Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E39 - subwoofer nokia - 2 głośniki 8 przewodów?

Nakano 05 Kwi 2015 18:13 2247 0
    Nakano
    Poziom 8  
    Witam,
    Postanowiłem pozbyć się oryginalnego radia i zastąpić go Pioneer'em DEH-2300UB a jako że nie zbyt znam się na audio myślałem iż wystarczy kupić przejściówką na ISO. Niestety okazało się że nie jest tak łatwo ponieważ samochód jest wyposażony w system DSP. Wyrzuciłem amplituner, zmieniarkę, poprowadziłem 4 przewody od konsoli do tyłu samochodu w miejsce gdzie był amplituner a docelowo trafią wzmacniacze. Na jakimś rosyjskim forum znalazłem schemat podłączeń amplitunera.
    BMW E39 - subwoofer nokia - 2 głośniki 8 przewodów?
    Nie rozumiem jak to jest że są dwa głośniki w puszce noki a doprowadzonych jest osiem przewodów? Zgodnie z powyższym schematem pin 5,12 i 3,11 to głośniki na podszybiu i tak też jest i działają ok. I teraz tak jeżeli podłączam do pin 1,9 subwoofer działa i tak samo pin 2,10. Efekt jest taki sam po podłączeniu do pin 7,14 i 6,13. Problem pojawia się gdy jednocześnie podłączę pin 1,9 oraz 7,14 i analogicznie 2,10 - 6,13 wtedy przestaje grać? Przypadkowo zamieniłem bieguny tzn. pin 1+ 9- a pin 7- 14+ i działa a bas jest mocniejszy dlaczego?