Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 42PFL3207H/12 - Wsad pamięci flash.

Indyczes 06 Apr 2015 12:06 2754 6
    Indyczes
    Level 33  
    TV jak w temacie,poszukuję wsadu do pamięci flash, chassis TPM9.2E LA. TV ma problem z uruchomieniem, zapętla się na okrągło, zapala sie logo Philips, na chwile widać podświetlenie matrycy bez treści,pózniej znika ponownie pojawia sie logo i tak be końca. TV jest po wyładowaniu atmosferycznym, miał uszkodzony zasilacz-scalak i tranzystor w PWM, po naprawie niby ruszył i zaczął pracować, po wyłączeniu do st-by pilotem już nie wstał. Pewnie skończy się na wymianie SSB, ale nie chcę iść na skróty, jak wygląda zamienność tych płyt, do tego chassis jest całe mnóstwo. Na znanym portalu aukcyjnym są nowe płyty, ale prawdopodobnie jak ruszy, to tak nie będa działały HDMI-brak wgranych kluczy HDCP. Próby wgrania firmware po USB kończą sie niepowodzeniem.
    sabret
    Level 20  
    Jeszcze dla pewności można wyjąć scalak od hdmi.
    Indyczes
    Level 33  
    To jest jakiś trop,prawdopodobnie płyta oberwała od dekodera Polsatu po HDMI, na jeszcze działającym udało się ustalić, że jedno z wejść nie działa.Jutro zobaczę jak zachowuję się po wyjęciu klucza od HDMI.
  • Helpful post
    sabret
    Level 20  
    Ten scalak mam na myśli:

Philips 42PFL3207H/12 - Wsad pamięci flash.

Po burzy często padają, jesli nie poszło dalej na procesor to jest szansa, z wyjętym scalakiem tv powinien działać prawidłowo bez wejsc hdmi- co jest chyba oczywiste.
    Indyczes
    Level 33  
    Tak właśnie o nim myślałem, może źle się wyraziłem.
    Pozdr.
    Po wyjęciu scalaka sytuacja identyczna, zaczynam się rozglądać za SSB.
    almou
    Level 13  
    I have a same type of board but my model is 42pfl3507h/12 and i have a bad matrix picture. Could somebody help me with the 24c128 data to turn my picture