Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRL - Światła do jazdy dziennej - dwie diody przygasają zamiast gasnąć

bLaYd 06 Kwi 2015 11:27 1596 8
  • #1 06 Kwi 2015 11:27
    bLaYd
    Poziom 10  

Witam.

W ubiegłym roku (wakacje) kupiłem światła do jazdy dziennej LED w cenie około 100 zł.

Światła zamontowałem i działały bez zarzutu do teraz (około 9 miesięcy). Ostatnio zauważyłem pewien mankament, który postaram się krótko opisać.

Zakupione światła świecą bardzo dobrze gdy wyłączone mam światła pozycyjne i/lub mijania. Natomiast, gdy włączę światła mijania (wieczór/noc, deszczowa pogoda) to dzienne nie wygaszają się do końca. Ściślej mówiąc gasną wszystkie diody oprócz dwóch, które wciąż świecą słabym światłem. Dołączone zdjęcia pozwolą dokładniej zrozumieć opisywany problem. Druga lampa działa bez zarzutu.

DRL - Światła do jazdy dziennej - dwie diody przygasają zamiast gasnąć DRL - Światła do jazdy dziennej - dwie diody przygasają zamiast gasnąć DRL - Światła do jazdy dziennej - dwie diody przygasają zamiast gasnąć

W czym może tkwić problem? Macie jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
    blayd1

0 8
  • #3 06 Kwi 2015 12:16
    bLaYd
    Poziom 10  

Sugerujesz wilgoć w kloszu lampy, czy gdzieś w złączach przewodów?
    Jeśli to wilgoć, to po pewnym czasie problem powinien ustąpić samoistnie?

0
  • #4 06 Kwi 2015 12:46
    andrzej20001
    Poziom 43  

CCC cena czyni cuda, zamokło.Lampy 3 przewodowe "z postojowym " przewodem bez modułu.

0
  • #5 06 Kwi 2015 12:53
    bLaYd
    Poziom 10  

Nie przesadzajmy. Specjalnie nie kupowałem świateł za 20zł, lecz znacznie droższe, żeby miały jakąś jakość. Mniejsza z tym. Masz pomysł jak to naprawić?

1
  • #6 06 Kwi 2015 12:54
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Poziom 35  

bLaYd napisał:
    kupiłem światła do jazdy dziennej LED w cenie około 100 zł

bLaYd napisał:
    Specjalnie nie kupowałem świateł za 20zł, lecz znacznie droższe

Za 20 to są śmieci , za 100 trochę lepsze śmieci - dobre ok 300-400 zł.

0
  • #7 07 Kwi 2015 07:35
    andrzej20001
    Poziom 43  

Dore to Philips,Magneti Marelli za ok. 200zł a te lampy to śmieci. Usterka jest w środku a są klejone na amen. Chyba że maja śrubki to spróbuj rozebrać.

0
  • #8 08 Kwi 2015 17:54
    bLaYd
    Poziom 10  

Czyli problemu nie da się już rozwiać i pozostaje jedynie zostawić jak jest i mieć nadzieję, że nie będzie gorzej? To "jarzenie" nie jest zbyt mocne i na pewno nie razi innych uczestników ruchu w nocy.

0
  • #9 10 Kwi 2015 17:24
    bLaYd
    Poziom 10  

andrzej20001 napisał:
    Usterka jest w środku a są klejone na amen. Chyba że maja śrubki to spróbuj rozebrać.

Okazało się, że nie są sklejone na amen. Udało się je rozebrać. Faktycznie dostała się wilgoć. Po niewielkiej "regeneracji" udało się je naprawić i obecnie działają bez zarzutu. Jedyny mankament to taki, że delikatnie zaparowały od wewnątrz i są lekko mętne, gdyż uszczelniłem je silikonem. Miejmy nadzieję, że będą dalej służyć bez problemów.

0