Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

SKODA FABIA 1.2 BME 2005r - Check engine wypadanie zap這nu na 3 cylindrze!

karool21 05 Apr 2015 21:35 4848 22
    karool21
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z tym silnikiem przebieg 55.000KM, dzieje sie tak ze auto po chwili w czasie zejsciu z wysokich obrot闚 w tyb serwisowy i kreci tylko do 2.000 obrot闚, zapala si lampka check ,nieraz mruga.Komputer pokazuje wypadanie zap這nu na trzecim cylindrze.Wymieni貫m cewke na now , podmienia貫m wtryski wymieni貫m 鈍iece a po tym rozebra貫m rozrz康 blokady pokazuj ze jest dobrze ustawiony.G這wica i zawory te sprawdzone.Niewiem mia kto podobny problem
    domex32
    Moderator of Cars
    Gaz jest w aucie?

Szczelno嗆 dolotu sprawdzona?

Jak wygl康a kompresja na cylindrach?
    karool21
    Level 10  
    Kompresja 13 na wszystkich cylindrach, tak jak pisa貫m rozrz康 sprawdzi貫m i g這wica po regeneracji , Gaz jest ale go od豉czy貫m na benzynie jest to samo.
    domex32
    Moderator of Cars
    Czemu regenerowa貫 g這wice przy takim przebiegu? Jaki pow鏚?

Jak od陰czy貫 gaz? za郵epia貫 wtryski od gazu a od cewek od陰czy貫 sterowanie dla sterownika gazu?

Jakie jest podci郾ienie ssania? i co ze szczelno軼i dolotu? Serwo sprawdzone?
    karool21
    Level 10  
    Moi miejscowi elektomechanicy tak mnie pokierowali.Gaz jest tylko od豉czony bezpiecznikiem.Rok czasu chodzi這 to na gazie i wszystko by這 ok.Troche mi domex32 podpowiedzia貫 i postaram si to sprawdzic jak bede potrafi.
    domex32
    Moderator of Cars
    To 瞠 brakuje bezpiecznika, nie oznacza 瞠 gaz nie dostaje si razem z paliwem do cylindra albo jest gdzie na tym cylindrze nieszczelno嗆, lub je郵i ma, to urwana klapa kolektora ss帷ego, lecz z tego co wiem w tym silniku nie wyst瘼uje.
    karool21
    Level 10  
    Mo瞠 zakr璚e jeszcze butle.
    domex32
    Moderator of Cars
    Mo瞠sz, i wtedy jed na gazie a nie prze陰czy si na benzyn, wtedy b璠ziesz mia pewno嗆 瞠 w uk豉dzie nie ma ci郾ienia gazu.
    karool21
    Level 10  
    no ale jak wyci庵ne bezpiecznik to instalacja nie pracuje .
    domex32
    Moderator of Cars
    Ale nie szczelno軼i zawork闚 gazu mog by, ale tym si tak nie sugeruje, sprawd czy sterowanie gazu nie jest pod陰czone do trzeciej cewki zap這nowej auta.
    karool21
    Level 10  
    Ok. Dziekuje za podpowiedzi, Najgorsze jest to ze auto chwile chodzi dobrze, jak przegazuje na wyzsze obroty, i te obroty spadaja zapala si check i tryb serwisowy i auto do 2 tysiecy si tylko kr璚i.Wykasuje blad delphiem, wyci庵ne kluczyk zn闚 odpale i na chwile jest ok.
    domex32
    Moderator of Cars
    No i w豉郾ie po tym prze gazowaniu nale瘸這 by jak najszybciej wykr璚i 鈍iece i sprawdzi kompresje, mo瞠 co wyjdzie.
    karool21
    Level 10  
    No tak ale w czym mi to pomo瞠 jak za這zylem swie穎 zrobiona g這wice sprawdzon? Co zaudwazy貫m to jak odkr璚e korek oleju to silnik lepiej chodzi nie wchodz b喚dy.
    domex32
    Moderator of Cars
    karool21 wrote:
    No tak ale w czym mi to pomo瞠 jak za這zylem swie穎 zrobiona g這wice sprawdzon?

To o niczym nie 鈍iadczy, jest du穎 element闚 g這wicy kt鏎e na stole mo積a pomin望.

Jakim olejem zalany jest silnik?

karool21 wrote:
    Co zaudwazy貫m to jak odkr璚e korek oleju to silnik lepiej chodzi nie wchodz b喚dy.

No i tu mo積a by powiedzie 瞠 dochodzi problem z "odm" silnika.

Diagnostyka rozwieje wszystkie w徠pliwo軼i.

Sprawd wszystkie punkty kt鏎e wymienione by造 w temacie i napisz o efektach.
    karool21
    Level 10  
    Niewiem, auto kolegi kt鏎y niewie jaki mu olej wlali.Zacze這 si to pare godzin po wymianie oleju.
    domex32
    Moderator of Cars
    O tym oleju to trzeba by這 za rok napisa.

A prawda jest taka 瞠 albo sami cudujecie albo je寮zicie po paprochach bo 5 z taniej, a jak co spier**** to wtedy szukacie pomocy... ehhhh

Dodano po 1 [minuty]:

Do listy trzeba jeszcze dokona pomiaru ci郾ienia oleju w r騜nych warunkach, oraz podczas wyst徙ienia usterek i w czasie kiedy usterki nie wyst瘼uj.
    karool21
    Level 10  
    Nie ,tak naprawde auto klienta, zostawi mi auto , pierwsze moje podejrzenie po pod陰czeniu kompa to napewno cewka, no i tak posz這 dalej.Jak sprawdzi貫m rozrz康 no to co by nie zobaczyc glowicy, po tym jak pisali w Internecie, i paru ludzi z mojego miasta co zajmuje si elektronik powiedzia這 ze g這wne przyczyny w tym silniku to rozrz康 albo zawory.
    domex32
    Moderator of Cars
    To si dowiedz jaki ma olej, albo zmie na taki jaki by powinien razem z fitrem oleju, i m鏚l si 瞠by by這 dobrze zanim ca趾iem pop造niesz :D
    karool21
    Level 10  
    Pewnie musi by pe貫n syntetyk ?
    domex32
    Moderator of Cars
    5\30 dobry markowy, nie 瘸den orlen, shell czy inne badziewie.
    karool21
    Level 10  
    Ok zmienie, ale nie s康z 瞠 to od oleju.
    domex32
    Moderator of Cars
    Jak zmienili olej i zacz窸y dzia si cyrki, to cud闚 nie ma.
    karool21
    Level 10  
    Jednak by problem z pod陰czeniem gazu, nawet jak by wyci庵niety bezpiecznik nadal co fiksowa這, dziekuje za pomoc.