Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz 200W stereo- schemat

05 Kwi 2015 17:03 723 10
  • Uczeń
    Witam wszystkich
    Poszukuje schematu wzmacniacza 200W stereo. Jedyny schemat jaki znalazłem w internecie był mono. Dziękuje z góry za pomoc :-)
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 31  
    Wzmacniacz stereo to po prostu dwa wzmacniacze mono zazwyczaj ze wspólnym zasilaczem w jednej obudowie . W czym problem?
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Uczeń
    Czyli po prostu trzeba zbudować dwa takie same układy, połączyć wspólne zasilanie i z jacka np.3,5 wyciągnąć 3 żyły, jeden do jednego wzmacniacza, drugi do drugiego a ekran do obydwu?
  • Poziom 39  
    Dokładnie tak jak piszesz.
  • Uczeń
    A jak rozwiązać sprawę z potencjometrem? Czy do dwóch wzmacniaczy można podłączyć jeden potencjometr?
  • Poziom 31  
    Oczywiście. Są przecież w sprzedaży potencjometry stereo.
  • Poziom 33  
    Maryslaw napisał:
    a jak rozwiązać sprawę z potencjometrem? czy do dwóch wzmacniaczy można podłączyć jeden potencjometr?

Kolego bez urazy ale jak takie drobiazgi są problemem to zacznij o d mniejszej mocy :-)
  • Uczeń
    W budowie wzmacniaczy stereo jestem jeszcze zielony. Mono 12W już budowałem. Projekt zrobiony w eagle i wyszedł. Robiłem na Układzie scalonym TDA2003
    .
  • Poziom 39  
    Już wyżej masz napisane, że dwa mono dadzą Ci stereo. Ściągnij jakiś schemat wzmacniacza stereo i zobacz jak jest zrobiony. Wspólne, dla obu kanałów, są potencjometry (znaczy potencjometr jest podwójny) i przeważnie zasilacz. Poza tym, można je traktować jak dwa wzmacniacze mono.
  • Uczeń
    A macie jakieś schematy oparte na układzie scalonym TDA2050?