. Popatrz sobie na przodujący teraz Uniden UBC125XLT, którego z czystym sumieniem Ci polecam.

  Jeżeli to ma być urządzenie wykorzystywane w domu, a nie zabierane w góry, na środek jeziora, itp. to poczytaj także o tunerach USB:

  https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2353101.html

  http://sp7pki.iq24.pl/default.asp?grupa=3538&temat=136325

  http://sq7mru.blogspot.com/2012/06/tani-odbiornik-sdr-z-tunera-dvb-t-usb.html
 • Poziom 22  
  mantoch napisał:

  Popatrz sobie na przodujący teraz Uniden UBC125XLT, którego z czystym sumieniem Ci polecam.


  Pewnie i UBC75XLT spełniłby oczekiwania, ewentualnie można kupić dłuższą antenę, jeśli "fabryczna" okaże się niewystarczająca.
 • Poziom 34  
  UBC75XLT nie obsługuje, np. lotnictwa wojskowego. Osłuchać się można i na donglu. Przynajmniej będzie wiadomo czy na danym terenie nadal rządzi analog.
  A na antenie z zestawu to można słuchać nie dalej jak na zapleczu dyżurki. Chcesz słuchać w przyzwoitej jakości to od razu trzeba antenę na zewnątrz wystawiać. Chociaż własnoręcznie zrobionego dipola.
 • Poziom 22  
  donrogalesko nie pisał o lotnictwie wojskowym, stąd moja propozycja. Oczywiście UBC125XLT to bardziej wszechstronny model, ale i droższy.