Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia

05 Kwi 2015 18:37 8511 9
 • Poziom 2  
  Witam serdecznie

  Chciałbym wiedzieć się czy moja maszyna do szycia jest sprawna, jestem nowicjuszem i chciałbym się dowiedzieć czy z nią jest wszystko ok czy po prostu nie umiem jej poprawnie wyregulować/obsłużyć. Zakładając że mam dobrze założoną nić główną (górna) to mam problem z instalacją tej małej dolnej szpulki. Wg mnie ta cała obudowa jest zbyt luźna to raz, nie wiem dokładnie jak poprowadzić tam nić to dwa, a trzy jak już "połączą się" te dwie nici to po ok 10 cm szycia zacznie plątać nici z tej dolnej szpulkę i urywa szew/marszczy materiał i wszystko i tak w kółko.
  Na zdjęciach przedstawiłem tą dolną szpulkę, może brakuje tam jakiegoś elementu że jest to luźne?a może problem jest gdzieś indziej, nie wiem, proszę o pomoc Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia
 • Poziom 15  
  Do wymiany jest bębenek na 100%. Potrzebuję jeszcze jednego zdjęcia, pod chwytaczem znajduje się kosz chwytacza - i na nim w jednym miejscu jest ścięta część - potrzebuję tylko wiedzieć dokładnie, w którym miejscu się ona znajduje:
  Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia
 • Poziom 2  
  Proszę o podpowiedź gdzie jest ta część, bo nie widzę tego elementu w maszynie.
  Dołączam dwa kolejne zdjęcia, które może pomogą w zdiagnozowaniu usterki.
  Jeśli już będziemy pewni, że to o ta część chodzi dokładniej, to poproszę także o podpowiedź/linka gdzie można taką część zakupić.

  Pozdrawiam
  Paweł
 • Poziom 15  
  Pod chwytaczem - te wielkie koło, które widać na zdjęciu :)
 • Poziom 2  
  a na którym zdjęciu widać ten element?
 • Poziom 15  
  Dobra nie ważne.
  Tak jak pisałem wcześniej, do wymiany jest bębenek.
 • Poziom 2  
  czy to będzie takie cos?

  Łucznik 877, jak naprawić maszynę do szycia
 • Poziom 1  
  Witam.

  Mam problem z maszyną do szycia Łucznik 877. Wymienione zostały zębatki, bębenek, został wyregulowany chwytacz, ale maszyna plącze dolną nić. Co może być tego przyczyną? Proszę o pomoc.

  Pozdrawiam,

  Kamil
 • Poziom 15  
  Główną przyczyną jest rozregulowany naprężacz nitki. Trzeba go rozebrać, wyczyścić, poskładać. Potem trzeba próbować regulować małą śrubeczką między pokrętłem - a naprężaczem. Sprawdzamy przy opuszczonej stopce zaczynając od 0 zwiększając do 9 powinno się odczuwać coraz większy opór.