Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG U700 - jak odzyskać dane?

dtccrew 05 Kwi 2015 19:04 855 3
  • #1 05 Kwi 2015 19:04
    dtccrew
    Poziom 6  

Dzień dobry forumowej braci,

kilka lat temu używałem telefonu SAMSUNG U700. Prehistoria niemalże. Ale okazało się, że są na nim ważne dane, które muszę odzyskać.

Problem jest taki, że ten telefon schowałem do szuflady 4 lata temu. Telefon nie reaguje na próby odpalenia go przez przycisk ON.

Po podłączeniu go do komputera co chwilę miga klawiatura oraz ekran. Komputer pokazuje, że znalazł nowe urządzenie, ale próba instalacji sterowników niestety się nie udaje...

Czy jest jakakolwiek szansa, żeby odzyskać dane z pamięci wewnętrznej? Czy kupić nową ładowarkę/baterię?

Z góry dziękuję za pomoc

Dodano po 24 [minuty]:

P.S. system wykrywa go jako "SAMSUNG MOBILE MODEM"

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Kwi 2015 22:02
    nemo333
    Poziom 28  

Na początek na pewno trzeba spróbować naładować baterię - po 4 latach bez ładowania już dawno nie ma w niej prądu.
    Tak rozładowanej baterii może nie dać się naładować w telefonie, możliwe że będzie trzeba "na krótko" pobudzić ją ładowarką albo zasilaczem serwisowym ładując kilka minut i dopiero potem ładować telefonem.

1
  • #3 05 Kwi 2015 23:23
    dtccrew
    Poziom 6  

Dzięki za informację, tak zrobię

Możesz tylko podpowiedzieć jak to "spiąć na krótko"?

0
  • #4 05 Kwi 2015 23:53
    nemo333
    Poziom 28  

Doprowadzić bezpośrednio prąd do baterii. Jeśli masz np ładowarkę z urwaną wtyczką to wydobywasz 2 kable które są w niej, sprawdzasz który to + a który - i podpinasz na kilka minut bezpośrednio do + i - baterii.
    Najlepiej jest oczywiście mieć zasilacz serwisowy z pełną regulacją prądu jaki dostaję bateria ale jak raz pobudzimy taką ładowarką to nic baterii nie będzie. Ja osobiście w tym celu używam ładowarki Nokia ACP-12E.

0