Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

i9100 SGS2 - Galaxy S2 i9100 ubywa baterii mimo ładowania pod obciążeniem

Norbas78 05 Kwi 2015 14:02 1536 0
  • #1 05 Kwi 2015 14:02
    Norbas78
    Poziom 12  

Witam.
    Pacjent to samsung galaxy s2.
    Używany jako nawigacja samochodowa i rejestrator trasy.
    Objawy- pomimo używania różnych ładowarek samochodowych pod obciążeniem poziom baterii mimo ładowania spada.
    Opis uwzględniając obciążenie:
    -telefon uśpiony lub z włączonym ekranem - poziom naładowania baterii rośnie
    -telefon z odpaloną nawigacją sygic - poziom baterii stoi w miejscu lub bardzo powoli przybywa procentów.
    -telefon z odpalonym sygic + rejestrator trasy autoguard - poziom baterii spada w tempie około 1% na 5 minut
    -telefon z odpalonymi sygic+rejestrator+yanosik - poziom bateri spada jeszcze szybciej.

Z tego co się dowiedziałem S2 posiada fabryczne ograniczenie prądu ładowania do 650mAh i modyfikowane romy pozwalające podnieść tą wartość to ponoć pic na wodę i efekt placebo.
    Trafiłem z kolei na wątek o zwieraniu elektroniki wewnątrz:
    Link
    Zastosowałem i zwarłem pierwszy chcąc osiągnąć 1A jak w linku.
    Jeśli to zrobiło jakąś różnice to bardzo małą więc szukam dalej rozwiązania.
    Niestety na S2 wszelkie programy typu Battery Monitor Widget pokazują dziwne rzeczy.
    Przykładowo "przepływ w baterii" na ładowarce domowej pokazuje od 400 do 740mAh i o ile w to wierzyć to faktycznie, włączone max obciązenie (sygic+rejestrator+yanosik) i bateria mimo to się ładuje normalnie.
    Ale już na ładowarkach samochodowych wskazania są skaczące od 49do 400 mAh i nie jest to wystarczające by ładować czy utrzymać poziom baterii na jednym poziomie przynajmniej.
    Czy da się zwykłym miernikiem uniwersalnym zmierzyć ile tak naprawdę prądu podaje do telefonu ładowarka samochodowa? Ile mAh? Jeśli taki miernik jest do tego wystarczający proszę mnie poinstruować jak to zrobić. Mam 5 ładowarek samsung od 0,7 do 2A i chciałbym je zweryfikować czy to aby nie w nich jest problem.

Wracając do wskazanego linka...czy zwarcie również trzeciego kondensatora nie podniosło by ponownie max prądu jaki jest w stanie przyjąć telefon? I czy w razie co taki manewr nie byłby już dla telefonu groźny?
    Już pomijam kwestie żywotności baterii bo zamiennik mogę kupować i co kilkanaście tygodni ale zależy mi na tym, by e samochodzie kiedy potrzebuje mieć włączone wspomniane wyżej aplikacje to działało i telefon się ładował a nie niedoładowywał.
    Z góry dzięki za porady. Temat wałkuje z przerwami już kilka miesięcy i zaczyna mnie po prostu irytować.
    Pozdrawiam.

0 0