Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop hp Probook 4525s - Po wgraniu sterowników laptop nie startuje

fufao9 06 Kwi 2015 10:29 972 14
  • #1 06 Kwi 2015 10:29
    fufao9
    Poziom 11  

Witam.
    Mam następujący problem w laptopie. Postawiłem win na nowo gdyż zaczynało się zdarzać, że komputer włączał się bardzo długo, oczywiście czyściłem, defragmentowałem, pousuwałem zbędne programy, ale dalej był ten problem, więc zainstalowałem na nowo system, jednak nie dało się tego zrobić z recovery, nie widział go bios, więc musiałem z płyty, wszystko poszło idealnie, jednak gdy zainstaluje sterowniki od karty graficznej, to laptop ponownie nie chce się włączyć.
    A po zainstalowaniu ich ATI pokazuje, że jest wszystko w porządku, jednak tak nie jest. Więc postanowiłem zainstalować wszystkie aktualizacje, może tam jest jaki dodatek, czy coś w tym stylu, ale jednak nie doszło do końca, bo po raz kolejny laptop nie włącza się. Zrobiłem odwrotnie bez zainstalowania sterowników od karty graficznej, najpierw chciałem zainstalować wszystkie aktualizacje, jednak teraz chociaż wiem, że nie doszło do skutków, pisało niepowodzenia ....
    A wcześniej tak nie miałem, wszystkie aktualizacje były w porządku, system również i sterowniki od karty również aktualne.
    Teraz działam na zwykłych sterownikach od karty graficznej i na systemie bez aktualizacji.
    Laptop Hp ProBook 4525s Energy star
    Win 7 home Premium 64bit
    Na karcie piało chyba HD54.....nie pamiętam.
    Dodam, że wcześniej jak stawiałem system na nowo z recovery nie potrzebowałem sterowników od tego laptopa i wszystko było na tym dysku, teraz musiałem pobrać ze strony wsparcia Hp i tak zrobiłem, jednak coś jest nie tak.
    Gdyż laptop nie włączał się, więc teraz mam czysty win i bez sterowników od karty graficznej, proszę o jakieś podpowiedzi.

Poprawiono makabryczne spacje/ proszę o tym pamiętać!
    [_P_]

• #3 06 Kwi 2015 13:59
    fufao9
    Poziom 11  

Pobierałem sterowniki od wersji 32 bitowej ,gdyż tylko ją znalazłem jako home premium ,tej wersji nie pobierałem bo od professional ale mogę sprawdzić .
    Sprawdziłem ale z tego co mi się wydaje jest to sama wersja co pobierałem wcześniej ,ten sam plik i ta sam rozmiar.

• #5 06 Kwi 2015 14:07
    xoree
    Poziom 29  

Zassij to :

http://drp.su/

Uruchom i zobacz co ci pokaże.
    Jeśli wszystko dobrze wykryje to zainstaluj.
    (czy laptop był czyszczony ??)
    Jeśli będziesz miał problem z uruchomieniem komputera (po instalacji sterowników) to prawdopodobnie padła grafik - już tak kiedyś miałem.
    Wszystko dobrze chodziło do czasu instalacji sterowników do grafiki (to było ATI).
    Wymiana układu pomogła ...

• #6 06 Kwi 2015 14:12
    sosarek
    Poziom 43  

xoree napisał:
    Zassij to :

W jakim celu, skoro wszystko co potrzebne jest na stronie producenta?
    Żeby dodatkowo naściągało mu Malware?

• #7 06 Kwi 2015 14:16
    xoree
    Poziom 29  

sosarek napisał:
    xoree napisał:
    Zassij to :

W jakim celu, skoro wszystko co potrzebne jest na stronie producenta?
    Żeby dodatkowo naściągało mu Malware?

No właśnie nie, ten system jest pewny używamy go na serwisie, nic nie instaluje poza sterownikami.

