Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inter router d-link dir-300 ograniczona dostęp

06 Kwi 2015 10:56 1026 18
  • Poziom 6  
    Witam, moim problemem jest ograniczona dostęp do wifi na wszystkim sprzęcie.
    Czy to komórki, czy laptopy komputer acer aspire one happy,
    a komórki to sony experia m2, a drugi to sony ericsson xperia arc s
    i wszędzie jest ograniczony dostęp, nie mogę nic zrobić, próbowałem dzisiaj wejść, zalogować się do routera wchodząc na 192.168.0.1 to pokazuje strona niedostępna, naprawdę już nie wiem co mam robić, czytałem wiele tematów i nic nie pomogło, router to d-link dir-300, bardzo proszę o pomoc!

• Poziom 43  
    Reset routera do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja (chociażby za pomocą Quick Setup). Internet od jakiego operatora?

• Poziom 43  
    Jeśli zresetowałeś go poprawnie to spróbuj podłączyć się do niego kablem i wtedy zalogować się do niego.
  • Poziom 6  
    Zresetowałem go przyciskiem z tyłu lampki zgasły na żółto a później na zielono więc raczej poprawnie nie rozumiem jak z kabla główny modem od toya jest podłączony do switcha od switcha idą kable do dwóch komputerów i oczywiście kabel od d-linka jest podłączony do switcha
    jestem zielony trochę w tym ^^
  • Poziom 43  
    milkabania napisał:
    z kabla główny modem od toya jest podłączony do switcha od switcha idą kable do dwóch komputerów i oczywiście kabel od d-linka jest podłączony do switcha

A po polsku to jeszcze raz poproszę.

Powinien być modem Toya, kabel z modemu do portu WAN w routerze, a switche kablem też do routera w porty LAN.

Korzystaj z interpunkcji - nic zrozumieć nie można.
  • Poziom 6  
    Przepraszam tak jak opisałeś tak jest , więc chciałbym żeby ktoś mi teraz dokładnie opisał co zrobić dalej.
  • Poziom 6  
    Wyświetla mi się to

Strona niedostępna

Program Opera nie mógł wczytać strony z powodu zbyt długiego czasu odpowiedzi hosta 192.168.0.1. Witryna jest niedostępna lub masz problemy z połączeniem internetowym.
    Sprawdź swoje połączenie internetowe.

Sprawdź przewody i uruchom ponownie routery, modemy lub inne urządzenia sieciowe, których używasz.
    W ustawieniach swojej zapory sieciowej lub programu antywirusowego zezwól programowi Opera na dostęp do sieci.

Jeśli program Opera znajduje się już na liście programów z dostępem do sieci, usuń go z tej listy, a następnie dodaj go ponownie.
    Jeśli używasz serwera proxy…

Sprawdź ustawienia proxy lub skontaktuj się z administratorem sieci, aby się upewnić, że serwer proxy działa prawidłowo. Jeśli uważasz, że nie, powinieneś używać serwera proxy: przejdź do menu Opera > Ustawienia > Zmień ustawienia proxy… > Ustawienia sieci LAN i odznacz „Użyj serwera proxy dla sieci LAN”.
  • Poziom 43  
    A zobacz na innej przeglądarce.
  • Poziom 6  
    Również nie działa.
  • Poziom 43  
    Na czym nie działa...?.
    Przeglądarek jest z 10.

A kabel z komputera, gdzie masz do routera podłączony?.
  • Poziom 6  
    Sprawdzałem na mozilly , opera , exploret
    Główny kabel od modemu toyi idzie do switcha,a reszta kabli idzie do dwóch komputerów stacjonarnych , plus kabel od routera również jest wpięty do switcha.

• Poziom 43  
    @milkabania Możesz to napisać po ludzku lub rozrysować?
  • Poziom 43  
    milkabania napisał:
    Główny kabel od modemu toyi idzie do switcha,a reszta kabli idzie do dwóch komputerów stacjonarnych , plus kabel od routera również jest wpięty do switcha.

KOCUREK1970 napisał:
    modem Toya, kabel z modemu do portu WAN w routerze, a switche kablem też do routera w porty LAN.

Coś mi się też w Twojej sieci nie zgadza.

A powinna ona wyglądać jak wskazałem:
    Modem->router->switche.
  • Poziom 6  
    Słuchajcie pisze po ludzku Główny kabel od toyi jest wpięty do switcha wiadomo po co jest switch , potem kupiłem 2 kable od internetu i wpiąłem je do switcha później te kable podłączyłem do dwóch stacjonarnych komputerów, na których jest internet i nie ma żadnego problemu i kabel od routera jest podłączony do switcha ,nie wiem jak inaczej mam to wytłumaczyć na początku jak kupiłem router wszystko było ok.

• Poziom 43  
    Nadal nie rozumiesz że masz to źle połączone? W jakim celu jest tam switch, skoro komputery powinny być podłączone do routera, a ten do modemu(kabel z modemu do portu WAN routera)?
  • Poziom 43  
    @milkabania
    No to masz to źle połączone - tyle.
    Uparłeś się na Swój wariant, a na to nikt wpływu nie ma.

Zrób to jak powinno być - potem pogadamy.

I proszę mi tu nie pisać takich "bajek" - sam mam internet z kablówki (jak Ty) - mam modem, router i switche - i w takiej kolejności powinno to być ze sobą połączone.

Albo robisz jak jest to przyjęte, albo dalej będziesz dreptał w miejscu.
  • Poziom 43  
    Poproś Toye o Modem z WiFi. Jak w UPC i innych kablówkach. W Toi co chwila wybijało Wi-Fi. Trzeba było sklonować ustawienia komputera mac adres na router. Gorzej jak mają jakieś zabezpieczenia.