Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SWZ w gnieździe 230V na zabezpieczeniu trójfazowym

elektronikq 05 Kwi 2015 23:11 1803 3
  • #1 05 Kwi 2015 23:11
    elektronikq
    Poziom 24  

Przykładowo coś takiego:
    SWZ w gnieździe 230V na zabezpieczeniu trójfazowym
    Gniazdo siłowe jest zabezpieczone B20A. Gniazdo 230V jest zasilone z fazy z gniazda 3fazowej i zabezpieczone bezpiecznikiem WTA-T 16A 250V. I teraz mogę sobie przyjąć jako zabezpieczenie wyłączające dla gniazda 230V B20A, skoro pętla zwarcia jest spełniona i dla gniazda 230V i dla gniazda trójfazowego. Przed przeciążeniem zabezpieczy gniazdo bezpiecznik WTA-T 16A.
    Czy muszę przyjąć czas wyłączenia dla bezpiecznika 16A przy liczeniu swz dla gniazda 230V? Pytam bo nie mogę znaleźć jakiejś tabeli z prądami wyłączenia lub ch. czasowo - prądowych.
    Proszę o poważne komentarze.

0 3
  • Pomocny post
    #2 05 Kwi 2015 23:28
    kkas12
    Poziom 42  

Człowieku, Ty chyba poważny nie jesteś.
    Zadajesz takie pytania, że nie wiadomo czy są one na pewno dla Ciebie problemem, czy sztuczny ruch na forum tworzysz?
    Tu masz odpowiedź Link

0
  • Pomocny post
    #3 06 Kwi 2015 10:21
    1044571
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 06 Kwi 2015 12:52
    TWK
    Specjalista elektryk

elektronikq napisał:
    WTA-T 16A.
    Najpopularniejszy producent wkładek topikowych aparatowych w Polsce: http://www.spel.com.pl/wta-t-l-bezpiecznik-topikowy-zwloczny ale ma w ofercie bezpieczniki do 10 A. Jakiej produkcji jest ten bezpiecznik?

Poza tym obejrzałem sobie to urządzenie na stronie producenta: http://www.elektromet.com/laczniki/produkty/zestawy_instalacyjne/zi012.html?undefined Gdzie kolega ma tam miejsca na bezpieczniki WTA-T?

elektronikq napisał:
    Czy muszę przyjąć czas wyłączenia dla bezpiecznika 16A przy liczeniu swz dla gniazda 230V? Pytam bo nie mogę znaleźć jakiejś tabeli z prądami wyłączenia lub ch. czasowo - prądowych.
    Proszę o poważne komentarze.
    A na jakiej zasadzie działa ochrona przeciwporażeniowa przez samoczynne wyłączenie zasilania? Kiedy jest ona skuteczna? Jeśli kolega odpowie sobie na te pytania, to pozna odpowiedź na swoje pytanie. A potem jeszcze trzeba się zastanowić, jaki jest prąd znamionowy gniazda 3f w tym urządzeniu i podjąć racjonalną decyzję.

0