Zaletą jest to że wyszukuje najnowsze dostępne wersje sterowników.

• #8 06 Kwi 2015 14:30
    fufao9
    Poziom 11  

Pobrałem te sterowniki 64 bitowe i dopiero za trzecim razem laptop mi się włączył ,ale musiałem go na siłę wyłączać gdyż nic nie działało.....
    Tak samo było wcześniej włączał się kiedy chciał...

• #10 06 Kwi 2015 14:43
    fufao9
    Poziom 11  

Laptop się uruchamia ,system nie działa po okazaniu się loga ,znika i zamiast pojawić się kursor jest tylko czarny ekran ..
    Odinstalowałem sterowniki i jest dobrze ,bez problemu włączył się kilka razy.

Dodano po 1 [minuty]:

Pobiorę jeszcze ten program ale wynika że karta graficzna padła.

• #11 06 Kwi 2015 16:16
    xoree
    Poziom 29  

Prawdopodobnie mogła paść grafika.
    Ponownie pytanie : czy laptop był czyszczony ??
    Bo jeśli nie to zalecał bym wymianę past/ termopadów.
    Druga sprawa zaopatrz się w Kontakt IPA plus (izopropanol) spray.
    Użyj go tak by wyprysną pod układzie tam gdzie są kulki.
    Po tym wydmuchaj całą zawartość ipa przy pomocy sprężonego powietrza wytrzyj do słucha i nałóż nową pastę - sprawdź.
    (Czasem lubi się jakiś syf zgromadzić pod układem.)
    Oczywiście możesz to zrobić też samym sprężony powietrzem ale może nie być to skuteczne.

• #12 06 Kwi 2015 16:37
    fufao9
    Poziom 11  

A więc tak laptop nie był czyszczony w sposób jaki napisałeś ,zrobiłem to w prosty sposób szczoteczką i wydmuchaniem kurzu ,nic po za tym nie robiłem.
    Program zassałem ,pobrał sterowniki i dalej nie działa poprawnie .
    Denerwujące jest to że laptop za którymś razem się włącza poprawnie więc pewnie to jakieś zimne luty czy też te kulki jakie opisałeś .
    Muszę poszukać gdzieś jakiś tutek w jaki sposób się to robi ,nie miałem do czynienia z takim problemem .
    Czy grafika padła na 100% może nie bo niekiedy są cuda :D
    i jest normalnie .
    Muszę zakupić te preparaty i wtedy spróbuję.

• Pomocny post
    #13 06 Kwi 2015 16:39
    sosarek
    Poziom 43  

@xoree Kulki nie odpadają dosłownie i nie da się ich wydmuchać.
    @fufao9 Reballing lub wymiana układu w serwisie - samemu nic nie zrobisz.

• Pomocny post
    #14 06 Kwi 2015 17:04
    xoree
    Poziom 29  

Oj nie chodziło mi o kulki (proszę czytać ze zrozumieniem), mi chodzi o paprochy (kurz pył)...
    Może jakiś paproch robi zwarcie pomiędzy kulkami, ja takie rzeczy już miałem na serwisie, po wyczyszczeniu układ wrócił do normy.

Dodano po 9 [minuty]:

Co do rebailingiu na układach ati ja bym się nie bawił, tylko wymiana na nowy układ.

Dodatkowo trzeba by sprawdzić czy dana seria układów bga jest wadliwa jeśli nie to można zaryzykować rebailing.

W warunkach domowych nie da się tego zrobić - bez stacji bga i wiedzy.
    btw. Mi się już zdarzyło zrobić reball na nagrzewnicy i stacji na cieple powietrze ale ... zamierzchłe czasy :).

• #15 06 Kwi 2015 17:21
    fufao9
    Poziom 11  

W takim bądź razie sam nie będę się niczego podejmował ,dzięki za zainteresowanie .
    Na moje szczęście laptop nie służy do grania :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME