Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Hot Point AQSF 291 U - Cały czas pobiera wodę

Ord 05 Kwi 2015 10:27 702 8
  • #1 05 Kwi 2015 10:27
    Ord
    Poziom 10  

Dzień dobry,
    Pralka Hot Point AQSF 291 U pobiera cały czas wodę. Nie wyświetla żadnego błędu. Po wyjęciu rurki z hydrostatu i dmuchnięciu bezpośrednio w hydrostat pobór wody zostaje zatrzymany. Sprawdziłem drożność rurki - drożna w 100%. Hydrostat ma oznaczenie ST-540 (16002376400). Rozebrałem hydrostat - membrana szczelna, rdzeń porusza się wewnątrz cewki. Czy hydrostat może być uszkodzony w jakiś inny sposób? Przeczytałem w podobnym wątku, że po wymianie hydrostatu należy go skalibrować i skasować ewentualne błędy. Czy ktoś mógłby pomóc mi w tym i opisać ewentualną procedurę po wymianie hydrostatu?

Student

1 8
  • Pomocny post
    #2 05 Kwi 2015 16:22
    Kubus1842
    Poziom 14  

Zdejmij wąż łączący zbiornik, z pompą, i odłącz kubełek hydrostatu. Umyj wszystko dokładnie i złóż wszystko do kupy. i sprawdź. Skora wyłącza się elektrozawór po dmuchnięciu w hydrostat to musi wyłączyć się również po napełnieniu. Zwłaszcza jeśli membrana jest szczelna.

0
  • #3 05 Kwi 2015 18:18
    Ord
    Poziom 10  

Problem w tym, że nie potrafię zlokalizować kubełka hydrostatu... wężyk wychodzi wprost z obudowy bębna i wchodzi do hydrostatu. Dla potwierdzenia ściągnąłem rysunek złożeniowy pralki i tam też nie potrafię znaleźć tego kubełka! Może nie wiem czego szukam...

0
  • Pomocny post
    #4 05 Kwi 2015 18:57
    skryn
    Admin grupy AGD

Ord napisał:
    Problem w tym, że nie potrafię zlokalizować kubełka hydrostatu... wężyk wychodzi wprost z obudowy bębna i wchodzi do hydrostatu. Dla potwierdzenia ściągnąłem rysunek złożeniowy pralki i tam też nie potrafię znaleźć tego kubełka! Może nie wiem czego szukam...

Bo ten kubełek jest zintegrowany wraz z wanną... :)

0
  • #5 05 Kwi 2015 22:53
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ord napisał:
    Rozebrałem hydrostat - membrana szczelna, rdzeń porusza się wewnątrz cewki. Czy hydrostat może być uszkodzony w jakiś inny sposób?

Hydrostat sam uszkodziłeś a zapewne był zapchany tylko sam "kubełek".

0
  • #6 05 Kwi 2015 22:57
    Ord
    Poziom 10  

Czy przy zapchanym kubełku możliwy jest przedmuch wężyka od strony hydrostatu? (bo przedmuch jest).

0
  • #7 05 Kwi 2015 23:04
    skryn
    Admin grupy AGD

Ord napisał:
    Czy przy zapchanym kubełku możliwy jest przedmuch wężyka od strony hydrostatu? (bo przedmuch jest).

Jak masz syf w kubełku (a pewnie jest), to masz big problem.

0
  • #8 06 Kwi 2015 12:31
    ewusia22
    Poziom 7  

Napełnij pralkę woda wystarczy trochę i wyłącz zdejmij wężyk z hydrostatu i dmuchaj w niego
    u mnie pomogło.

0
  • #9 07 Kwi 2015 08:53
    Ord
    Poziom 10  

Wczoraj rozebrałem pralkę, wyjąłem bęben. Kubełek (zintegrowany z wanną) czyściutki jak łza. Zamówiłem nowy hydrostat - zobaczymy.

0