Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Hot Point AQSF 291 U - Cały czas pobiera wodę

Ord 05 Apr 2015 10:27 975 9
 • #1
  Ord
  Level 10  
  Dzień dobry,
  Pralka Hot Point AQSF 291 U pobiera cały czas wodę. Nie wyświetla żadnego błędu. Po wyjęciu rurki z hydrostatu i dmuchnięciu bezpośrednio w hydrostat pobór wody zostaje zatrzymany. Sprawdziłem drożność rurki - drożna w 100%. Hydrostat ma oznaczenie ST-540 (16002376400). Rozebrałem hydrostat - membrana szczelna, rdzeń porusza się wewnątrz cewki. Czy hydrostat może być uszkodzony w jakiś inny sposób? Przeczytałem w podobnym wątku, że po wymianie hydrostatu należy go skalibrować i skasować ewentualne błędy. Czy ktoś mógłby pomóc mi w tym i opisać ewentualną procedurę po wymianie hydrostatu?

  Student
  Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
 • Helpful post
  #2
  Kubus1842
  Level 14  
  Zdejmij wąż łączący zbiornik, z pompą, i odłącz kubełek hydrostatu. Umyj wszystko dokładnie i złóż wszystko do kupy. i sprawdź. Skora wyłącza się elektrozawór po dmuchnięciu w hydrostat to musi wyłączyć się również po napełnieniu. Zwłaszcza jeśli membrana jest szczelna.
 • #3
  Ord
  Level 10  
  Problem w tym, że nie potrafię zlokalizować kubełka hydrostatu... wężyk wychodzi wprost z obudowy bębna i wchodzi do hydrostatu. Dla potwierdzenia ściągnąłem rysunek złożeniowy pralki i tam też nie potrafię znaleźć tego kubełka! Może nie wiem czego szukam...
 • Helpful post
  #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  cezet
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Ord wrote:
  Rozebrałem hydrostat - membrana szczelna, rdzeń porusza się wewnątrz cewki. Czy hydrostat może być uszkodzony w jakiś inny sposób?

  Hydrostat sam uszkodziłeś a zapewne był zapchany tylko sam "kubełek".
 • #6
  Ord
  Level 10  
  Czy przy zapchanym kubełku możliwy jest przedmuch wężyka od strony hydrostatu? (bo przedmuch jest).
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  ewusia22
  Level 9  
  Napełnij pralkę woda wystarczy trochę i wyłącz zdejmij wężyk z hydrostatu i dmuchaj w niego
  u mnie pomogło.
 • #9
  Ord
  Level 10  
  Wczoraj rozebrałem pralkę, wyjąłem bęben. Kubełek (zintegrowany z wanną) czyściutki jak łza. Zamówiłem nowy hydrostat - zobaczymy.
 • #10
  Ord
  Level 10  
  Rozwiązaniem okazała się wymiana hydrostatu. Co ciekawe pralka była nowiutka - 6 miesięcy niecałe miała. W serwisie była 3 razy i za każdym razem nie została naprawiona. Serwisanci wymieniali nawet oprogramowanie!!! Dziwi mnie tylko, że nie wymienili hydrostatu. Tak, czy siak - po wymianie wspomnianego pralka działa do dzisiaj.