Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona uszczelka pod głowicą w Fordzie Fiesta.

05 Kwi 2015 20:53 1446 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem. Posiadam Forda Fiestę 1,6 2010r. 108000km.
    Z silnika słychać lekkie chrobotanie (pojawia się czasem, ledwo słyszalne ale jednak coś nie tak).
    Później pojawił się wyciek (ubył prawie cały płyn chłodniczy).
    Mokra plama pod autem na ciepłym silniku.
    Zauważyłam też że samochód jest troszkę zalany olejem jakby z cylindra ale nie jestem pewna. Mokry pod spodem ale pod autem nie zauważyłam śladów oleju (w zbiorniku wyrównawczym nie ma śladów oleju ani żadnej mazi, na korku i na bagnecie również nic. Żadna kontrolka się zaświeciła. Silnik chyba się nie grzeje. Węże są miękkie. Spaliny śmierdzą płynem ale nie dymi. Nie mam pojęcia o co chodzi. Proszę o pomoc.
    Uszkodzona uszczelka pod głowicą w Fordzie Fiesta.
  • Poziom 29  
    xxxyourdreamxxx napisał:
    Prosze o pomoc

Wybacz, ale jedynym sensownym wyjściem w tym przypadku będzie powierzenie auta fachowcowi.
  • Poziom 2  
    Wiem ale samochod stoi juz tydzien czasu, bo boje sie jezdzic i szlak mnie trafia kiedy nie wiem co jest nie tak i jaki wydatek mnie czeka... a do mechanika dopiero we wtorek
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Nie widząc silnika, ciężko nam cokolwiek doradzić.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Uspokój się, są Święta... . We wtorek dowiesz się wszystkiego. Auto można zaholować.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Chodziło nam o Twój silnik i Twoje auto.

Jeśli chodzi o olej to normalne, mało kto demontując wtryski dokręca szpilki trzymające pokrywę zaworów.

Płyn może wyciekać albo z magistrali wodnej ( plastykowe węże) gdzie często się uszkadza w tym miejscu co pokazujesz a wymiana jest bardzo czasochłonna i kosztowna bo węże idą aż za silnik, lub tez z uszczelki obudowy króćca wodnego.

Wszystkie usterki są do usunięcia.

Dolej płynu i jedź do mechanika.