Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda octavia 2 - Świecą kontrolki licznika, nie działa licznik

robinhood10 05 Apr 2015 14:13 4206 9
    robinhood10
    Level 10  
    Witam. Mam problem w swojej skodzie octavii II 1.9TDI z roku 2007r a mianowice, skoda stała przez całą zimę na rozładowanym akumulatorze. Odpalana w zimę raz na podmienionym akumulatorze. Po odpaleniu na wiosnę świecą się kontrolki od absu, kontroli trakcji, elektroniki silnika, od wspomagania,czerwony wykrzyknik nie działa prędkościomierz, wskazówka od paliwa chodzi od lewej do prawej i czujniki parkowania są cały czas włączone dopóki nie wyłączę ich ręcznie. Samochód zapala normalnie i jeździ normalnie. Próbowałem wysuszyć licznik wg informacji znalezionych na forum ale nie pomogło, skasowanie błędów również nie pomogło bo błędy powróciły. Ma ktoś jakiś pomysł co się mogło stać ? Jeżeli to coś pomoże to auto stało w zamkniętym, nie wietrzonym garażu. Pozdrawiam i czekam na podpowiedzi
    robinhood10
    Level 10  
    nie pamiętam dokładnie bo nie zapisałem tego a nie mam swojego kompa ale było coś o problemach z komunikacją.
    domex32
    Moderator of Cars
    Śmierdzi mi tu odwrotnym podłączeniem akumulatora lub kabli rozruchowych przy próbie rozruchu.

Ładowanie jest?
    robinhood10
    Level 10  
    Gość który mi podłączył komputer też tak sugerował ale przy podłączeniu akumulatora bądź kabli zawsze zwracałem na to uwagę więc to odpada; chyba że się mogło coś w akumulatorze zepsuć od rozładowania przez zimę ? a ładowanie normalnie jest.
    domex32
    Moderator of Cars
    No to teraz zostało tylko :

sigwa18 wrote:
    Podaj listę błędów.
    Erwin123
    Level 26  
    Moze problemy z magistralą Can i licznik nie dostaje odpowiednich informacji.Bez diagnostyki obd nikt nic wiecej nie wymysli .
    robinhood10
    Level 10  
    Błędów było około 18 (m.in problem ze wspomaganiem, doświetlaniem, zamykaniem drzwi - takie błędy które kontrolki się świecą ale wg mnie to takie ważne błędy to:
    P1649 - CAN, Komunikacja silnika ABS; utracony komunikat
    - stały
    P161C - Świeca żarowa cylindra nr 3, przerwa obwodu
    - stały
    domex32
    Moderator of Cars
    Diagnozuj to VCDS wtedy najpewniej.
    robinhood10
    Level 10  
    dziękuję wszystkim za porady. Problem naprawiony, problemem była zgnita wiązka kabli pod akumulatorem, przez co prawdopodobnie spaliła się pompa/sterownik abs-u ale na szczęście wiązka naprawiona, sterownik z pompą wymieniony, wszystko działa. Problem rozwiązany. Pozdrawiam