Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakłócenia sygnału w telewizorze z kablówki.

eternaldream 05 Kwi 2015 09:41 1380 5
  • #1 05 Kwi 2015 09:41
    eternaldream
    Poziom 2  

Witam, mam problem z sygnałem w telewizorze z kablówki. Mam podłączoną Vectre z modułem CI+. Na programach HD widoczne są paski, które chyba są spowodowane mocą sygnału.

Narysowałem jak mam rozłożone kable w domu. Mam dwa rozdzielacze które mogą właśnie powodować ów problem. Może ktoś mi powie jak może to inaczej zrobić, lub użyć innych rozdzielaczy. Dodałem też zdjęcie rozdzielacza który jest użyty między internetem a telewizorem. Nie wiem jaki mam na pierwszym rozdzieleniu ponieważ jest w ścianie.
    Zakłócenia sygnału w telewizorze z kablówki. Zakłócenia sygnału w telewizorze z kablówki.

0 5
  • #2 05 Kwi 2015 15:28
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witam. Rozdzielacz który masz jako drugi, pozwala podłączyć dwa TV, czyli odbiorniki sygnału z kablówki. Ty wykorzystałeś jego do rozdzielenia na TV oraz internet. Niestety, ale internet podaje sygnał w obydwie strony, czego ten rozdzielacz skutecznie nie jest w stanie zapewnić. O ile to możliwe, to do internetu doprowadź sygnał bez rozdzielania a TV można rozdzielić na dwa TV. Ja w ten sposób zrobiłem ( jak miałem TV oraz kablówkę z tego samego źródła, ale korzystałem z innego osprzętu). Miałem rozdzielacz sygnału w miejscu, gdzie Ty obecnie ( jak piszesz masz w ścianie) nie masz dostępu. Rozdzielacz TELMOR GMF-351.
    Posiada on gniazdo do podłączenia modemu internetowego, radiowe oraz TV. W Twoim przypadku, internetowe podłączyłbym bezpośrednio do modemu, a TV rozdzielił na dwa TV. Myślę, że problemy z prawidłowym odbiorem HD powinny się skończyć. Jako rozdzielacz sygnału TV proponuje również firmy TELMOR, jako, że są one jakościowo porządnie wykonane i zapewniają parametry, które są deklarowane. Przykładem takiego rozdzielacza może być np RA-2F
    Całość proszę połączyć porządnym przewodem koncentrycznym, sprawdzić jakość osadzenia wtyczek typu ,,F"
    Zakłócenia sygnału w telewizorze z kablówki. i powinno to pomóc rozwiązać problem opisany na wstępie. Pozdrawiam.

0
  • #3 05 Kwi 2015 15:35
    eternaldream
    Poziom 2  

Witam, dzięki za odpowiedź. Z tego co rozumiem to powinienem w ścianie użyć rozgałęziacza tego z 1 zdjęcia, które mogę użyć do internetu i tv. A później kolejnego do rozgałęzienia 2 telewizorów?

0
  • #4 05 Kwi 2015 15:46
    leszekpo59
    Poziom 26  

Witaj. Ja tak zrobiłem u siebie i to działało kilka lat. Jednak osprzęt ten jest troszkę droższy niż nie markowy, ale nie żałuję, że w ten sposób zrobiłem. Podsumowując. W ścianie zamontuj TELMOR GMF-351 i od niego poprowadź dwa przewody koncentryczne. Jeden z wyjścia DATA/DANE do modemu internetowego, a drugi z wyjścia TV aby dalej móc rozdzielić, korzystając z RA-2F na dwa TV. Gniazdo oznaczone jako ,,R" na TELMOR GMF-351, służy tylko i wyłącznie do podłączenia radia. Podłączenie pod nie drugiego TV nic nie da, gdyż są tam złożone filtry, które blokują zakres TV, pozostawiając tylko radiowe. Powodzenia.

0
  • #5 05 Kwi 2015 15:51
    tzok
    Moderator Samochody

Nie masz w ogóle dekodera STB, tylko kartę CI w TV? Jak masz podłączony modem kablowy do komputera? Przez Ethernet czy po USB? Jeśli przez USB sprawdź czy odłączenie komputera od modemu likwiduje zakłócenia.

0
  • #6 05 Kwi 2015 15:52
    eternaldream
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc

0
  Szukaj w 5mln produktów